Müslüman Olalım!

  • Konuyu başlatan RedveKabul
  • Başlangıç tarihi
RedveKabul

RedveKabul

Üye
Üye
SAHABE MÜSLÜMANLIĞI

Bu din ilk olarak Cahiliyye toplumuna geldi. Dünya tarihindeki insanların en vahşilerinden dünya tarihinin en büyük ve medeni insanlarını 23 senede çıkardı. En kötü şartlardan en iyi şartları oluşturdu.

İşte o sihirli iksir avucumuzun içinde: Kur'an ve Sünnet!

Yapmamız gereken bir tek adımı atabilmek: Teslim Olmak!

Yani İbrahimi bir teslimiyetle kendimizi sahabe gibi bu ikiliye kendimizi teslim etmek. Önce Kur'anı almak elimize. Her bir ayetini kalbimize ve beynimize sindirmek. Yani herayeti pratiğe indirgemek.

Bundan da öte, her bir ayeti kendimize inmiş gibi okumak ve sindirmek. Yoksa başkalarına inmiş gibi okumaya devam ettiğimiz müddetçe, ne kendimiz ne de başkaları sahabe gibi Müslüman olamayacağız!GELİN, YENİDEN MÜSLÜMAN OLALIM

Tebliğin artık bu çağda kafirlere değil, Müslümanlara yapılacağını söylüyorlardı. Şimdi o çağ da kapandı. Yeni çağın gereği, tebliği sadece kendi nefsimize yapmak olmalı.

Şu ayetin tecellisi en çok bu asırda etkili ve etkin:

"Ey iman edenler! İman edin!"

Gelin, yeniden iman edelim! Yeniden Müslüman olalım!

Kimsenin sözünü Allah'ın sözünün önüne geçermeden... Hatta kendi sözümüzü, fikrimizi ve hevamızı bile Allah'ın sözünün nüne geçirmeden... Hani Hucurat suresinde emrolunduğumuz gibi...

"Ey iman edenler! Allah ve Rasülü'nün (sözünün) önüne (bir söz) geçirmeyin!"

Eslemtü (teslim, İslam oldum)! diyelim İbrahim a.s. gibi... Semi'tü ve eta'tü (işittim ve itaat ettim)! diyelim sahabe gibi!

alıntı
 

Similar threads


Üst