Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Yeniden Dirilmeye Varmıyız!!!

Konusu 'GÜNCEL' forumundadır ve firdevs nur tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. firdevs nur

  firdevs nur Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  8.655
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  7
  "Amerikan özğürlüğü" (!) Irak'ta iki milyon can aldı İHH, kamuoyundaki duyarlılığı artırmak için Irak raporu hazırladı. Rapora göre ambargo ve işgal sebebiyle 2 milyon Iraklı hayatını kaybetti. İşgalin başladığı 2003 yılından bu yana her gün ortalama 400 çocuk yetim, 80 kadın da dul kaldığı, halen ülkede 5 milyonu aşkın yetim çocuk ve 1 milyonun üzerinde dul Iraklının bulunduğu ifade ediliyor.
  19/07/2008  500'ü aşkın bilim adamı ve eğitimci öldürüldü
  Raporda ayrıca 2003 yılındaki savaşın başından beri 500'ü aşkın eğitimci ve bilim adamının suikast sonucu hayatını kaybettiği, bazı bilim adamı ve eğitimcilerin de ülkeyi terk ettiği ifade ediliyor
  2 bin doktor katledildi, 20 bin doktor ülkeyi terk etti

  2003 yılında başlayan işgalde Amerikan güçlerince esir alınan 25 bini aşkın kişinin halen yargılanmadığı da belirtilirken, işgalin ardından Irak güvenlik güçlerince tutuklananlarla birlikte sayının 60 bini bulduğu ifade ediliyor. Tutuklulardan 840 tanesinin çocuk olduğu, toplumsal barışın önündeki en büyük engellerden birinin tutsaklar konusu olduğuna vurgulanıyor.

  Irak'ta ambargo ve savaş sebebiyle ölen insan sayısının yaklaşık 2 milyonu bulduğu ifade ediliyor. Savaşın başlangıcından bugüne kadar ölenlerin yüzde 75'ini sivillerin, yüzde 20'sini Iraklı polislerin, yüzde 5'ini ise Irak'ta bulunan yabancı askerlerin oluşturduğu kaydediliyor
  .

  .....

  Neden durup dururken Iraktan bahsediyorum ? oysa şimdi gündemde olan filistin değilmi...

  Kardeşlerim unutmaktan utanıyorum. Savaş başladığı zaman hatırlayıp medya unuttuğunda unutmaktan utanıyorum...Irakı unuttuk Filistini unutmaktan korkuyorum...

  Müslim'den gelen bir rivayette Peygamberimiz (a.s) şöyle buyuruyor:

  "Müslüman, müslümanın kardeşidir, ona zulüm edemez, onu yalnız bırakamaz, onun başına bir kötülük gelmesine göz yumamaz."


  Öyleyse biz nasıl müslümanlarız ki; zalimlerin ürünlerinden vazgeçemiyoruz! coka coladan başkasının tadını beğenmiyor, adidas giymeden rahat uyuyamıyor, nescafede kendimizi buluyoruz???
  Sizce zulme göz yummuyormuyuz???
  Hz. Ali (ra) şöyle demiştir:

  "Üç düşmanınız vardır; sizin düşmanınız, sizin düşmanınızın arkadaşları ve sizin arkadaşınızın
  düşmanları."
  Ey dostlar bugün annelerimizin, babalarımızn. kardeşlerimizin, kundaktaki masum bebeklerimizin düşmanı olanlar nasıl bizim dostumuz olabilir? can canan demeden ortalığı, kana gökyüzünü çığlıklara boyayan bu zalimleri nasıl unuturuz?

  Lütfen ey kardeşlerim DUAyı ve BOYKOTu sonsuza dek unutmayalım.Rabbimizle ahidleşelim muhakkak Allah herşeye güç yetirendir yaptığımız zerre miktar iğiliği yok saymayandır..

  Bir anlık, bir günlük bokota değil zulm ve zalim bitinceye ,kan duruncaya kadar varmıyız boykota!

  küçümsemeyelim ;
  nefsimi ve nefislerinizi büyük cihada cağrıyorum...Nefsimizle olana...

