Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Gençliğin sorunları nelerdir?

Konusu 'ANKET' forumundadır ve Bİtakat tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. Bİtakat

  Bİtakat Deneyimli Üye Kademeli

  Mesajlar:
  115
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  7
  Günümüz gençliğinin en büyük sorunu sizce nedir?
   
  Sponsorlu bağlantılar
 2. FERASETLİ

  FERASETLİ KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  8.341
  Beğenileri:
  113
  Ödül Puanları:
  1.017
  Ben soruya farklı bir açıdan yaklaşarak cevap verme istediği duydum. Benim fikrime göre gençliğin en büyük sorunu genç olamamak, bu yaşların anlamını kavrayamamaktır. Görüşümü de şu şekilde açıklayayım. Yaşadığımız bu dönemlerde gençlerimiz ya kendilerinden ağır yükleri yüklenmiş ya da hala çocukluk evrelerini üzerlerinden atamamanın vermiş olduğu bocalamalarla uğraşmaktadırlar.

  Eğitim evet sorun ama yokluğunda insan yarım sayılmaz. Nice eğitim almamış fakat hayata o kadar anlamlı, o kadar mantıkçıl bir açıdan bakıyorlar ki okul okumamış olmak onlar için bir dezavantaj sayılamaz. Zaten denmiyor mu hep 'Eğitim cehaleti alır, eşeklik baki kalır'.

  İşsizlik evet sorun ama bunu yaratan biraz da bizim gençliğimiz değil mi? Nice üniversite mezunları var ki sırf ödenen maaşı beğenmemekten aylarca, yıllarca boş gezmekteler. Emeğin karşılığını alamamak elbette insanlık ayıbı ama bir yerden de başlamadan neyin emeği demezler mi adama. Biraz çabalamak gerekiyor ki karşı tarafa sunulacak deliller, gösterilecek kozlar olsun elimizde.

  Yozlaşma evet sorun ama kimse kimseyi zorla yozlaştıramaz. Burdaki asıl sorun iradesizliktir diye düşünüyorum. Ben istemediğim sürece kimse beni ne ırkımdan ne de mezhebimden yozlaştırabilir.

  Benim değinmek istediğim nokta gençlerin tamamen özenti ve de kıskanmalar üzerine bir hayat kurma çabalarının getirmiş olduğu toplum sorunudur. Bu yaşların heyecan dolu, tüm duyguları tadarak tanıyarak geçirmeleri gereken evre olduğunu unutmaktan gelen ve ilerisi için karşılaşılacak sorunlar için deneyimsizlikten dolayı bocalamak ve boş çırpınışlarda bulunmaları en büyük sorunlardandır diye düşünüyorum.

  Sevgi ve saygılarımla...
   
 3. cihat eri 69

  cihat eri 69 Yeni Üye Acemi

  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  10
  Bence bilgisizlik ve vurdumduymazlık.Ben inanıyorum ki gençlerimiz biraz daha iyi bir eğitim sürecinden geçebilseler o özlediğimiz eski günlere dönebiliriz.Osmanlı ehil olmayan kişilere yöneticilik,ilimde ilerleme imkanı sunmazmış.Şu anda yaşadığımız devirde bundan dolayı çok zarar görüyoruz.Rabbim insallah bize o güzel günleri görmeyi nasip eder.Dua ile ...
   
 4. dua38

  dua38 Tecrübeli

  Mesajlar:
  28
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  2
  İsteklerinin bir türlü olmaması..
   
 5. sahasan

  sahasan © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Forum Administrator

  Mesajlar:
  13.118
  Beğenileri:
  4.065
  Ödül Puanları:
  9.820
  FERASETLİ ve cihat eri 69 çok güzel açıklamışlar , bana da onlara katılmak kalmış...
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 5 Kasım 2014
 6. hayalet25

  hayalet25 Üye Acemi

  Mesajlar:
  16
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  10
  cok bilmislik...
   
 7. uset

  uset Yeni Üye Acemi

  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  10
  çok güzel hazırlamışsınız çok işime yarada
   

Sayfayı Paylaş