1 Mayıs Gafleti Felaketi

  • Konuyu başlatan out of whack
  • Başlangıç tarihi
O

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
1 mayıs hakkında üzerinde düşünülmesi gereken bir makale 1 Mayıs Gafleti Felaketi

Ben 1 Mayıs kalabalığına katılmadım. Olup bitenleri televizyon ekranlarından seyrettim. Gazetelerde okudum. Gördüm ki, Taksim Meydanında bizim bayraklarımız yoktur. Kırk ayrı bayrak, kırk ayrı kafa, kırk ayrı dil, Türkiye’ye, Türkçeye, ve İslâma kindar bir mel’un zihniyet. Taksim Meydanında fokurdayıp durmaktadır...

Bizim meydanlarımızı kızıl bayraklarla kirletenler ve K. Marks’ın, Lenin’in Che Guevara’nın, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının resimleri altında yürüyenler, çağımızın en az, 100 yıl gerisinde kalan kafasızlardır. Bu iddia iki kere iki dört eder gibi açık ve kesin delillerle ortada durmaktadır. İşte size reddedilmez bir gerçek:

Almanya’da bir ilim adamından dinlemiştim. Demişti ki:

“Dünkü Federal Almanya 299.000 km2 idi. Sovyet Rusya’nın yüzölçümü ise 23 milyon km2 civarındaydı, yani Sovyet Rusya bizden 75 misli daha büyük bir coğrafya üzerindeydi. Yeraltı ve yerüstü zenginlikleri bakımından ise, Sosyalist Rusya Almanya’dan bin misli daha zengindi. Bildiğiniz gibi Rusya Marksist bir zihniyetin elindeydi. Yani ülke, geri bir ekonomi kıskacındaydı. Bu bakımdan bizim iktisadî gücümüz, Sovyet Rusya’nın iktisadî gücünden 125 misli daha kuvvetliydi. Sovyet Rusya Marksist sistem yüzünden çok büyük bir iktisadî zorlukla karşı karşıya kaldığı için, 2. Dünya Savaşında hâkimiyeti altına aldığı, üstelik yüksek bir duvarla çepeçevre çevirdiği Doğu Almanya topraklarımızı, para karşılığında bize satmak mecburiyetinde kaldı. Ve biz de ülkemizi ikiye ayıran o utanç duvarını yıkarak ortadan kaldırdık. Marksist sistemin basitliği ve geriliği yüzünden, bizim veya başka devletlerin en küçük bir müdahalesi olmadan kendiliğinden gümbür gümbür yıkılıp gitti...”

Komünizm, 1917-1990 yılları arasında, yani tam 73 yıl “astığım astık, kestiğim kestik” zihniyetiyle, 20 milyona yakın insanı öldürerek ve ülkesinden kaçırtarak ayakta kalmaya çalıştı. Ama olmadı. Avrupa ülkelerindeki komünist idareler de, yerle bir oldular. Hâl böyle iken, bizim Türkiyeli komünistler, 1 Mayıslarda bile kızıl bayraklarla meydanlara koşarak zafer işaretleri yapmaktadırlar. Kafasızlık, gerilik, bu değilse nedir acaba? Söyler misiniz lütfen!

Yavuz Bülent Bâkiler TÜRKİYE GAZETESİ 05.05.2012
 

Üst