  Aramızda yeniden bir birlik başlatalım. Herkes kendi çevresinde bir Fatih(feth eden)olsun. Selamı aramızda yaygınlaştıralım. Kardeşikle ilgili ayet, hadis bulup hayatımıza geçirmeye çalişalım. Dua edelim! bilenlere bilmeyenlere Duayı anlatalım...Filistinli kardeşlerimizi düşünerek ameller edinelim mesela onları düşünerek gece namazlarına kalkabilir, oruç tutabilir, onlar adına sadaka verebilir, güvenilir vakıf ve kuruluşlara yardımda bulunabiliriz .Bizi dinleyen dinlemeyen herkese BOYKOTU anlatabiliriz.Elinde coka colayla gezineni, mc donalds tan çıkan birni, başında vakko başörtüsü bulunan kardeşimizi yolda, sokakta, çarşıda ,okulumuzda ,iş yerimizde...durduralım kınamadan anlatalım. Mitinglere elimizden geldiği kadar destek verelim...Belki bunları yaparken bizler kınanacağız belki hakarete uğrayacağız...
  neolursa olsun Hakk içinse herşey güzel değilmi?

  kademeleri atlamayalım insanları kınamayı bırakalım buğuz bizim için son aşama bizler takvayı yaşarken karşımızdaki için fetvayı temel alalım insanlara cihatı nasıl unutturduysalar biz hatırlatalım !


  Ey müslümanlar!
  Bir kerede hakk için dirilelim!


  (inşaallah hepiniz kabul ederseniz yeni görevimize başlayalım bu süre içerisinde yaşadığımız güldüren, ağlatan olayları burda paylaşabiliriz...İnşaallah hayırlara vesile kılınır niyetlerimiz...)
   
  Sponsorlu bağlantılar
 2. firdevs nur

  firdevs nur Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  8.655
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  7
  İşte bizlere bazı boykot ürünleri;

  -COCA COLA
  -FANTA
  -PEPSİ
  -MALLBORO
  -BP
  -SHELL
  -ARİEL
  -BLENDAX
  -PANTENE
  -OMO
  -MC DONALDS
  -NESTLE
  -NESCAFE
  -MİCKEY MOUSE
  -NİKE
  -TURKUAZ SU
  -ADİDAS
  -PHİLİP MORRİS sigara
  -FORD
  -MAZDA
  -Oral-B
  -KELLOGS
  -BRAUN
  -İPANA
  -COLGATE
  -PERSİL
  -ACE
  -CİF
  -HACI ŞAKİR
  -MAGGİ
  -RİNSO
  -PRİMA
  -MERCEDES
  -FİAT
  -DİSNEYLAND
   
 3. AhDe_VeFaLi

  AhDe_VeFaLi Guest

  inşaAllah inşaAllah Allah Zulcelal razı olsun firdevsnur çok güzel yazmışsın bizlerde güzel bir şekilde uygularız inşaAllah.

  "Musluman kardesinin yuzune tebessum, iyiligi emir, kotulukten men etmen, yolunu sasirmissa yol gostermen; yoldan tas,diken,kemik vs. seyleri temizlemen, kovandan Musluman kardesine su dokmen,kor olana rehberlik etmen(hep) sadakadir.buyurmustur (Buhari Edeb, 33)
   
 4. firdevs nur

  firdevs nur Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  8.655
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  7
  :33439:Rabbim hepimizin yardımcısı olsun
   
 5. firdevs nur

  firdevs nur Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  8.655
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  7
  -calvin klein
  -sara lee
  -intel
  -sky
  -danone
  -loreal
  -carrefour
  -ICQ
  -vichy
  -schweppes
  -kitkat
  -villager
  -maybelline
  -time
  -huggies
  -tchibo
  -garnier
  -tang
  -shell
  -bp
  -ford
  -motorola
  -pepsi
  -LM
  -milka...
   
