Arakan Filistin Suriye ve Tüm Mazlumlar

  • Konuyu başlatan Mucahidun
  • Başlangıç tarihi
M

Mucahidun

Ziyaretçi
Arakan Suriye Filistin Doğu Türkistan ve tüm diğer zulme uğrayan kardeslerimiz için dilimiz döndüğünce dua ediyoruz kurtulmalari için, ve onlara zulmeden kafirlerede lanet ediyoruz, elbette bizim rabbimiz olanlardan haberdar ve herşeyi hakkıyla bilen ve herşeye hakkıyla gücü yeten olduğu için masum şehitlere ecirlerini verecektir ve kafirlerdende intikamlarını hakkıyla alacaktır.
Ancak biz müslümanlarda bu zulumler vasıtasıyla imtihan olmuyormuyuz? Biz şu günümüz dünyasında bu zalimler ile nasıl bir mücadele yolu izleyerek cihad edebiliriz?
 
P

palestine

Ziyaretçi
Herkes mesul olduğu alan kadar veya elinin ulaştığı yere kadar hesaba çekilecektir. Bizim bulunduğumuz ortamda -Allah bizi ve tüm Müslümanları muhafaza etsin- savaş gibi bir afet olmadığı için, hem Allah'a şükretmek hem de savaş olmasını istememek gerekir. Çünkü, musibet istenmez, nimette şükür ister.

Müslüman ülkelerdeki savaştan bizler ferdi olarak mesul değiliz. Bir mesuliyet varsa devlet yetkililerine ait olur. Bu bakımdan ailenin rızası olmadan gitmek doğru değildir.

Filistindeki duruma gelince, oradaki kardeşlerimize gidip yardım etme gibi bir imkânımız hem yoktur. Onların alem-i İslam'dan asker talep etme (gayriresmî bile olsa) gibi bir girişimleri olmadığından, nereye gidip toplanılacağı veya kime müracaat edileceği gibi durumlar işi zora sokmaktadır.

Ayrıca onların adama ihtiyacı yoktur. Çünkü, koca bir millet bir avuç insana karşı koyamama gibi bir şey düşünülemez. Onların en evvel şuurlu bir şekilde toplanıp, birleşmeleri gerekir. Böyle bir birleşme sağlandığı taktirde inşaallah muzaffer olacaklar.

Demek ki, onların şu anda gıdaya, silah almak için paraya, ilaca, şuura ve her şeyden önce samimi duaya ihtiyaçları var.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
 
Üst