Yeniden Dirilmeye Varmıyız!!!

firdevs nur

Vip Üye
Özel Üye
"Amerikan özğürlüğü" (!) Irak'ta iki milyon can aldı İHH, kamuoyundaki duyarlılığı artırmak için Irak raporu hazırladı. Rapora göre ambargo ve işgal sebebiyle 2 milyon Iraklı hayatını kaybetti. İşgalin başladığı 2003 yılından bu yana her gün ortalama 400 çocuk yetim, 80 kadın da dul kaldığı, halen ülkede 5 milyonu aşkın yetim çocuk ve 1 milyonun üzerinde dul Iraklının bulunduğu ifade ediliyor.
19/07/2008500'ü aşkın bilim adamı ve eğitimci öldürüldü
Raporda ayrıca 2003 yılındaki savaşın başından beri 500'ü aşkın eğitimci ve bilim adamının suikast sonucu hayatını kaybettiği, bazı bilim adamı ve eğitimcilerin de ülkeyi terk ettiği ifade ediliyor
2 bin doktor katledildi, 20 bin doktor ülkeyi terk etti

2003 yılında başlayan işgalde Amerikan güçlerince esir alınan 25 bini aşkın kişinin halen yargılanmadığı da belirtilirken, işgalin ardından Irak güvenlik güçlerince tutuklananlarla birlikte sayının 60 bini bulduğu ifade ediliyor. Tutuklulardan 840 tanesinin çocuk olduğu, toplumsal barışın önündeki en büyük engellerden birinin tutsaklar konusu olduğuna vurgulanıyor.

Irak'ta ambargo ve savaş sebebiyle ölen insan sayısının yaklaşık 2 milyonu bulduğu ifade ediliyor. Savaşın başlangıcından bugüne kadar ölenlerin yüzde 75'ini sivillerin, yüzde 20'sini Iraklı polislerin, yüzde 5'ini ise Irak'ta bulunan yabancı askerlerin oluşturduğu kaydediliyor
.

.....

Neden durup dururken Iraktan bahsediyorum ? oysa şimdi gündemde olan filistin değilmi...

Kardeşlerim unutmaktan utanıyorum. Savaş başladığı zaman hatırlayıp medya unuttuğunda unutmaktan utanıyorum...Irakı unuttuk Filistini unutmaktan korkuyorum...

Müslim'den gelen bir rivayette Peygamberimiz (a.s) şöyle buyuruyor:

"Müslüman, müslümanın kardeşidir, ona zulüm edemez, onu yalnız bırakamaz, onun başına bir kötülük gelmesine göz yumamaz."


Öyleyse biz nasıl müslümanlarız ki; zalimlerin ürünlerinden vazgeçemiyoruz! coka coladan başkasının tadını beğenmiyor, adidas giymeden rahat uyuyamıyor, nescafede kendimizi buluyoruz???
Sizce zulme göz yummuyormuyuz???
Hz. Ali (ra) şöyle demiştir:

"Üç düşmanınız vardır; sizin düşmanınız, sizin düşmanınızın arkadaşları ve sizin arkadaşınızın
düşmanları."
Ey dostlar bugün annelerimizin, babalarımızn. kardeşlerimizin, kundaktaki masum bebeklerimizin düşmanı olanlar nasıl bizim dostumuz olabilir? can canan demeden ortalığı, kana gökyüzünü çığlıklara boyayan bu zalimleri nasıl unuturuz?

Lütfen ey kardeşlerim DUAyı ve BOYKOTu sonsuza dek unutmayalım.Rabbimizle ahidleşelim muhakkak Allah herşeye güç yetirendir yaptığımız zerre miktar iğiliği yok saymayandır..

Bir anlık, bir günlük bokota değil zulm ve zalim bitinceye ,kan duruncaya kadar varmıyız boykota!

küçümsemeyelim ;
nefsimi ve nefislerinizi büyük cihada cağrıyorum...Nefsimizle olana...