 6. firdevs nur

  firdevs nur Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  8.655
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  7
  GAZZE'NİN CENNET ÇOCUKLARI
  Gazze'nin masum bebekleri, küçücük çocukları. Günlerdir sizin cennet fotoğraflarınıza bakıyoruz. Bakamıyoruz, bakar gibi yapıyoruz. Yüreğimiz, yüreklerimiz daralıyor.
  Daralıyor, sıkışıyor, bitiyoruz. O dağınık saçlarınız. Ecel rüzgârında dalgalanır gibi. Ne güzel saçlarınız var sizin. Ne de güzel, yaşar gibi bakan donuk gözleriniz. Anlamaya çalışıyorum, bize neler anlatıyor, neler fısıldıyorsunuz.
  Yüzleriniz ne güzel. Ölümün izleri tutunamaz mı sizin yanaklarınızda?
  Siz nasıl bakıyorsunuz öyle? Ne diyorsunuz katılaşmış, katran sürünmüş, pas tutmuş vicdanlara? Zalimin bombalarına, mermilerine en büyük cevap siz misiniz?
  Anneleriniz size doyamadan, babalarınız doya doya koklayamadan, nasıl da kayıp gittiniz ellerinden, ellerimizden. Giderken, bütün dünyanın çocuklarını sorulara boğdunuz. Sizin masum yüzlerinize bakarken evde annelerine, babalarına sorup durdular:
  Çocuklar neden ölüyor anne? Çocukları neden öldürüyorlar?
  Cevap veremedi kimse. Boğazlara bir düğüm atıldı. Ne diyecektik? Ne demeliydik?
  Ben o güzel yüzlerinize önce cesaret edip, bakamadım. Toplayamadım kendimi. Sonra dayanamadım. Bak dedim, onlar cennet yüzleri. Bir de dağınık saçlarınıza takıldım. Ne güzelmiş şehit bebeklerin saçları. Okşamak isterdim. Cennetten kokular sürünmüştür şimdi onlara diye koklamak isterdim. Yüzüm olur muydu? Elim gider miydi? Suçluyuz hepimiz...
  Sonra teselli aradım. Cennette Peygamberimiz okşayacak o saçları, o masum başları. Peygamber şefkati dedim. Düşündüm sonra, Kasım'ı, Abdullah'ı, İbrahim'i okşar gibi okşayacak Gazze'nin cennet çocuklarını. Kim bilir nasıl da oyunlar oynardı, Peygamberim, tutarak ellerinizden. Size elleriyle yemişler verirdi, sizinle yarış ederdi kim bilir. Cennet çocukları, nasıl da özenirlerdi size kim bilir. Sorarlardı sizi, bunlar da kim? Kim böyle İnsanlığın İftihar Tablosu'na arkadaş olanlar? Siz cevap mı verirdiniz: Biz Gazze'nin çocuklarıyız. Yan yanaydı küçücük kefenlere sarılı bedenlerimiz. El eleydik, sıra sıraydık, ellerdeydik, havalardaydık. Doğrudan geldik biz buraya... Sizin orada bahçeleriniz mi olurdu; adını Gazze mi koyarlardı?
  Siz cennetin kapısında annelerinizi babalarınızı almadan gitmez misiniz? Bizi de bekleyin... Bizi de işaret edin...
  O masum yüzleriniz, o sıra sıra cennet kundaklarına sarılmış halinizle siz, bize bütün hayatı sorgulatan bakışlarınızla siz, boşuna ölmüş olamazsınız. Anladıklarımızdan, daha büyüktür anlattıklarınız. Siz kurumuş çöllere can veren rahmet damlaları gibi, yüreklere şefkat, merhamet yağdırıyorsunuz. Siz, bilseniz ne çok taşlaşmış kalbi çözdünüz, erittiniz. Siz, "sadece ben" diyen insanlara, yüreği hatırlattınız. Kanayan bedenlerinizle, vicdanları kanattınız. Kurumuş nice göz pınarına yaş yürüdü, bakarken o bakılamaz gözlerinize... Siz buğday tohumu gibi hatta ondan da öte, bir düşünce toprağın bağrına milyon dirildiniz. Bizi insanlığımıza dirilttiniz.
  Eğer ihtiyar dünyamız bir bahar daha yaşayacaksa, taşlaşmış kalplerle gelmez o bahar. Merhamet, şefkat, vicdan gelmeli önce.
  İnsan dirilecekse, insaniyet dirilmeli önce. Demek size düştü, sizin masumiyetinize düştü bu görev.
  Size o zalim, o merhametsiz, o kalpsiz adamlar, kadınlar nasıl da kıyıyorlar. Nasıl da utanmıyorlar.. korkmuyorlar.. pişman olmuyorlar... Siz, Gazze'nin cennet çocukları, siz onları teşhir ettiniz. Onlara destek verenleri teşhir ettiniz. İnsan hakları, hayvan hakları diyenlerin suskunluğunu, ortadan kayboluşlarını teşhir ettiniz. Nasıl da yakalandılar, masum bakışlarınızda... Bu kadarını ummayan, bu kadarını düşünemeyen, "medeniyet, demokrasi, insan hakları falan filan var artık, böyle vahşetler Nazilerin döneminde kaldı artık" diyenlere, en anlatılamazı anlattınız.
  Gazze'nin cennet çocukları, kararan vicdanları sarstınız. Dünyaya dalan Müslümanlara, mümin olma şuurunu hatırlattınız. Dağınık saçlarınız ve yaşıyormuş gibi bakan gözleriniz, on günde ne çok şey anlattı bize... Eminim, ahınız, kalmaz düştüğünüz yerde...

