Kapanmak

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Kapanmak istiyorum ama etrafımdaki insanlar yaşlanınca kapanırsın daha gençsin diyor nasıl tam anlamıyla karar verip kapanacağımı bilmiyorum ya da böyle insanlarla ilişkiyi kesmeli miyim?
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Allahın rahmeti üstünüze olsun.Gerçekten doğru karar vermişsiniz Allah yardımcınız olsun size ve sizin gibilere.Ölüm her an gelebilir ve yaşlanınca kapanırsın diyenler kapanmanın önemini bilmiyor.

İlk önce Kapanma Allah razısı için olmalı.Kalpten olmalı.Ne kocanız dediği ,nede çevrinizin baskısıyla olmamalıdır.Kapanmanın önemi nedir? Rabbimiz kadınların kapanmasını neden istiyor onu anlayalım.

Kapanmanın önemini 8dk içinde anlayın.
https://www.kunfeyekun.org/kf/basortu-takmada-cekinen-hanimlar-icin-mukemmel-aciklama.31924/

İkincisi bu konuya bakın
https://www.kunfeyekun.org/kf/kapanmak-istemiyorum-ama-ailem-zorla-basimi-kapatiyor.22248/

Tesettür,Türban,Örtünme Hakkında Herşey
https://www.kunfeyekun.org/kf/tesettur-turban-ortunme-hakkinda-hersey.33393/

Şimdi size soruyorum Allahın rızasına kazanmak için çevrinizin baskısına,bazı kötü bakışlara,arkadaşlarınızın sizi açmaya zorlamasına,şeytanın sizi vesvese vererek açmaya zorlamasına hazırmısınız?

Bazı zorluklar yaşabilirsiniz fakat Allaha güvenip dayanın ben bu sorunun toplum olrak inşallah biteceğine inanıyorum.Herkez açık olması umrunuzda olmasın siz kendiniz Rabbinize vereceğiniz hesabı ve Rabbiniz bu yolda vereceği ecirleri mükafatları düşünün .Şuan başörtü devlet tarafından rahatlatıldı bazı kısıtlamalar olmasına rağmen fakat bunun olması için büyük bir kadın dayanışması oldu ve canla başla dinini savundular.Allah onlara şehid sevabı versin.Çocuğunu düşürenler oldu .Okuldan atılanlar oldu.Mahkemelik olanlar oldu.Nice zorbalıklara göğüs geldiler.Kimler bu konuda neler yaptı nasip olursa paylaşırım.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Allaha dua etmek ,Allaha sığınmak,Allaha tevekkül etmek.
Ya Rabbi ben senin rızan için örtünmeye karar verdim.Bana bu yolda yardım et.Kalbime iman ver.Beni insan şeytanları ve cin şeytanların vesvese ve beraberliklerinden koru.Örtünmeyi nasip et.
Namazda insanı kötülüklerden korur.Namazlada örtünmeye alışırsınız.

Siz büyük adım attınız bundan sonrası inşallah kolay olucak.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Allahın himayesine girmek için.Korunmak için.Tecavüze Allah korusun uğramamak için.Hayasızlıktan ,kötü ahlaktan ,şeytanın sizi günaha sürüklenmesinden sizi silah olarak kullanmasından kurtulmak için.Allahın emrini yerine getirmek için.Müslüman erkeklerle evlenmek için.Erkeklerin kötü gözle bakmaması için.Allah rızası için Allahın emrettiği gibi örtünün tüm imanı olan kadınlar.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Samimi şekilde Allaha yönelmek günah bataklığına sürüklenmemek veya kurtulmak istiyorsanız karar verip fedakarlık yapacaksınız.Başka türlü nefs ve şeytan sizi cehenneme götürücektir.Telafi olmacak günahlar işletecektir.

Şunu söyleyeyim bu konu en önemli islami konudur.Toplumsal büyük bir sorundur.
Her geçen gün daha ahlaksız ,daha edepsiz,daha dinsiz ,daha fazla nefsin kölesi olup günah bataklığında yüzen nesiller yetiştilmektedir.Bunun yüzde 90'nı televizondan kaynaklanmaktadır diyebilirim.

Ben bu konuya ilgi göstererek elimden geleni yaptım.Birçok konu açtım.
1.Televizon,film,konsol oyunu...bırakmalı
2.5 Vakit namaz kılıp tevbe istiğfar devam etmeli.(Bu olmazsa nefsinizi kurtaracak bişey yok)
3.Bu mesajımı okuyan kadınlar örtünmek için,erkekler harama bakmamak için çabalayacaktır.