Aramızda yeniden bir birlik başlatalım. Herkes kendi çevresinde bir Fatih(feth eden)olsun. Selamı aramızda yaygınlaştıralım. Kardeşikle ilgili ayet, hadis bulup hayatımıza geçirmeye çalişalım. Dua edelim! bilenlere bilmeyenlere Duayı anlatalım...Filistinli kardeşlerimizi düşünerek ameller edinelim mesela onları düşünerek gece namazlarına kalkabilir, oruç tutabilir, onlar adına sadaka verebilir, güvenilir vakıf ve kuruluşlara yardımda bulunabiliriz .Bizi dinleyen dinlemeyen herkese BOYKOTU anlatabiliriz.Elinde coka colayla gezineni, mc donalds tan çıkan birni, başında vakko başörtüsü bulunan kardeşimizi yolda, sokakta, çarşıda ,okulumuzda ,iş yerimizde...durduralım kınamadan anlatalım. Mitinglere elimizden geldiği kadar destek verelim...Belki bunları yaparken bizler kınanacağız belki hakarete uğrayacağız...
neolursa olsun Hakk içinse herşey güzel değilmi?

kademeleri atlamayalım insanları kınamayı bırakalım buğuz bizim için son aşama bizler takvayı yaşarken karşımızdaki için fetvayı temel alalım insanlara cihatı nasıl unutturduysalar biz hatırlatalım !


Ey müslümanlar!
Bir kerede hakk için dirilelim!


(inşaallah hepiniz kabul ederseniz yeni görevimize başlayalım bu süre içerisinde yaşadığımız güldüren, ağlatan olayları burda paylaşabiliriz...İnşaallah hayırlara vesile kılınır niyetlerimiz...)
 

firdevs nur

Vip Üye
Özel Üye
İşte bizlere bazı boykot ürünleri;

-COCA COLA
-FANTA
-PEPSİ
-MALLBORO
-BP
-SHELL
-ARİEL
-BLENDAX
-PANTENE
-OMO
-MC DONALDS
-NESTLE
-NESCAFE
-MİCKEY MOUSE
-NİKE
-TURKUAZ SU
-ADİDAS
-PHİLİP MORRİS sigara
-FORD
-MAZDA
-Oral-B
-KELLOGS
-BRAUN
-İPANA
-COLGATE
-PERSİL
-ACE
-CİF
-HACI ŞAKİR
-MAGGİ
-RİNSO
-PRİMA
-MERCEDES
-FİAT
-DİSNEYLAND
 
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
insanlara cihatı nasıl unutturduysalar biz hatırlatalım !
inşaAllah inşaAllah Allah Zulcelal razı olsun firdevsnur çok güzel yazmışsın bizlerde güzel bir şekilde uygularız inşaAllah.

"Musluman kardesinin yuzune tebessum, iyiligi emir, kotulukten men etmen, yolunu sasirmissa yol gostermen; yoldan tas,diken,kemik vs. seyleri temizlemen, kovandan Musluman kardesine su dokmen,kor olana rehberlik etmen(hep) sadakadir.buyurmustur (Buhari Edeb, 33)
 

firdevs nur

Vip Üye
Özel Üye
-calvin klein
-sara lee
-intel
-sky
-danone
-loreal
-carrefour
-ICQ
-vichy
-schweppes
-kitkat
-villager
-maybelline
-time
-huggies
-tchibo
-garnier
-tang
-shell
-bp
-ford
-motorola
-pepsi
-LM
-milka...
 

