Para tuzağı

ma'vera

Emektar
Özel Üye
Bir defasında İblis (neûzübillahimineşşeytanirracîm) bir ihtiyar adam kılığında Süleyman Aleyhisselâm’a geldi.
Süleyman (a.s) ona sordu:
Ey şeytan, İsa Peygamberin ümmetine ne yaparsın? vesveselerinle onlara neyi telkin edersin?
Şeytan (neûzübillahimineşşeytanirracîm) dedi:
Onları Allah’tan başka bir Allah’a davet ederim. Onu Allah sanırlar. Kendi kendilerine putlar düzerler ve onlara tapınırlar.”
Süleyman (a.s) tekrar sordu:
Peki Muhammed Aleyhisselaâm’ın ümmetine ne yaparsın? Vesveselerinle onlara neyi telkin edersin?
Şeytan (neûzübillahimineşşeytanirracîm) dedi:
Onları da altın, gümüş ve para sevgisi ile öyle azdırırım ki, bunları “Lâ ilâhe illallah” demekten daha çok severler. Öyle ki, “Lâ ilâhe illallah” demeyi bile unuturlar. Hep altın, gümüş ve para peşinde koşarlar…

Kaynak: Müzekki’n-Nüfûs

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Kitap bende yazabilir fakat bu doğru olduğu anlamına gelmez.
Hadismi,hikayemi kaynağı nedir?

Kaynak olarak kitap paylaşıyorsanız yazırı kim nereden almış bilgileri araştırın.

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Ben genel olarak hatırlatma yaptım.
Yanlız "Şeytan (neûzübillahimineşşeytanirracî m) dedi:" yazıyor.bunu şeytan kendisimi söylüyor euzü billah diye...yoksa şeytan sığınmak adına okuyucumu yazmış?

İnterneti artık kaynak olarak kullanmıyorum Münzevi kardeşimin sözü üzerine.

Mesala mesnevide birçok hikaye var buradan mı alınmış veya büyük dini hikayeler var buradan mı alınmış.
Hadislerdede kıssalar var ...

Benim güvendiğim bir çok şey yalan çıktı.Güven kaybı yaşıyorum.Herkeze dikkat etmesini öneririm.
Siz güvendiyseniz araştırdıysanız elvette ekleyin.

ma'vera

Emektar
Özel Üye
Bu eûzübillâhimineşşeytanirracim 'in çoğulu.Yani" kovulmuş şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım" yerine "sığınırız" şeklinde olanı.Yazan kişi tarafından eklenmiş.