ş.urfada bir kadıniki çocuğuyla sokağa atılmış

  • Konuyu başlatan son-seyyide
  • Başlangıç tarihi
son-seyyide

son-seyyide

Tecrübeli
Şanlıurfa’da iki çocuğu ile imam nikâhlı eşi tarafından sokağa atılan anne devletten yardım bekliyor.


Şanlıurfa’da Fatma Nur ve Yusufcan adında iki çocuğu olan 38 yaşındaki Fadime Zehra Atlıoğlu İmam Nikâhlı eşi tarafından çocuklarıyla beraber sokağa atıldığını iddia etti.
2 çocuk annesi 38 yaşındaki Şanlıurfalı Fadime Zehra Atlıoğlu oldu. Daha 6 yıl önce ilk evliliğini yapan Fadime Zehra Atlıoğlu’nun ilk evliliğinden Fatma Nur ve Yusufcan adında iki çocuğu oldu. Atlıoğlu çocuklarına rağmen eski eşiyle şiddetli geçimsizlik nedeni ile ayrıldı. Atlıoğlu eşiyle ayrılmasının ardından çocuklarına bakabilmek için ailesinin yanına yerleşti ve ailesinin de maddi durumunun kötü olması sebebiyle iş bulup çalışmak istedi. Atlıoğlu iş ararken, ailesine gelip kendisini isteyen bir adamın olduğunu ve ailesinin baskılarına dayanamayarak ikinci evliliğini yaptı. Atlıoğlu imam nikâhı ile yeni eşiyle yaşamaya başladı. Atlıoğlu’nun eşi evliliğinin ilk günlerinden üvey çocuklarını dövüp sürekli ağza alınmayacak hakaretler savurduğunu dile getiren Fadime Zehra Atlıoğlu çaresiz bir şekilde susup olanları kabullendiğini, Ayrılmayı göze alamayan Atlıoğlu ve çocukları eşi tarafından sokağa atıldığını iddia etti.

Sokağa atılan Atlıoğlu ve 2 çocuğu komşuların yardımlarıyla sokakta yaşamaya çalışıyor. Atlıoğlu “Ben ve çocuklarım imam nikâhlı eşim tarafından sokak ortasına atıldık. Günlerdir sokakta yaşıyoruz. Vatandaşlar bizlere yardım ediyor. Önümüz kış, ancak ne evimiz var nede barkımız. Başbakanımıza sesleniyorum. Ne olur yardım edin, Çocuklarım bu yaşına kadar sürekli şiddet gördüler. Ne olur bize yardım eli uzatın. Eğer devlet bize kalacak bir yer vermezse ben ve 2 çocuğun intihar edeceğiz” dedi.
Yorumlar
Araştırılmamış HaberEmine ATLIOĞLU, 13 Eylül 2011 Salı Saat 23:37 Bu haberi araştırma yapmadan, diğer tarafı dinlemeden yaptığınız için size yakıştıramadım.
Bu bayan amcamın resmi nikahlı karısıdır. Amcam yengemin vefatından 6 yıl sonra yalnız kalmamak ve bu kadın ve çocuklarına sahip çıkmak için evlendi, bizim soyadımızı taşıyor. Anlaşamadığı için boşanmak istedi fakat hanımefendi bunu istemiyor, haberin yapıldığı günden bir önce amcamı darp etmiştir. Eşyalarını dışarıya çıkarıp siz habercileri oraya davet etmiş ve ajitasyon yapmıştır.
Bizler Şanlıurfa dışında yaşadığımız için bütün bu bilgileri olayın olduğu gün ve haber esnasında orada bulunan kuzenlerimizden öğrendik. Bizim belirli bir kariyerimiz ve çevremiz var, bu kadının soyadımızı bu şekilde kullanması ve bu olaya karıştırması bizleri çok üzdü. Olayla ilgili adli makamlara başvuracağız. Haberde gerçeği araştırılıp yayınlanmazsa haberle ilgilide aynı yolu izleyeceğiz.
Mesajımı dikkate alıp, gerekli araştırma ve tekzibi yapacağınızdan ve bu mesajı yayınlayacağınızdan umutluyum.
 

Üst