firdevs nur

Vip Üye
Özel Üye
GAZZE'NİN CENNET ÇOCUKLARI
Gazze'nin masum bebekleri, küçücük çocukları. Günlerdir sizin cennet fotoğraflarınıza bakıyoruz. Bakamıyoruz, bakar gibi yapıyoruz. Yüreğimiz, yüreklerimiz daralıyor.
Daralıyor, sıkışıyor, bitiyoruz. O dağınık saçlarınız. Ecel rüzgârında dalgalanır gibi. Ne güzel saçlarınız var sizin. Ne de güzel, yaşar gibi bakan donuk gözleriniz. Anlamaya çalışıyorum, bize neler anlatıyor, neler fısıldıyorsunuz.
Yüzleriniz ne güzel. Ölümün izleri tutunamaz mı sizin yanaklarınızda?
Siz nasıl bakıyorsunuz öyle? Ne diyorsunuz katılaşmış, katran sürünmüş, pas tutmuş vicdanlara? Zalimin bombalarına, mermilerine en büyük cevap siz misiniz?
Anneleriniz size doyamadan, babalarınız doya doya koklayamadan, nasıl da kayıp gittiniz ellerinden, ellerimizden. Giderken, bütün dünyanın çocuklarını sorulara boğdunuz. Sizin masum yüzlerinize bakarken evde annelerine, babalarına sorup durdular:
Çocuklar neden ölüyor anne? Çocukları neden öldürüyorlar?
Cevap veremedi kimse. Boğazlara bir düğüm atıldı. Ne diyecektik? Ne demeliydik?
Ben o güzel yüzlerinize önce cesaret edip, bakamadım. Toplayamadım kendimi. Sonra dayanamadım. Bak dedim, onlar cennet yüzleri. Bir de dağınık saçlarınıza takıldım. Ne güzelmiş şehit bebeklerin saçları. Okşamak isterdim. Cennetten kokular sürünmüştür şimdi onlara diye koklamak isterdim. Yüzüm olur muydu? Elim gider miydi? Suçluyuz hepimiz...
Sonra teselli aradım. Cennette Peygamberimiz okşayacak o saçları, o masum başları. Peygamber şefkati dedim. Düşündüm sonra, Kasım'ı, Abdullah'ı, İbrahim'i okşar gibi okşayacak Gazze'nin cennet çocuklarını. Kim bilir nasıl da oyunlar oynardı, Peygamberim, tutarak ellerinizden. Size elleriyle yemişler verirdi, sizinle yarış ederdi kim bilir. Cennet çocukları, nasıl da özenirlerdi size kim bilir. Sorarlardı sizi, bunlar da kim? Kim böyle İnsanlığın İftihar Tablosu'na arkadaş olanlar? Siz cevap mı verirdiniz: Biz Gazze'nin çocuklarıyız. Yan yanaydı küçücük kefenlere sarılı bedenlerimiz. El eleydik, sıra sıraydık, ellerdeydik, havalardaydık. Doğrudan geldik biz buraya... Sizin orada bahçeleriniz mi olurdu; adını Gazze mi koyarlardı?
Siz cennetin kapısında annelerinizi babalarınızı almadan gitmez misiniz? Bizi de bekleyin... Bizi de işaret edin...
O masum yüzleriniz, o sıra sıra cennet kundaklarına sarılmış halinizle siz, bize bütün hayatı sorgulatan bakışlarınızla siz, boşuna ölmüş olamazsınız. Anladıklarımızdan, daha büyüktür anlattıklarınız. Siz kurumuş çöllere can veren rahmet damlaları gibi, yüreklere şefkat, merhamet yağdırıyorsunuz. Siz, bilseniz ne çok taşlaşmış kalbi çözdünüz, erittiniz. Siz, "sadece ben" diyen insanlara, yüreği hatırlattınız. Kanayan bedenlerinizle, vicdanları kanattınız. Kurumuş nice göz pınarına yaş yürüdü, bakarken o bakılamaz gözlerinize... Siz buğday tohumu gibi hatta ondan da öte, bir düşünce toprağın bağrına milyon dirildiniz. Bizi insanlığımıza dirilttiniz.
Eğer ihtiyar dünyamız bir bahar daha yaşayacaksa, taşlaşmış kalplerle gelmez o bahar. Merhamet, şefkat, vicdan gelmeli önce.
İnsan dirilecekse, insaniyet dirilmeli önce. Demek size düştü, sizin masumiyetinize düştü bu görev.
Size o zalim, o merhametsiz, o kalpsiz adamlar, kadınlar nasıl da kıyıyorlar. Nasıl da utanmıyorlar.. korkmuyorlar.. pişman olmuyorlar... Siz, Gazze'nin cennet çocukları, siz onları teşhir ettiniz. Onlara destek verenleri teşhir ettiniz. İnsan hakları, hayvan hakları diyenlerin suskunluğunu, ortadan kayboluşlarını teşhir ettiniz. Nasıl da yakalandılar, masum bakışlarınızda... Bu kadarını ummayan, bu kadarını düşünemeyen, "medeniyet, demokrasi, insan hakları falan filan var artık, böyle vahşetler Nazilerin döneminde kaldı artık" diyenlere, en anlatılamazı anlattınız.
Gazze'nin cennet çocukları, kararan vicdanları sarstınız. Dünyaya dalan Müslümanlara, mümin olma şuurunu hatırlattınız. Dağınık saçlarınız ve yaşıyormuş gibi bakan gözleriniz, on günde ne çok şey anlattı bize... Eminim, ahınız, kalmaz düştüğünüz yerde...