Benim gibi karalıysanız.Erkekler için söylüyorum1 hafta içinde saç teline bakmak bile sizi rahatsız edicektir."Duamız Allahım gözümü haramda koru bana güç ver."

Kadınlar için söylüyorum.Allahın himayesi altında ve huzurlu olucaksınız.(Bunu örtünüp tecrübe edenlerde yaşadıklarını yazabilir)Birçok zorluk yaşaya bilirsiniz fakat bu sizin hayrınıza olucaktır.

Allahın yardımıyla bişeyler yazdım.İnşallah hayırlı olur.hatalarım kusurlarım olabilir.
Bu yüzden bu konuda bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.


Televizon,film,oyun konsolları... bunları bırakmadan yol alamazsınız.
https://www.kunfeyekun.org/kf/televizon-gercegi-ve-birakma-yollari.33091/

Dinimiz flört tarzı ilişkiye nasıl bakmaktadır? Aşık olmak caiz mi?
https://www.kunfeyekun.org/kf/dinimiz-flort-tarzi-iliskiye-nasil-bakmaktadir-asik-olmak-caiz-mi.32181/

Namaz ile ilgili ayetler
https://www.kunfeyekun.org/kf/namazla-ilgili-ayetler.24564/

Namaz Kelimesi Geçen 1229 Hadis
https://www.kunfeyekun.org/kf/namaz-kelimesi-gecen-1229-hadis.33658/

Kapanmanın önemini 8dk içinde anlayın.
https://www.kunfeyekun.org/kf/basortu-takmada-cekinen-hanimlar-icin-mukemmel-aciklama.31924/

Örtünmeye karar verdiyseniz.
İslamda Tesettür, Türban, Örtünme Hakkında Herşey
https://www.kunfeyekun.org/kf/tesettur-turban-ortunme-hakkinda-hersey.33393/

İslam'da sürme çekmek caiz midir? Kadınlar için bir sakıncası olur mu?
https://www.kunfeyekun.org/kf/islamda-surme-cekmek-caiz-midir-kadinlar-icin-bir-sakincasi-olur-mu.32775/

İslamda Kız çocuklarının kız-erkek karışık eğitim veren bir okula gitmesi caiz mi?
https://www.kunfeyekun.org/kf/kiz-cocuklarinin-kiz-erkek-karisik-egitim-veren-bir-okula-gitmesi-caiz-mi.32638/


GELECEK NESİLLER İÇİN.
HATIRLATMA.Analar babalar kızlarınızı islam üzere yetiştirin örtünsünler.
HATIRLATMA.Analar babalar oğullarınızı islam üzere yetiştirin harama bakmasınlar.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
kalpteniman

kalpteniman

KF Ailesinden
Özel Üye
Kurtuluş kardeşimiz yaptığınız nasihatlar için h.z Allah c.c sizden ve nasihati dinleyenlerden Razı olsun. Kapanmak isteyen kardeşlerimizin de h.z Allah c.c. yardımcısı olsun inşaAllah.Fatıma annemiz ne buyurmuştu en hayırlı kadın başka erkeklerin hayalinde olmayan kadındır. Varın düşünün siz şimdi kılık ve kıyafetiyle yabancı erkeklerin dikkatini çekmek için açık saçık gezen kadın ve kızların durumlarını.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Allah razı olsun hocam bu konu benim canımı çok yakıyor.
Allah herkeze namus,ar,edep,güzel ahlak,haya,utanma duygusu nasip etsin.

Otobüste gidiyorduk bir erkek ve kadın genç ayaktalar.Birbirlerine sarılıyorlar ,öpüyorlar yanlarında yaşlı amcada var.Gerçekten ilginç tablo bir kere dalgınlıkla bakmış bulundum.Şaşkınlıkla bir süre sonra bida baktım durum buydu.
Önümde oturan birinede farkettim.Bir kadın geçmesinki ona bakmasın.Farketmemin sebebide birkaç saniyelik saniyelik sürede ne kadar bakarsam kardır deyip yüzünü bana kadar çeviriyordu.

Şimdi soruyorum ey müslüman kadınlar böyle nefsinin kölesi haline getirilmiş zavallı erkeklerin size bakması hoşunuza mı gidiyor?Bir yabancı erkeğin yoldan gerçerken size laf atması ,size bakıp durması sizi utandırmıyor mu?

Bırakın toplundan dışlasınlar, bırakın hiç arkadaşınız olmasın,bırakın size örtündünüz diye kötü gözle baksınlar .Siz Hakk yolundasınız.Siz Allahın himayesindesiniz.Sizi Allah korur.Siz şeytanın silahı değilsiniz.Siz namuslu kadınlarsınız.Siz Allahın emrini yerine getirerek rızaya erecek olanlarsınız.Siz bu fitneyi yok edecek olanlarsınız.

