"İNNEDDÎNE INDALLÂHİL İSLAM" Bu ayet ABD nin ricasıyla Cuma hutbelerinde okunmuyor.

  • Konuyu başlatan tevhit06
  • Başlangıç tarihi
T

tevhit06

Yeni Üye
Üye
"İNNEDDÎNE INDALLÂHİL İSLAM" ALLAH KATINDA DİN İSLAMD'IR

Peygamber Efendimiz zamanından beri hutbelerde okunan "İNNEDDİNE INDALLAHİL İSLAM" ayetinin okunmasına Yahudilere ve Hıristiyanlara "Dinler Arası Diyalog" çalışmaları kapsamında şirin görünmek amacıyla son verildi.(2005 yılından bu yana)

"Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini kim inkâr ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür." Ali imran 19 .ayet

"Kim İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, (o din) ondan kabul edilmeyecek ve o, ahirette kaybedenlerden olacaktır." (Al-i İmran: 3/85)

"İNNEDDİNE INDALLAHİL İSLAM" ayetini kim gizliyorda Cuma hutbelerinde okutmuyorsa bakın onlar için Allah cc ne buyuruyor.

BAKARA 159. İndirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet eder.

Dikkat edin Cuma hutbelerinde Türkçe metinden sonra bu ayet okunmuyor.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
sahasan

sahasan

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Forum Administrator
"İNNEDDİNE INDALLAHİL İSLAM"
Dikkat edin Cuma hutbelerinde Türkçe metinden sonra bu ayet okunmuyor.
dikkat ediyorum, ancak bizim camide sürekli okunuyor, cuma namazı kıldığımız sair camilerde de pek azı müstesna olmak kaydıyla çoğunda okunduğuna şahit oldum, siz eğer sürekli böyle bir durumla karşılaşıyorsanız bir de bu durumu okumayan imam ile paylaşmayı deneyin inşaAllah.
 

T

tevhit06

Yeni Üye
Üye
Papalar ne diyor okuyun da bir görün ''Yeryüzünde geçerli tek din hiç tartışmasız Hıristiyanlıktır.''

“Katolik değilsen cenneti unut”

İnternet haber sitesinde; “Katolik değilsen cenneti unut” (!) başlığı altında yayınlanan bir habere dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu haberde; “7 yıl önce henüz Kardinal Ratzinger’kin hazırladığı çok tartışmalı bir doktirini Papa sıfatıyla onaylayıp Vatikan’ın resmi görüşü olarak yayınladı. Hıristiyanlığın diğer kollarına çok ağır eleştiriler getiren karar şok etkisi yarattı. Karar metnine göre, yeryüzünde geçerli tek din hiç tartışmasız Hıristiyanlıktır. Ortodoks, Anglikan, Protestan Kiliseleri ve diğer görüşleri savunan kiliseler, gerçek Hıristiyan kiliseleri değildir. Bunlara kilise adı verilemez. Bu inanışları savunanlar, büyük kurtuluşa erişip cennete gidemeyeceklerdir”

Vatikan, Papa 16’ncı Benedict’le birlikte asıl niyetlerini açıklamaktan çekinmemeye başlamıştır. Papanın görüşleri kendine münhasır görüşler değildir. Bu görüşler Katolik Hıristiyanların temel din anlayışlarıdır. Zaten onların din anlayışlarını bildiğimiz için bizim açımızdan bir sorun yok. Sorun Vatikan’a taşeronluk edip, onların dini ile benim dinimi aynı kefeye koymaya, hak dini üçe çıkarmaya çalışan, “papalık misyonunun bir parçası olmak” isteyen zavallı diyalogculardadır. Ilımlı İslam fikri bu anlayışın ürünü olup, o da Vatikan’a aittir.

Diyalog sürecinin zarar görmemesi için; İslam inancının temelini teşkil eden Kur’an ayetlerini hutbelerden kaldırıp, “Allah katında tek din İslam’dır, dememeliyiz. Eğer biz kalkıp bu ayeti sürekli gündem edersek başka dinlerle asla diyalog imkanı bulamayız” diyen Din İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı diyalogcu Mehmet Aydın’ın sözleri hala hafızalarımızda durmaktadır.
BAKARA 159. ‘’İndirdiğimiz açık delilleri ve hidâyeti biz Kitapta insanlara açıkça belirttikten sonra gizleyenler (var ya), işte onlara hem Allâh la'net eder, hem bütün la'net edebilenler la'net eder.’’
 

Üst