Mide kanserine faydalı bitkiler

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Mide kanserine faydalı bitkiler, mide kanserine ne iyi gelir yararlı tavsiyeler nelerdir?

Günümüzde kanser hastalığı tabiri caizse bulaşıcı gibi yayılmaktadır. En çok rastlanan kanser tiplerinden biri de mide kanseridir. Bahar aylarının yaklaşması ile mide şikayeti olanların sayısında önemli derecede artış göstermektedir. Dolayısıyla mide kanseri vakalarında da artış gözlenmektedir.

Mide kanserlerinin nedenleri kötü beslenme alışkanlıkları, sigara alkol ve madde bağımlılığı ilk sıralarda yer alır. Kanser hastalığında en önemli iş erken teşhistir. erken teşhisler kurtulma şansı artmaktadır. Aşağıda sizlere saydığımız bitkiler doktor takibinde alınmalı ve doktorların denetiminde alınmalıdır.

Bitki karışımı:
Mide kanserinde günde 6-8 bardak ısırganotu-aynısafa eşit karışımının çayı içilmelidir. İnce kıyılmış bu bitki karışımından yarım tatlı kaşığı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Önerilen çay miktarı gün boyuna yayılarak (örneğin 15-20 dakikada 1-2 yudum), soğutulmadan yudumlanır.

Özsu karışımı:
Taze toplanan ısırganotu ve sinirliot yaprakları iyice yıkanıp ince kıyıldıktan sonra uygun bir meyve sıkacağına atılarak özsuları elde edilir. Bu özsu karışımından saatte bir yemek kaşığı, aynı miktarda suyla inceltilerek alınır. Mevsim nedeniyle herhangi bir bitki bulunamıyorsa, bulunabilen bitkilerin özsuyu kullanılmalıdır.

Ekşi yonca özsuyu (Oxalis acetosella): Başlangıçta önerilen çay karışımının her bir bardağına (eğer kanser başlangıç aşamasında ise), taze sıkılmış ekşi yonca özsuyundan 3-5 damla eklenir. Taze toplanan bitki yıkanır ve hemen meyve sıkma robotuna atılır.


Atkuyruğu buğu kompresi:
Bu hastalıkta, günde iki kere 2 saat süreli atkuyruğu buğu kompreslerinin mide bölgesine uygulanması önerilir. İki avuç dolusu ince kıyılmış atkuyruğu(taze bitki daha etkilidir), içinde su kaynayan bir tencerenin üstüne oturtulmuş olan süzgece koyulur ve tencerenin üstü örtülür.

Buhar bitkileri ısıtır ve yumuşatır. Yumuşayan sıcak bitkiler temiz bir tülbendin üstüne yayılır vede tülbent kapatılarak mide bölgesine yatırılır. Isıyı tutucu büyücek bir bezle kompres tespit edilir ve sıkıca örtülür. Kompresin etki süresi boyunca en az 2 saat hasta sıcak yatağında kalır ve sıkıca örtünür. Atkuyruğu buğu kompresi, eğer hasta rahatsız olmuyorsa, gece boyunca da etkilemeye bırakılabilir.

[DIKKAT]Kullanmadan önce yinede hekiminize başvurunuz.[/DIKKAT]
 

Similar threads


Üst