Hüseyin Gülerce - Zaman
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
yüreğine sağlık kardeşim çok güzel bir paylaşımdı HAKK teala razı olsun
evet medya unutunca bizlerde unutuyoruz galiba
yeni olan acılar eskiyi unutturuyorlar belki ama acılarımız her daim acı
yüreklerimiz ve dualarımız her daim onlarla inşeALLAH
hatırlatma için teşekkürler

boykota RABBİM ömür verdiği sürece varım elbette(inşaallah hepiniz kabul ederseniz yeni görevimize başlayalım bu süre içerisinde yaşadığımız güldüren, ağlatan olayları burda paylaşabiliriz...İnşaallah hayırlara vesile kılınır niyetlerimiz...)

size 2 sene önce yaşadığım bir olayı anlatmak isterim

sürekli alışveriş yaptığım bir fırın vardı semtimizde
işlerini büyüttüler aynı zamanda pastanecilik yapmaya başladılar
birgün ekmek alamya gittiğimde oğlum su istedi , dolaptan su almaya kalktım ve suyu almaktan vazgeçtim
oğlumada bu suyu asla içmeyeceğini tembihlerken fırıncı nedeni sordu
israilin cephanesine,bir kurşun bile katlkıda bulunmak istemediğimi söyledim
çok şaşırmıştı ve üzüldüğüde yüzünden belliydi
o günden sonra ordan alışveriş yapmak istemedim,turkuaz su sattığı için mi yoksa fırın sahibinden mi çekindim
bilemiyorum...
birgün fırının önünden geçerken oğlumun eline başka bir marka su verdi
bunu ömrüm boyunca unutmayacağım


elimizden geldiğince inşeALLAH RABBİMİZİN izni ile ömrümüz boyunca boykotumuz devam edecek
inşeALLAH birgün bu ürünlerin ülkemizden tamammen yok olduğunu ve dükkan kapattıklarını görürüz
orda çalışan kardeşlerimizinde RABBİM yar ve yardımcıları olsun inşeALLAH
niyetlerini bu yönde kullanır ve gösterirlerse GÜZEL ALLAHIM onlarında yardımcısı olur elhamdülillah

selam ve dua ile kalın
 

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Markaları aklımıza kazıyalım marketlerde nelere el atsak hepsi israil malı
her yere burunlarını sokmuşlar
 

FERASETLİ

KF Ailesinden
Özel Üye
Markaları aklımıza kazıyalım marketlerde nelere el atsak hepsi israil malı
her yere burunlarını sokmuşlar

Size o zalim, o merhametsiz, o kalpsiz adamlar, kadınlar nasıl da kıyıyorlar. Nasıl da utanmıyorlar.. korkmuyorlar.. pişman olmuyorlar... Siz, Gazze'nin cennet çocukları, siz onları teşhir ettiniz. Onlara destek verenleri teşhir ettiniz. İnsan hakları, hayvan hakları diyenlerin suskunluğunu, ortadan kayboluşlarını teşhir ettiniz. Nasıl da yakalandılar, masum bakışlarınızda... Bu kadarını ummayan, bu kadarını düşünemeyen, "medeniyet, demokrasi, insan hakları falan filan var artık, böyle vahşetler Nazilerin döneminde kaldı artık" diyenlere, en anlatılamazı anlattınız.
Gazze'nin cennet çocukları, kararan vicdanları sarstınız. Dünyaya dalan Müslümanlara, mümin olma şuurunu hatırlattınız. Dağınık saçlarınız ve yaşıyormuş gibi bakan gözleriniz, on günde ne çok şey anlattı bize... Eminim, ahınız, kalmaz düştüğünüz yerde...
:865153::865153::865153:
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
yazılı ve görsel basın ,haberlerini ne yönde sergilerse bizlerde onlara uyuyoruz
ırakı ,afganistanı,bosnayı,çeçenistanı unutturdukları gibi şimdide filistin
....hatırlamamız için basına ihtiyacımız yok
çünkü biz hiçbirini unutmadık ,unutmayacağız

BOYKOTA DEVAM...LÜTFEN İHMAL ETMEYELİM ..
ÇEVREMİZDEKİLERİNDE DİKKATİNİ BU YÖNE ÇEKELİM İNŞEALLAH
 

araf

KF Ailesinden
Özel Üye
yazılı ve görsel basın ,haberlerini ne yönde sergilerse bizlerde onlara uyuyoruz
ırakı ,afganistanı,bosnayı,çeçenistanı unutturdukları gibi şimdide filistin
....hatırlamamız için basına ihtiyacımız yok
çünkü biz hiçbirini unutmadık ,unutmayacağız

BOYKOTA DEVAM...LÜTFEN İHMAL ETMEYELİM ..
ÇEVREMİZDEKİLERİNDE DİKKATİNİ BU YÖNE ÇEKELİM İNŞEALLAH


:tşk:
 
Üst