Kapanma

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Selamün aleyküm , ben evde ve çalışmıyordum birazda yanlızlığın etkisiyle internette dini bilgiler arıyor ve ilahiler dinlemeye başlamıştım hatta dini bir siteye üye olup takipcisi bile olmuştum bu yönelişim sonucunda bianda kapandım ve bunu kendimi alıştırmadan yaptım bazı arkadaş çevremden hep olumsuz tepkiler aldım onların içinde tek kapalı bendim ve beni kabullenemediler böyle bir mücadeleyi ve kafa karışıklığıyla tam bir yıl kapalı kalabildim sonra yapamadığımı anlayarak açıldım şimdilerde ise o zamanlar çevremde kapalı arkadaşlarım olsaydı belkide açılmazdım diyorum tekrar istiyorum ama nefsimden korkuyorum zaten kapanıp açıldığım için günahımın şiddetinden korkuyorum.
 

İlim Talebesi

İlim Talebesi

KF Ailesinden
Özel Üye
Çevrenizi değiştirirseniz sorun çözülür.O tepki verenler , belkide kapanamamanın ezikliği yüzünden size tepki gösteriyordur.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Tesettür, Türban, Örtünme Hakkında Herşey
http://www.kunfeyekun.org/forum/kf/tesettur-turban-ortunme-hakkinda-hersey.33393/

Bu bilgileri okudunuzda bir sorununuz inşAllah kalmayacaktır.Elbette çevrenizde örtünenler olsaydı daha kolay olurdu fakat ahir zamandayız.Hem devletin baskısı örtünme yasağı bile yeni kalktı sayılır .Bir anda herşey değişecek değil.Çevrenizi değil kendinizi değiştirmeye bakın.Çünkü hesap gününde kendiniz hesap vericeksiniz başkalarıyla değil.

Onlar sizide açılmanız için zorladıysa elbette onların hesabıda çok zor olucak.Şeytan genellikle insanlara vesvese verip başınıza toplatıyor içten ve dıştan sizi açmaya çalışıyordur.

Sırf bu bile sizin örtünmenizin doğru karar olduğunu anlamanıza yeter.
Örtünmenin dünya ve ahiretteki faydaları o kadar basit değil.
Örtünmemenin dünya ve ahiretteki zararları o kadar basit değil.
Örtünmeyenin hesap günündeki hesap günündeki hesabıda o kadar kolay olucağını sanmayın.Elbette tevbe eder kapanırsanız Allah Ğafur ve Rahimdir.
Günahını ve hatasını anlayan ve tevbe eden kullarına elbette Allah mafiretde eder,günahlarınıda bağışlar .Bir kere örtündünüz açıldınız diye ne olmuş.Allahın rahmetini kim kısıtlayabilir?
 

Similar threads


Üst