Vücudun susuz kalması

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Vücudun susuz kalması, vücut neden susuz kalır?

Vücudun özellikle susuz kalmasının en önemli nedenlerinden birisi gün içerisinde yeterli miktarda su tüketmiyor olmamızdır. Bir çok kişi su tüketmeyi aslında unutuyor ya da suyun tadını sevmiyor. Bu nedenle genellikle aromalandırma yöntemini tercih edilmesini öneriyorum. Ne yapabiliriz? Suyun içerisine salatalık, limon, elma ve portakal dilimleri ekleyebilir ve yine tarçın çubuğu, nane ve fesleğen ekleyebilir, bir iki tane de karanfil atarak suyumuzu bir gece boyunca buz dolabında bekletebiliriz. Böylelikle difüzyon olup suyun içerisinde meyvelerin de tadını alabilirsiniz. Böylelikle daha rahat bir içime sahip olabilirsiniz.

Özellikle vücudumuz neden susuz kalıra baktığımızda; yüksek ateş zamanında, vücut ısı değişiminde, çok fazla egzersiz yapıldığında yeterli miktarda sıvı alınmadığında vücut dehidrasyona yani vücudun susuz kalmasına sebep olmaktadır.

Aynı zamanda ishal durumunda da vücuttan ciddi bir su kaybı olmaktadır. Ve diyabete bağlı olarak çok sık idrara çıkma ve yeterli miktarda su tüketmemek sonrasında da vücuttan sıvı kaybını tetikleyecek etmenler arasındadır.
 

Üst