Nefsinden fedakarlık etki Hakkı bulasın

  • Konuyu başlatan kurtuluş
  • Başlangıç tarihi
kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Nefs sürekli yemek yemek ister sürekli uyumak ve hiç çalışmamak ister.Her türlü dünyadaki eğlenceleri oyunlari filmleri diziler ister.Akla gelebilecek dünyevi herşeyi isterde ister ... Sonu ise büyük bir doyumsuzlukla aç kalmasidir.Çünkü asla doymayacaktır.Dünya onun olsa yine doymayacak .10 kati dünya olsa doymayacak.Ne verirseniz verin asla doymayacak bin yılda yaşasaniz ne kadar uzun süre yaşasanız da doymayacak...


Bu görmezden gelinen gercektir bunlar duyulmak istemez bu sebeple uzun yaziyoruz.

Peki ruhunuz ne ister.Namaz oruç zikir dua ...ibadet kisaca Allaha yaklaştıracak tüm hayırları ister.Peki doyar mi ? Kalp dünyadan temizlenip Hakkın sevgisi ve nuru doyduğunda doyar.Bu gerçek huzurdur.


Görüldüğü üzere nefs asla dünyayı versek huzura ermeyecek ruha ise istediklerini versek hem dünyamiz hem ahiretimiz cennet olucak.Bunu istiyoruz nefs bunuda ister o hiç çalışmaz ama ister.Başlıktada belirttik doymayacak nefsinize herşeyi bir çocuk misali acıyıp veriyorsunuz.Karşınızdakileri hor görüyor kendinizi büyük görüyorsunuz.Sirf ben ben ben diyerek nefsinize put misali tapıyorsunuz .O Zaman bu işte bir terslik var.


Gerçekten kul nefsinemi Allah'a mi ibadet etmektedir? Bunu iyi anlamak nefsimizi hesaba çekmek elimizdedir.


Nefsini besleyip ahireti istiyorsun.Ruhun nerede .Ne zaman kendinin efendisi olup .Asıl efendiler efendisi Allaha kulluk yapacak ona ibadet yapacaksın.

Cenneti istiyorsun o nimetleri istiyorsun bir sor buda nefsinden midir? O doymak bilmeyen nefsin.


Peki Allah nerede? Onun için ne yaptın?
 

Son düzenleme:
Üst