Netcad

  • Konuyu başlatan ömr-ü diyar
  • Başlangıç tarihi
ömr-ü diyar

ömr-ü diyar

اَلْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ
Yönetici

Mimarlık ve Bilgisayar Programları , Mimarlar Hangi Programları Kullanılır , Çizim Programları Nelerdir , Çizim Program İsimleri Nelerdir ,Cinema 4D Profesyonel Animasyonlar Hazırlama Programı , Cinema 4D indir ,Netcad,Mimarlık ve Bilgisayar ProgramlarıNetcad; geliştirilmeye 1987 yılında başlanmış, 20 yılı aşkın süredir kamu ve özel sektör ihtiyaçlarını karşılayan, çeşitli mesleki çözümleri bünyesinde bulunduran bir yazılım bütünüdür. Tamamıyla firmanın öz kaynaklarıyla üretilmiştir.

Netcad; dünya standartlarıyla uyumlu, aynı zamanda yerel ihtiyaçlara da yanıt verebilen yazılım ve sistem çözümleri üretmektedir. Ülke çapında yakaladığı başarıyı, uluslararası platforma taşıyarak yazılım ihraç eden bir şirket konumuna gelmeyi hedeflemektedir.

Firma, ürettiği yazılımlar ve Netcad markası ile yazılım şirketleri arasında Türkiye’de üst sıralarda bulunmaktadır. Coğrafi Bilgi Sistemleri, Haritacılık, Şehir Bölge Planlama, Yol Tasarımı vb. sektörler de sunulan çözümlerin Pazar payı %85’e kadar ulaşmaktadır. Halihazırda 6000’i aşkın kayıtlı kullanıcısı ve 15000’i aşkın lisansa sahiptir. Netcad ürünleri 82 üniversitede, 462 bölümde ders olarak okutulmaktadır.

Firmanın netcadkampüs adı altında sürekli eğitim merkezi bulunmaktadır. Bu kapsamda, sahasında uzman eğitmenler ile mesleki eğitim ve ileri yazılım kullanım eğitimleri verilmektedir.

Netcad; tamamen Ulusal kaynaklarla üretilmiştir, dışa bağımlılığı yoktur. Firma, bir çok sektörde, bilinçsizce oluşan "Yabancı ürün iyidir" genellemesini kırmıştır. Netcad; çok esnek, gelişmiş, " Kullanıcı Dostu", arayüzü ve programlanabilir yapısı, Türkçe Çevrimiçi Yardım (online help) sistemi ve amaca uygun tasarımı ile kolay kullanımlı, etkili bir yazılımdır. Üretimde büyük artışlar sağlayacaktır.

Başka yazılımlara ihtiyaç duyulmaksızın, Netcad'in geniş yelpazesi ile farklı ihtiyaçların tek kaynaktan giderilmesi mümkündür. Mühendislik ve Coğrafi Bilgi Sistemi çözümleri tam entegrasyonlu çalışmaktadır. Netcad, ülkemiz yönetmeliklerine ve koşullarına uygun olarak üretilmiştir. Genel olarak yabancı yazılımlarda sıkça görülen "uyumsuzluk" ve "kullanılamama" sorunu yoktur.

Programın yaygın olarak kullanılması, bir çok üniversitede ders olarak okutulması, yetişmiş personel bulunmasında büyük avantaj sağlamaktadır. Büyük belediyelerin çoğunluğu, kamu kurum ve kuruluşlarının harita ve planlama birimlerinin büyük çoğunluğunda da Netcad kullanılmaktadır.
Üretilen harita ve benzeri projelerde yaklaşık %90 oranında Netcad kullanılması, Netcad'in NCZ formatını veri alışverişi açısından ortak format haline getirmiştir.

Firmanın kurumsal kimliği oturmuştur, Netcad ISO 9001 Uluslararası Kalite Standartları güvencesi altında üretilmekte ve satılmaktadır. Satış sonrası eğitim ve destek, kalifiye personelimiz tarafından verilmekte, karşılaşılan sorunlar ivedi olarak çözülmektedir. Firmanın yazılım ve proje ekipleri halen CMMI seviye 3 çalışması içindedir. 2009 ilk çeyrek içinde CMMI 3 olgunluk seviyesine erişilmesi hedeflenmektedir.

Firmanın zengin mühendislik ve veri üretme çözümlerinin yanında, bu verileri analiz etmek, sorgulamak, sınıflandırmak ve yeni veri türleri ve haritalar oluşturmaya yönelik entegre Coğrafi Bilgi Sistemi çözümlerini de barındırmaktadır. Coğrafi Bilgi Sistemlerinin daha özelleşmiş durumları olarak aşağıdaki kategorilerde

* Kent Bilgi Sistemi
* 3 Boyutlu Kent Bilgi sistemi
* Altyapı Bilgi Sistemi
* Arazi Bilgi Sistemi
* Mülkiyet Bilgi Sistemi
* Sokak Bilgi Sistemi
* İtfaiye Bilgi Sistemi
* Emniyet Bilgi Sistemi
* Araç Takip Sistemleri
* Belediye Otomasyonu
* TUİK Anket/Seçim Verileri Kullanımı
* Yerleşilebilirlik Analizleri
* Yağmur Suyu Havza Analizleri
* 3D Proje Sunumları
* Tematik Haritalama
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Z

zeliha_varna

Yeni Üye
Üye
Araç takip sistemi hizmeti de mi satıyorlarmış, vay be ben yeni bunuda öğrendim bilmiyordum teşekkür ederim :)
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst