Lösemili Çocuklar Vakfı Lösevin Amacı Nedir?

  • Konuyu başlatan *Mujaahed*
  • Başlangıç tarihi
*Mujaahed*

*Mujaahed*

KF Ailesinden
Özel Üye
Lösemili Çocuklar Vakfı Lösevin Amacı Nedir? Lösev Ne Yapar? Lösevin Amacı Nedir? Lösev Ne işe yarar? Lösev Vakfının görevleri nelerdir? Lösev Vakfı Hakkında Bilgi?

LÖSEV sağlık alanında çalışan sivil toplum kuruluşudur. Lösemili çocuklar yararına çalışan LÖSEV’in yaptıklarını kendi anlatımıyla dinleyelim. Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), ilk kez 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi. Çocukların odaları için küçük bir televizyon almak için hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel aramızda para topladık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için tüm enerjimizle çalıştık.

24 Eylül 2000 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE’yi ve Lösemili Çocuklar Okulunu açtık. Çıkardığımız dergilerden biri olan “Ispanak” ile gönüllülerimizle ve halkımızla iletişim kurduk.
 

Üst