Teknolojik Cihazlar Özel Depolarda Korunacak

sahasan

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Forum Administrator
#1
Teknolojik Cihazlar Özel Depolarda Korunacak

En yakın gümrüğe 8 km mesafede inşa edilen teknoloji üssünde hassas elektronik cihazların depolanması için Avrupa standartları uygulanıyor. Antrepo, gece görüş kameralarıyla izleniyor ve duman dedektörleriyle kontrol ediliyor. Çalışanlarına 3 aylık arayla teknolojik altyapıya hazırlayarak eğitim veren Ulusal Lojistik, antrepo hizmeti veren firmalar arasında teknolojiye yatırım yapan ilk yerli firma oldu.

Türkiye lojistik pazarında antrepoları ve nakliye ağıyla hizmet veren Ulusal Lojistik'in 11 bin metrekare arazi üzerine inşa ettiği teknoloji üssünde, 6 bin metrekare kapalı depolama alanı ile gümrüklü ve gümrüksüz elektronik cihazlar için uygun depolama koşulları sunuluyor.

Erenköy Gümrüğü'ne yaklaşık 8 km mesafede olan antreponun14 metrelik tavan yüksekliği, yüksek ebatlardaki elektronik cihazların depolanmasında kullanılıyor. Teknoloji üssünün güvenliği için gece görüş kameraları ve hassas duman dedektörleri kullanılıyor.

Çalışanlarının periyodik olarak teknolojik altyapıya uygun eğitime tabi tutulduğunu belirten Ulusal Lojistik Yönetim Kurulu BaşkanYardımcısı Osman Gökhan İskender, kendi kalite yönetim sistemlerini kurduklarını ve talebe yönelik hizmet verdiklerini söyledi.

KÜÇÜK BİR DEPODAN TEKNOLOJİ ÜSSÜ'NE

Emin Gürhan İskender ve Osman Gökhan İskender kardeşler tarafından 1999 yılında Halkalı'da 600 metrekarelik küçük bir depoda faaliyete geçirilen Ulusal Lojistik, antrepoculukla işe başlayıp lojistik sektörüne yatırım yapan firmalar arasında.

Handerhan Teknoloji Group şirketlerinin lokomotivi olan Ulusal Lojistik, doğrudan gümrük müdürlüklerine bağlı olarak çalışıyor. Ulusal Lojistik,70 bin metrekarelik depolama alanıyla, genel merkezi Sarıgazi'de olmak üzere, Halkalı, Gebze ve teknoloji üssü olarak kurduğu Sultanbeyli'deki antrepolarında, elektronikten, tekstile, gıdadan, hammaddeye, iş makinelerinden, kimyevi madde depolamasına kadar değişik alanlarda depolama ve lojistik hizmeti veriyor.

Ulusal Lojistik ISO 9001 kalite belgesi ve Birinci sınıf Antrepo İşletme Yetkisi'ne sahip bulunuyor.

'ULUSAL', ULUSLARARASI ARENAYA HAZIR

Ulusal Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Emin Gürhan İskender,"Ulusal Lojistik, ISO 9001/2000 belgesi ile teknolojik alt yapısını tamamlayıp, IT yatırımını sürekli bir şekilde güncelleyen bir firma konumunu aldı" diyerek, "Hedefimiz, dünya arenasında hizmet veren lojistik firmaları arasında teknolojiye yatırım yapan yüzde yüz Türk sermayeli bir firma olmak" dedi.

İskender, teknoloji üssü ile ilgili olarak, "Geçtiğimiz yıllarda teknolojik ürünlerin depolamasına ne denli gereksinim duyduğumuzu gösteren bir proje gerçekleştirdik. Avrupa Birliği Delegasyonu'nun Türkiye'de yaklaşık 300 okul için ayırmış olduğu yardım ile ilgili olarak, bu okullar için gelen bilgisayarların depolanmasını ve gümrükleme işlemini yaptık. Bilgisayarların işletim sistemlerini kurduk. Bu bilgisayarlar paketlenerek dağıtılması planlanan okullara teslim edildi" dedi.


ZAMAN