  Hüseyin Gülerce - Zaman
   
 7. Mu@YMe

  Mu@YMe Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  9.258
  Beğenileri:
  147
  Ödül Puanları:
  1.017
  yüreğine sağlık kardeşim çok güzel bir paylaşımdı HAKK teala razı olsun
  evet medya unutunca bizlerde unutuyoruz galiba
  yeni olan acılar eskiyi unutturuyorlar belki ama acılarımız her daim acı
  yüreklerimiz ve dualarımız her daim onlarla inşeALLAH
  hatırlatma için teşekkürler

  boykota RABBİM ömür verdiği sürece varım elbette  size 2 sene önce yaşadığım bir olayı anlatmak isterim

  sürekli alışveriş yaptığım bir fırın vardı semtimizde
  işlerini büyüttüler aynı zamanda pastanecilik yapmaya başladılar
  birgün ekmek alamya gittiğimde oğlum su istedi , dolaptan su almaya kalktım ve suyu almaktan vazgeçtim
  oğlumada bu suyu asla içmeyeceğini tembihlerken fırıncı nedeni sordu
  israilin cephanesine,bir kurşun bile katlkıda bulunmak istemediğimi söyledim
  çok şaşırmıştı ve üzüldüğüde yüzünden belliydi
  o günden sonra ordan alışveriş yapmak istemedim,turkuaz su sattığı için mi yoksa fırın sahibinden mi çekindim
  bilemiyorum...
  birgün fırının önünden geçerken oğlumun eline başka bir marka su verdi
  bunu ömrüm boyunca unutmayacağım


  elimizden geldiğince inşeALLAH RABBİMİZİN izni ile ömrümüz boyunca boykotumuz devam edecek
  inşeALLAH birgün bu ürünlerin ülkemizden tamammen yok olduğunu ve dükkan kapattıklarını görürüz
  orda çalışan kardeşlerimizinde RABBİM yar ve yardımcıları olsun inşeALLAH
  niyetlerini bu yönde kullanır ve gösterirlerse GÜZEL ALLAHIM onlarında yardımcısı olur elhamdülillah

  selam ve dua ile kalın
   
 8. sultan_mehmet

  sultan_mehmet © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Yönetici Forum Administrator

  Mesajlar:
  16.603
  Beğenileri:
  2.897
  Ödül Puanları:
  9.598
  Markaları aklımıza kazıyalım marketlerde nelere el atsak hepsi israil malı
  her yere burunlarını sokmuşlar
   
 9. FERASETLİ

  FERASETLİ KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  8.341
  Beğenileri:
  113
  Ödül Puanları:
  1.017
  Size o zalim, o merhametsiz, o kalpsiz adamlar, kadınlar nasıl da kıyıyorlar. Nasıl da utanmıyorlar.. korkmuyorlar.. pişman olmuyorlar... Siz, Gazze'nin cennet çocukları, siz onları teşhir ettiniz. Onlara destek verenleri teşhir ettiniz. İnsan hakları, hayvan hakları diyenlerin suskunluğunu, ortadan kayboluşlarını teşhir ettiniz. Nasıl da yakalandılar, masum bakışlarınızda... Bu kadarını ummayan, bu kadarını düşünemeyen, "medeniyet, demokrasi, insan hakları falan filan var artık, böyle vahşetler Nazilerin döneminde kaldı artık" diyenlere, en anlatılamazı anlattınız.
  Gazze'nin cennet çocukları, kararan vicdanları sarstınız. Dünyaya dalan Müslümanlara, mümin olma şuurunu hatırlattınız. Dağınık saçlarınız ve yaşıyormuş gibi bakan gözleriniz, on günde ne çok şey anlattı bize... Eminim, ahınız, kalmaz düştüğünüz yerde...
  :865153::865153::865153:
   
 10. _yaqmuR_

  _yaqmuR_ Yeni Üye Acemi

  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  10
  umarim dewam eder boyKot bizde dewam ettirreLim ins
   
 11. Mu@YMe

  Mu@YMe Vip Üye Özel Üye

  Mesajlar:
  9.258
  Beğenileri:
  147
  Ödül Puanları:
  1.017
  yazılı ve görsel basın ,haberlerini ne yönde sergilerse bizlerde onlara uyuyoruz
  ırakı ,afganistanı,bosnayı,çeçenistanı unutturdukları gibi şimdide filistin
  ....hatırlamamız için basına ihtiyacımız yok
  çünkü biz hiçbirini unutmadık ,unutmayacağız

  BOYKOTA DEVAM...LÜTFEN İHMAL ETMEYELİM ..
  ÇEVREMİZDEKİLERİNDE DİKKATİNİ BU YÖNE ÇEKELİM İNŞEALLAH
   
 12. araf

  araf KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  3.867
  Beğenileri:
  98
  Ödül Puanları:
  3.847

  :tşk:
   

Sayfayı Paylaş