Sizin dostunuzda, rabbinizde,vekilinizde,yardımcınızda Allah olsun.Bu yolda azim gösterinki Allah size müslüman eşler nasip etsin.Böylelikle günah işlemekten kurtulursunuz inşallah.

Bir kadının saç teline bakmaktan utanır hale geldim.Erkekler televizon, film bunları bırakın .bunu yapmazsanız kalbiniz kararır ve her saniye harama bakmaktan günah defteriniz kabarır.Nefsiniz kölesi,şeytanın kölesi olursunuz cehennemi boylarsınız açık söylüyorum.Bu yoldan dönüp Allaha yönelin.Allah bağışlayandır,affedendir.Tevbe ve istiğfara devam.

Siz kadınlar Allahtan utanınki kapanasınız.Bu yazımı okuyup kapananalardan Allah razı olsun.Lütfen kapanan kadınlar ne kadar huzurlu oldunuzu buraya yazın.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Buyrun arkadaşlar burayada Allahın izniyle yazdım birşeyler.Kalbimle içten gelerek Allahın izniyle yazıyorum.Siz kim yazıyor diye bakmayın Bu yazıları okuyorsanız bilinki Allah sizin örtünmenizi istiyor.Bilinki doğru yol bu.
https://www.kunfeyekun.org/kf/kapanmak-istiyorum-ama-yapamiyorum.8647/

İçinize sinmeyen ne var yazın ben Allahın izniyle yazarım.Buradaki hiç bir yazıyı okumuyorsanız kusura bakmayın kapanmazsınız hiçde yorum yazmanıza gerek yok çünkü gayretiniz yoktur ozaman.

Okuyun o zaman istenizi söyleyin buraya yazın cevapsız bırakmayacağım inşallah Allahın yardımıyla.
Kapanmak istiyorum kapanamıyorum deyin.
Evlenince kapanıcam deyin.
Okulda ne derler kokuyorum deyin.
Çevremde kapanan yok deyin.
Arkadaşlarım ne der deyin.
Niye kapanıcam deyin.

Fakat ilk önce okuyup araştırın.Siz kapanmakta ciddiyseniz bende buraya bu konu hakkında kardeşlerimin sorununu cevabını yazarak kapanmalarında yardımcı olmaya ciddiyim.Hidayet Allahtandır.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Hiç kapanma isteği olan yokmu ? Cuma günü tam sırası.Artık her saniye günaha girmeyin.Her saniye şeytan size vesvese veremesin artık.Şeytanın silahı olmayın artık.Artık içiniz huzursuz olmasın.Çevrenizde sadece sizden faydalanmak isteyen erkek insan şeytanları olmasın.
Siz kapanmadan hangi huzuru arıyorsunuz?
Bu haldede açık ,süslü püslü gezip cehennemliklerin yoluna uymayın.Şuana kadar ne yaptıysanız zaten bedelini ödeyeceksiniz.Bu kadar yazı ve örtünme ile ilgili bilgiden sonra örtünmemek ayıptır günahtır.
Elhamdülillah birçok bilgi toplandı birçok yazı yazıldı artık gayret edin.Eciriniz çok büyük olucaktır inşallah.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Bu bölümün başlığı"Kapanmak"
Bu konu kapanmak isteyenler içindir.
Nefsini seven, dünyayı seven,ilgi görmek isteyenler elbette kapanmak istemez.
Allahın rızasını arayan,haya sahibi,ahlak sahibi ve örtünme gereğini amacını nedenini anlayan kişiler kapanmak isteyecek ve kapanıcaktır.


Şuan ben kapanmanın zorluğunu bilmeye bilirim fakat nefsi iyi bilirim şeytanın oyunlarınıda çok iyi bilirim,sizin neden kapanmak istemedinizide bilirim.

Kadınsal özellik diye savunuyorlar;süslenmeyi severlermiş,kadınlar ilgi görmek istermiş,bakımsız olmazmış...böyle düşünceleri bırakın.

"
Fatıma annemiz ne buyurmuştu en hayırlı kadın başka erkeklerin hayalinde olmayan kadındır."

Nefs;
ilgi duyulmak ister ,kibirlenmek ister,kıskandırmak ister,aşağılamak ister...
Şeytan;Örtünmeyi zor gösterir binlerce vesvese verir,Size güzelliğin açılmak ve makyajla ,kaşınızı almakla olduğunu söyler,erkekleri peşinde koşturmanız söyler,arkadaşlarınıza hava atmayı söyler sen onlardan üstünsün der,herkez seni kıskanıcak der,dedikoduyu gıybeti güzel gösterir.
Televizon;Güzellik anlayışının tamamen mahvettiği ortadadır.


