Ailemle eşim arasında kaldım dua var mı

  • Konuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
Merhaba Hocam, Nişanlımı aileme ilk söylediğimde anne ve babası ayrı olduğu için sorunludur bu çocuk diye kabul etmediler. Baktılar ben seviyorum bir şekilde istemeden de olsa bizi birbirimize verdiler.

Nişanımızı yaptık derken nişanlımın eski sözlüsü bizim evleneceğimizi duyunca tüm aileme akrabalarıma ulaşıp o çocuk çok kötüdür kızınızı vermeyin, biz yandık siz yanmayın gibi günlerce aylarca rahatsız ettiler. Zaten babam istemiyordu, iyice de soğudu bu olaydan sonra sonumuz ayrılığa doğru gidince bizde gizlice resmi ve dini nikah yaptık. Ailem nikahımızı öğrendi ve bir şey demedi. En başından beri zaten esimi istemiyorlardı. Karakterinin bozuk olduğunu benim sakin eşimin ise sinirli dik biri ve saygısız olduğunu düşündükleri için istemediler. Biz kendi halinde muhafazakar ve modern bir aileyiz. Eşimin ailesi bizden de muhafazakar kapalı abdestinde namazında, ailenin erkekleri genelde hocalar bu durumda ailemin hoşuna gitmiyor ve eşimde okumuş kültürlü biri yine de bunları sorun ediyorlar. Bizim ailemize eşimin ailesini yakıştırmıyorlar benim ailem. Ama biz çok iyi anlaşıyoruz. Eşim abdestinde namazında bir insan eşimi seviyorum. Ailem boşanmamı istiyor, biz ise hiç bir şekilde boşanmak istemiyoruz.

Ailem boşanmazsam red edeceklerini haklarını helal etmeyeceklerini yanlış yolda gittiğimi gözümü açmam gerektiğini söylüyorlar. Sizce ne yapmalıyım. Anne baba hakkı var yanlış mı yapıyorum eşimi mi yoksa ailemi mi tercih etmeliyim. Çok zor bir durum arada kaldım.
 

KaraHilal

KaraHilal

Çalışkan Üye
Kardeşim anne babanın sözünü dinlemen onlarında rızasını alman gereklidir, ancak sen şuan zaten onların rızasını almadan nikahlarını kıymışsın, bu durumda bir evliliğin var ve eğer eşinle mutlu olduğunu görüyor ve ilerdede bir sorun olmayacağını düşünüyorsan şu saatten sonra boşanmanı tavsiye etmeyiz, anne ve babanın gönlünü kazanmak için onlardan özür dileyip helallik istemeniz en doğrusu olur.
 

Üst