Kuran Okumak Ve Ayetler Üzerinde Düşünmek

  • Konbuyu başlatan sahasan
  • Başlangıç tarihi
sahasan

sahasan

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Forum Administrator
Gaflet tehlikesine karşı en etkili çözüm : Allah'ın kullarına yol gösterici bir nur olarak indirdiği Kur'anı okumak ve onun üzerinde düşünmektir. Kur'an okumak insanın Allah'a yakınlaşarak , Rabbinin üstün ilim ve kudretini kavramasını sağlar. Ayrıca insanın daha önce bilmediği , düşünmediği ya da düşünüpte cevabını bulamadığı birçok konuda en açık ve en doğru bilgiyi verir. Bu nedenle Kur'an-ı Kerim'i samimi bir niyetle okuyan ve anlayan bir insan kalbi tatmin olmuş olarak Allah'a yönelir.

Samimi bir şekilde ayetler üzerinde düşünen insan ; düşünce ve hareketlerindeki yanlışların farkına varır.Bilmediği ya da önemsemediği için yaptığı yanlışların ya da yapmak zorunda olup da yapmadığı yükümlülüklerin önemini ve ciddiyetini anlar. Rabbimiz'in üstün ilim ve kudretini kavrar ve Allah' a karşı duyduğu sevgisi ve korkusu artar.

07.01.2009
 
zeyd

zeyd

KF Ailesinden
Özel Üye
Kur'an okumak insanın Allah'a yakınlaşarak , Rabbinin üstün ilim ve kudretini kavramasını sağlar. Ayrıca insanın daha önce bilmediği , düşünmediği ya da düşünüpte cevabını bulamadığı birçok konuda en açık ve en doğru bilgiyi verir.

ALLAH RAZI OLSUN

İNŞAALLAH HER GÜN OKUYANLARDAN OLURUZ AMİN

HANİ BİRDE BİR HADİS VARYA
KUR'AN OKUNMAYAN EV ÖLÜ GİBİDİR
KUR'AN OKUMAYAN İNSAN ÖLÜ İNSANDIR
EVLERİNİZİ MEZARLIĞA ÇEVİRMEYİN

SELAM VE DUA İLE
 
FERASETLİ

FERASETLİ

KF Ailesinden
Özel Üye
Paylaşım çok güzeldi,,teşekkürlerALLAH RAZI OLSUN İNŞAALLAH HER GÜN OKUYANLARDAN OLURUZ AMİN
 
A

aldemira

Üye
Üye
KURAN OKUMAK MI YAŞAMAK MI NE İÇİN İNDİ
lafızları tekrar için mi,
okumak bunu yapmak mı.
Ya,
ne.
 

Benzer konular


Üst