Kapanmamanızın sebebleri
1:Çevreye uyum sağlıyamama
2.Ailenin verdiği tepki
3.Örtünmenin gereğini anlayamama
4.Her geçen saniye günah kazanmanın bilincinde olmama
5.Kendini beyenmişlik,kibirlenme,kıskandırma duygularından kurtulamama
6.5 vakit namaz kılınmaması(Kılınırsa zaten örtünmek zorundasınız namazda)
7.Örtünmenin huzur vericek büyük nimet olduğunu anlayamama
8.Ahir zamanın farkında olmayıp herkez aynı ben değişsem ne olucak demeniz
9.Başkasının değişmesini beklemeniz,Başkasının örtünmesini beklemeniz.
10.Evlenince örtünürüm ,gelecek sene örtünürüm deyip ölümün heran geleceğini farkında olmamanız.
11.Devlet zorlaması(Bu büyük ölçüde kalktı ama bunun olması için savaşan kadınların ve erkeklerin (Allah onlara rahmet etsin)çok çabası vardır.
12.İman eksikliği
13.Nefse yıllardır uyduğundan kalpde günah kirlerinin oluşması tevbe ve istiğfar etmemesi
14.Elalem ne der?Arkadaşım ne der?Kocam ne der?Ailem ne der?... diye şeytanın vesveseleri
15.Nefsin şeytana uyması ve farkında olmaması
16.Sistemin değişmesini herkezin örtünmesini bekmek(Arkadaşlar siz değil torunlarınız bile böyle giderse göremez herkezin örtündüğünü)
17.Kendine güvenememe(ZATEN KENDİNE DEĞİL ALLAHA GÜVENİCEKSİN)
18.Cesareti olmamaları nereden başlayacağını bilememe(Namaz kılmakla örtünmeyi alıştır kendine,sonra bu bilgilerle iyice öğren Allah için örtün. )

Allahın emrini yerine getirince Allah sizi sevmez mi?Allah ecrinizi vermez mi?Ahlak sahibi olursanız size Allah güzel eşler nasip etmez mi?Örtününce Allahın koruması ve himaye altında olmayacak mısınız?

19.Devlet okullarına( kızlı-erkekli okullara) kızlarını örtünmeden yollamaları ,kızlarına sahip çıkmamaları ,islam üzere yetiştirmeyip örtünme bilinci yerleştirilmemesi.


BEN İMANI OLUP SADECE BİRAZ CESARETİ OLAN VE ALLAHA YÖNELİP ALLAH RIZASI İÇİN ÖRTÜNECEK KADINLAR,KIZLAR İÇİN YAZIYORUM.SİZİN ÖRTÜNMENİZ ÖRTÜNMEMENİZDE BENİ İLGİLENDİRMEZ.BEN ALLAH RIZASI İÇİN YAZIYORUM.YAZANA DEĞİL YAZDIRANA BAKMAK LAZIM ÇÜNKÜ ŞEYTAN ONU DİNLEME DEYİP VESVESE VERECEKTİR.BİR KİŞİ SİZE NASİHAT EDİYORSA ONU ALLAHTAN BİLİN.TÜM HAYIRLARIN SAHİBİ ALLAHTIR.YAZILARIMDA HATALARDA VARSADA İYİ NİYET İLE YAZDIM ALLAH HAYIRLI ETSİN.BU KONUDA ÖRTÜNEN HUZUR İÇİNDE OLAN KADINLARDAN DESTEK BEKLİYORUM.SİZDE YAŞADIKLARINIZI YAZINDA DİĞER KARDEŞLERİMİZDE ÖRTÜNSÜN.MÜSLÜMANLAR BİRBİRİNE DESTEK OLMALI.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
3 Soruya 3 Sorulu Cevap.

Size çevrenizden evlenince örtünürsün diyenlere
Ya kocam örtünmemi istemezse? diye sorun.

Size yaşlanınca örtünürsün daha gençsin diyenlere
Ölümün ne zaman geleceği belli değil ölen her kişi yaşlı mı? diye sorun.

Çevreniz kimse örtünmüyor sen neden örtünüyorsun diyenlere
Ben Allahtan korkarım,haya ederim,utanırım.Örtünmezsem Allahın emrine karşı gelmekten hesap gününde bunun hesabını nasıl veririm ?diye sorun.
 

Üst