Vicdanım sızlıyor ne yapmalıyım?

mss

mss

Misafir Soru Sistemi
Vicdanim sizliyor.
Merhaba. Ben 22yasimda bir senedir evli bir kadinim. Bir kac gun once eski erkek arkadasimi surekli dusunmeye basladim ve merak ettim. Gizli bir hesap acip sadece hatrini sormak istedim. Elinde sonunda benim kim oldugumu anladi ve ben korkmaya basladim bu durum esime ve cevreme duyulacak diye. Onunla bulusmayi teklif ettim ve yanima geldi. Mesajlari silmesini rica ettim ve hic yazmadim farz et sadece hatrini sormak istedim ama yanlis anlar adimi kirletirsin diye durumu toparlamak istedim ben evliyim ve bu yaptigim yanlis oldu lutfen unutalim dedim. Kendisi israrla kal biraz daha dedi ve sohbet etmek istedi. Korkumdan teminkinli davranmak icin kaldim biraz. O an beni opmeye basladi ve tecavuzda bulunacakti az kalsin. Bagirdim cagirdim agladim evliyim napiyosun sen dedim ama birakmadi. Ensonunda pes etti ve beni yolun ustunde birakti. Yaptigimdan cok pismanim esime karsi vicdan azabi cekiyorum cok huzursuzum. Hataliyim ama ona anlatamam bunlari beni dover bosar aileme teslim eder. Cok kotuyum hocam ne yapsam sindiremiyorum unutamiyorum olanlari. Ne yapmam lazim?:(

Saygilarimla,
 

KaraHilal

KaraHilal

Çalışkan Üye
Sizin iki büyük hatanız var. Birinci hatanız, o saydığınız şeylerdir. İkinci hatanız da, şimdi şeytanın sizi onlarla meşgul etmesine izin vermenizdir. Zannederim siz, ikinci hatayı sürdürmekle ağırı daha ağır duruma getiriyorsunuz. Size şunu tavsiye ederiz:
a- Müthiş bir tevbe ile o geçmişe tevbe edin. Bu tevbeniz adeta yeniden doğmak gibi olsun.
b- Ebediyyen o hatalara bir daha dönmeyin. Tevbe de budur zaten.
c- Eşiniz dahil kimseye o geçmişten bahsetmeyin! Hatta kendinize bile bahsetmeyin. Kendinize bile!
d- Kendinizi ibadete verin, namaza sarılın. Kur’an okuyun. Zikirler yapın.
e- Tevbenizi koruduğunuz sürece eskinin sizi ezmeyeceğini göreceksiniz.
Böyle bir tevbe yapmazsanız, yapamazsanız o zaman siz halinizden memnunsunuz da sahte gözyaşı akıtıyorsunuz demektir.

/Nureddin Yıldız ın benzer bir soruya verdiği cevap bu şekilde, ben bu soru hakkında söz söylemeye korkuyorum, Allah affetsin.
 

Üst