.........Aldandı..........

Kraliçe

KF Ailesinden
Özel Üye
-- Cehennemi hesaba katmayan dindar aldandi! Çünkü Kur'an şöyle anlatti: "Allah tarafindan hiç hesaba katmadiklari karşilarina çıkıverdi..." (Zumer 47)-- Cennetteki yerini hazir bilen herkes aldandı!
Zira Kur'an "O öyle sizin kuruntu ve hayallerinizle olacak iş değil." buyurmuştu. (Nisa 123)-- Ölüm yokmuş gibi yaşayan dünyaperest aldandı!
"Zira Kur'an turrayi şöyle basti: 'Her nerede olursaniz olunuz ölum size yetişir! Velev eflake ser cekmiş surlarda bulunun!" (Nisa 78)-- Ameline güvenen abid aldandi! Çünku Efendimiz (as) şöyle ferman buyurdu:
"Zinhar aldanmayin! Hiç kimse ameli ile kurtulamaz!"Soruldu: "Sen de mi Ya Rasulallah?"Cevap verdi: "Evet ben de!"-- Salih amel isliyorum sanan riyakar aldandi!
Çünkü Kutsi Hadiste Allah Teala soyle buyurdu: "..Kim bir amel isler de o amele benimle birlikte bir başkasini ortak ederse onu ve şirkini baş başa bırakırım."
--Aleme telkin verip kendini unutan vaiz aldandi!
"Insanlara iyilik emreder de kendinizi unutur musunuz? Halbuki kitap okuyorsunuz, artik akıl etmez misiniz?" (Bakara 44)
-- Rabbini birakip hevasina kulluk eden aldandi!
"Gördun mü o hevasini ilah edineni? Artik ona sen mi vekil olacaksin. Yoksa onlarin çoğunu işitirler veya akil ederler mi saniyorsun? Onlar sırf hayvan gibi hatta gidişce daha sapkindirlar?" (Furkan 43-44)
-- Rahmete güvenip kendini emniyete salan fasik aldandi!
"Allah'in kendilerine kuracagi plandan emin mi oldular? Kendilerine yazik eden kavimlerden başkasi Allah'in mekrinden emin olmaz!" (A'raf 98)-- Yolunun eğriliğinden şüphe etmeyen kendini bilmez aldandi!
"Tuttuklari yol sebebiyle dünya hayatindaki bütün çabalari boşa gitmiştir de zannederler ki cidden iyi bir iş yapıyorlar."(Kehf 104)-- Kendini hizmette bilip, kılını dahi kıpırdatmayanlar aldandı!
"Allah gayret gösterip cihat edenlere, olduğu yere mıhlanıp kalanların çok uzerinde bir ecr-i azim ihsan etmiştir." (Nisa 95)-- Nasıl desem bilmem ki Namazsız aldandı!Hele bir baksan ya Kur'an nasil anlattı: "Ashabi yemin Cennetten seslenip mucrimlere soruyorlar, sizin bu sekar cehennemine girmenize ne sebep oldu? Diye.Onlar da diyorlar: 'Biz namaz kılanlardan degildik..." (Muddessir 39-43)-- "Ben bundan sonra kurtulmam." diyen me'yus aldandı!
"De ki: Gunah islemek suretiyle öz-nefisleri aleyhine israf etmiş kullarım! Allah'in rahmetinden umidi kesmeyin, çünku Allah butun günahlari magfiret buyurur. Şüphesiz o öyle gafur, öyle rahim. Onun icin umidi kesmeyin de başiniza azap gelmeden evvel tevbe ile Rabbinize dehalet edin ve ona halis müslümanlik yapın, sonra kurtulamazsiniz!" (Zumer 53-54)-- "Allah dilemeseydi gunahkar mi olurdum!" diyen kaderci aldandi!
"Diyecegi gün bir nefis: Eyvah! Allah yaninda yaptigim eksikliklerden dolayi hasretime bak, doğrusu ben eğlenenlerden idim. Yahut diyecegi: Allah bana yolunu gösterse idi ben de muttakilerden, Allah'tan korkan dindarlardan olurdum." (Zumer 56-57)-- "Keşke her günahim bunun gibi olsa." diyen muznib aldandi!
Zira Sahabe Hazreti Enes şöyle anlattı: "Sizler, size göre sac kilindan ince, kiymeti olmayan işler yapiyor, günahlar işliyorsunuz. Lakin biz onlari Rasulullah zamaninda helak sebebi sayiyorduk."-- "Bakma! Benim kalbim temiz." diyen amelsiz aldandi
"Yemin olsun ki zamana! Insan mutlak husranda. Ancak şunlar mustesna: Onlar iman edip salih salih amel işlediler!.." (Asr 1-3)-- "Bir lokma bir hirka devirleri geçti artik; bu zamanda her sey para!" diyen zengin aldandi!
"Oyaladi o malda çokluk kuruntusu sizleri. Ta.. ziyaret edisinize kadar kabirleri. Oyle degil, ileride bileceksiniz. Sonra öyle degil ileride bileceksiniz. Oyle degil ilmel-yakin bileceksiniz. Kasem olsun o cehennem ateşini çaresiz, goreceksiniz. Sonra kasem olsun onu çaresiz, aynel- yakin göreceksiniz. Sonra kasem olsun o gun mallarinizdan hesaba çekileceksiniz!"(Tekasur Suresi)-- "Bu zamanda da bu olur mu canım!" diyen cahil aldandi!
"Rabbinin kelimesi doğrulukca da adaletce de tam kemalindedir, onun kelimelerini degistirebilecek yok, isiten de O, bilen de O. Yerdekilerin coguna uyarsan seni Allah yolundan saptirirlar, onlar sirf zan ardina gider ve sade atarlar."(A'raf 115-116)-- "Göreceksin biz nice haci-hocadan önce girecegiz cennete!"diyen nadan aldandi!
'Şüphesiz korunan muttakiler içindir Rablerinin katinda na'im Cennetleri. Artik muslimleri mucrimler gibi kilar miyiz? Neniz var? Nasil hukmediyorsunuz? Yoksa size mahsus bir kitap var da onda şu dersi mi okuyorsunuz?' (Kalem 34-37)
--"Hem ondan hem bundan lazim; öyle tek tarafli, a-sosyal olmaz.' diyen bihaber aldandı!
Zira "..Iyi bir amel ile diger bir kötuyu kariştirdilar..."(Tevbe 102)
--"O kadar incesine aklim ermez." diyen akıllı aldandi!
"Onlar dunya hayatini zahiren biliyorlar. Ahiret hakkinda ise hepten gafiller!"(Rum 7)--"Bu da bir şey mi canim, millet neler işliyor." diyen günahkar aldandı!
" Ona kendi kazandigi,size de kendi kazandiginiz.Siz onlarin amellerinden sorulacak degilsiniz."(Bakara 134)
Lakin "şuphe yok butun yaptiklarinizdan mesul tutulacaksiniz!"(Nahl 93)
--"Benim babam da haci." diyen evlat aldandi!
çünkü baksana dalgalar arasindaki inkarci oğlu icin yalvaran Nuh peygambere ne denildi: "Ey Nuh!.. O senin ailenden değil, cunku o, dürüst iş yapan temiz bir insan değildi. O halde hakkinda kesin bilgin olmayan bir şeyi Benden isteme. Onun kurtulmasi için dua ederek cahil bir iş yapmandan seni sakindiririm."(Hud 46)


