Vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon kısaca

  • Konuyu başlatan Ödevci
  • Başlangıç tarihi
Ödevci

Ödevci

Kıdemli Üye
Üye
Vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon giriş gelişme sonuç, vatan sevgisi hakkında kompozisyon örnekleri eodev.com soru sor.

insanın yaşayarak üzerinde büyüdüğü ve savaşlar sonucunda kazanılmış olan ve hatta o topraklar için canını verebileceği toprak parçasıdır. İnsanlar yaşadığı vatanının önemini iyi anlamalı ve vatanın ne kadar önemli olduğunu kavramalıdır. Unutmamalısınız ki Çanakkale savaşlarında vücudunu kurşunlara siper eden atalarımız sayesinde bu vatan üzerinde şuan güvenli ve mutlu şekilde yaşamaktayız. Bu durumu unutmadan vatanın ne kadar zor şartlarda kazanıldığını bilerek bu topraklarda yaşamalıyız.

Vatan sadece doğup büyüdüğümüz yer değildir. Vatan ayrıca bir milletin üzerinde yaşadığı ve yaşamını sürdürdüğü yerdir. Vatan uğruna milyonlarca, binlerce şehit verilmiştir. Bizler gerekirse düşmana karşı vatanımızı savunmalı ve vatan için şehit olmayı göze almalıyız. Aksi takdirde biz yıllar önce bu topraklar için şehir olan atalarımızı büyük haksızlık yapmış oluruz. Vatan sevgisi ayrıca ülkemizin gelişmesi için ilim öğrenmek ve bilimsel araştırmalar yaparak ülkemizi bilimsel açıdan ilerletmek ve dünyanın önemli ülkeleri arasına sokmayı gerektirir.

Vatan insanın evi gibidir. Sıcak bir yuvasıdır. Vatan içerisinde yurttaşlar beraberce yaşar. Vatanı olmayan kişi kimsesiz çocuk gibidir. Vatan insanın kimliğidir. İnsan doğduğu vatanı nereye giderse gitsin özleyecektir ve geri gelmek isteyecektir. İnsanın vatanı dışında gittiği bir ülke ne kadar çok güzel olursa olsun insan vatanı kadar orayı benimseyemez. Mutlaka kendi vatanını özler. Çünkü bizler kendi vatanımızın sahip olduğu kültürün etkisiyle büyümüşüzdür.

Vatan sevgisi çok önemli duygudur ve siyaset üstüdür. Her birey vatanını çok sevmeli ve gerektiğinde onu gözünü kırpmadan savunmalıdır. Vatanı için savaşları göze almalıdır. Kaldı ki 15 Temmuz tarihinde vatanımıza haince saldıran örgütler yine vatandaşın vatans evgisi ve vatanını canı pahasına savunması ile bertaraf edilmiştir.
 

Üst