Kur'anı Kerim-Tecvid Öğrenim Seti-Fatih Çollak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
#1
Selamunaleyküm
Sitemize bir kuruluş tarafından mail atıldı mail aşağıdaki gibidir.

Sayın şirket yetkilisi yada şahsa, İnternet sitenizde, 19.10.2010 tarih ve 255 nolu ruhsat gereğince hak sahibi olduğumuz Kur’an-ı Kerim Hatim Seti ve Türkçe Meali ( Fatih Çolak Hatim Seti) eserin, muvafakatımız olmaksızın yüklenmek suretiyle isteyenlere ücretsiz olarak download yapma imkanının sağlandığını tespit etmiş bulunmaktayız. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere mezkur eser üzerinde hak sahibi olduğumuzdan, muvafakatımız olmaksızın eserin kopyalanması/kopyalanmasına yardımcı olunması hukuka aykırıdır ve işbu eylem aynı zamanda Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suç teşkil etmektedir. Bu nedenle, bu yöndeki eyleminize son vermenizi aksi takdirde şirketiniz aleyhine yasal yollara müracaat etmek zorunda kalacağımız hususunu önemle ihtar ederim. Atlas Pazarlama Yayıncılık Yapımcılık Ltd. Şti. TemsilcisiAvukat Yusuf Avni KABACAOĞLU
Ticaret kastı olmaksızın bu eseri kunfeyekun.org olarak insanlara faydalı olma ve insanlara yüce kitabımız kuran-ı kerimi öğrenmeleri amacıyla faydalandırmak için bu eseri yayınlamaktaydık. Ayrıca birçok fetvada ticaret kastı olmaksızın yayınlamanın caiz olduğunu bilmekteyiz. Fakat mail atan kuruluş bizleri kıytırık yasalarla tehdit etmektedir. Bu konuda bizi korkutamazsınız..

Şimdi şirket sahibi veya Fatih çollak size sormak isterim, ticaret kastı olursuzun (olmaksızın tersi) yüce kitabımız kuran-ı kerimi öğretmek sizce ne oluyor? Biz sizin eserinizi binlerce kişiye uğraştırarak sizin emeğinizi faydalı kılmanıza yardımcı olduk, fakat sizin amacınız para imiş, insanlara faydalı olmak değil imiş. Size Bol kazançlar cebiniz paralarla dolsun. Yazıklar olsun..
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...