--"Ben giybet etmiyorum ki, olani söyluyorum."diyen aldandi!
Zira Efendimiz bir gün soruverdi: "Bilir misiniz giybet nedir?" diye.
Ashab, "Allah ve Rasulu daha iyi bilir" dediler.
Efendimiz, "kardesini beğenmeyecegi şekilde anmandir" buyurdular.
Soruldu: "Ya söyledigimiz şey onda varsa?"
Cevap verdi Efendimiz: "Eger varsa onu giybet ettin demektir. Sayet soyledigin onda yoksa, bu zaman da ona iftira ettin demektir."--'Işlediysek biz işledik; azabini çeker diyetini öderiz.' diyen bedbaht aldandi!
"Yemin olsun! Rabbinizin azabindan onlara velev bir nefha, bir kıvılcım dokunuverse VAY BIZLERE derler!"(Isra 21)
 
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
Çok kıymetli bir paylaşım kardeşim Allah zulcelal razı olsun inşaAllah.
 

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
--Aleme telkin verip kendini unutan vaiz aldandi!
"Insanlara iyilik emreder de kendinizi unutur musunuz? Halbuki kitap okuyorsunuz, artik akıl etmez misiniz?" (Bakara 44)

Rabbim aldananlardan eylemesin inşaAllah.

:tşk:


 

Benzer Konular

Üst