Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Dr. Zakir Naik Kimdir

Konusu 'KİM KİMDİR' forumundadır ve kurtuluş tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. kurtuluş

  kurtuluş KF Ailesinden Özel Üye

  Mesajlar:
  3.321
  Beğenileri:
  1.830
  Ödül Puanları:
  4.657
  [​IMG]

  Hindistan doğumlu olup bir çok dini kutsal kitapları ayet ayet bilmektedir (Kur'an,İncil,Tevrat,Hinduların yazıtları vs..)Ayriyetten kalp cerrahıdır.Aynı zamanda Bombay'daki İslâmi Araştırmalar Kurumu'nun başkanı ve ingilizce yayın yapan Peace TV'nin sahibi.Yaptığı oturumlarda çeşitli din ve mezheplerden kişilerin sorularını alarak hazırlıksız cevaplar. Dünya'da yaptığı açık oturumlarla karşısında duracak kimse olmadığını -şu ana kadar- kanıtlamıştır. Şii din adamlarıyla İran'da yaptığı Yezid ve Hz. Ali konulu oturumda İran'da kafir ilan edilmiştir ama hız kesmemiştir. Eylül 2006'da Zakir işi kökten çözmek için Papa 16. Benediktin konuşmasından sonra papaya münazara teklifinde bulunmuştur ama papa ne yazık ki kabul etmemiştir.
  Teklifi kabul edilmeyince Amerika'ya giderek Melborn Üniversitesinde verdiği "Başörtüsü" adlı konferansıyla büyük ses getirdi.Bu konferansta kendisine soru soran bir kadına batının kadını ilkelleştirdiği İslam'ın ise büyük değer verdiğini detaylı olarak ispatlamıştır.

  Zakir Naik Amerika'da konferanslara devam ediyor ama bazı eyaletlere girişi ve çıkışı yasak bu yüzden şu an yüzlerce öğrenci yetiştiriyor.


  Bir çok videosu youtube üzerinden yayınlanıyor hepsi ingilizce ama gönüllü olarak türkçeye çeviren bazı kanallar mevcut.

  Kaynak: Yusuf Ziya Gülen
   
  Sponsorlu bağlantılar

Sayfayı Paylaş