Mustafa İslamoğlu’nun Hz. Hatice’ye hakareti. Kadın hakkı savunucuları nerede?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mukeka

Düzenleyici
Moderator
Özel Üye
Mustafa İslamoğlu Peygamber Efendimize Eşlerine ve Dul Kadınlara hakaret.

Mustafa İslamoğlu’nun Hz. Hatice’ye hakareti. Kadın hakkı savunucuları nerede?

mustafa-islamoglu-hatice.jpg


Fazlurrahman’dan arta kalan Mustafa İslamoğlu bir konuşmasında Hazreti Hatice’ye “iki kocadan arta kalan dul” diye aşağılayarak hakaret etmesi gündeme geldi.
Mustafa’nın kocası ölmüş veya boşanmış kadınlar hakkında “arta kalan, artık” diye hakaret ederek konuşması acaba KADEM VE MOR ÇATI gibi muhafazakar geçinen (başımıza bela olan) kadın hakkı savunucularını harekete geçirecek mi? Yoksa iki yüzlülük yapıp susacaklar mı?
Elbette susacaklar.
Hükumetin kadın bakanları! Zina edip ayrılan sevgili için geçmiş olsun dileği ileten, KADEM’in gölgesi altına girip aileyi yıkmaya çalışan kadın bakanlar! Acaba bunlardan da bir ses seda çıkacak mı?
Yok, elbette çıkmayacak.
Diyanetin muhterem hocaları! Din adına, İslam adına, Allah için bir tepki verecekler mi? Bilemiyoruz.28-temmuz-mustafa-islamoglu.jpg

Bildiğiniz gibi mustafa İslamoğlu’nun Hazreti hatice ile alakalı “iki kocadan arta kalan dul” tabirini kullanması sosyal medyada büyük tepkiye sebep oldu. Mustafa’nın vakfı Akabe konu ile alakalı açıklama yaparak videonun tamamının izlenmesi gerektiğini, videoda Hazreti Peygamberin evliliğini şehvet üzerine değil merhamet üzerine yaptığı konusuda Hazreti Hatice’den bu şekilde bahsedildiği ifade edilmiş.
Biz de Mustafa’yı tanımayan, körü körüne bağlı olan aklını kiraya vermişlerden olsaydık açıklama ve videonun tamamına bakarak “ne de güzel anlatıyor” diyebilir, eleştirenleri tekfir eder, islamoğlu’na düşman olmakla suçlardık.
Halbuki ne olursa olsun bir annemizden bahsederken edep dairesinden çıkılmaması icap eder.
Ama kalemi ve dili Hazreti Peygambere ve sahabelere uzanan birisinden böyle şeyler her zaman beklenir.
PEYGAMBERİMİZE “KİBİRLİ ADAM” DEMİŞTİ
Mustafa’nın mazisi bu konudaki işlediği cürümlerle kapkaradır. Hazreti Ömer (radıyallahu anh)’a savaştan kaçtı” Hazreti Ebu Hureyre’ye “Kripto yahudi” diye iftira eden kendisidir. Bırakın sahabeleri yazdığı Kur’an yorumunda Abese Suresinin ilk ayetlerine not düşerek PEYGAMBER EFENDİMİZ hakkında “kibirli adam” ifadesi kullanmıştı. Sonra inkar etse de yalanını ortaya çıkarmıştık BURADAN BAKIN
Hazreti Peygambere yağcılık olmasın(!) diye salavat okumuyorum deyip Bülent Arınç’a methiyeler düzen kişi de kendisiydi… BURADAN BAKIN
Ey mustafa! Sen, ancak aklını sana kiraya verenleri aldatırsın. Yalanların şuurlu Müslümanlara işlemez.


Alıntıdır.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

okuryazar

Uzman Üye
benim anlamadığım bu konuşan zerzevatlar ramazan programı mı yapıyorlar bir de kalkıp, ne günlere kaldık desenize...

"Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, katır mühürdar oldu, eşek defterdar!"
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst