Hz Muhammedi rüyada görmek için ne yapılır

  • Konuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
Hz. Muhammed rüyada nasıl görülür evet sorum bu. Her mümin kardeşim muhakkak efendiler efendisini rüyasında görmek ister ama çok azı bu imkana kavuşur. Ben de efendimizi rüyamda görmek istiyorum ve çokça dua ediyorum bunun için de. Peygamber efendimizi rüyamda görebilmem için sizlerin tavsiye edeceği dua ya da ayet var mı? Peygamberimizi rüyada görmek için kılınacak namaz var mı? Rüyada görmek için okunacak dua biliyor musunuz? Peygamber efendimizi nasıl rüyada görürüz bunun için çekilmesi geren bir salavat bulunuyor mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
 

okuryazar

Uzman Üye
hep örnek verilirya hani peygamberimizi rüyada görmek isteyen birisine bir zat demişya : tuzlu ye, turşu ye, ama su içme demiş. O kişide öyle yapmış, ve o kadar susamış o kadar susamışki rüyasında akan sular şelaler görmüş ve uyandığında kendisine akıl veren kişiye gitmiş ey falanca sen böyle söyledin ben böyle yaptım şunları gördüm deyince:
O zat demişki : işte sen o suya susadığın gibi hiç peygambere susamadın susasaydın sende ırmaklar şelaleler gibi kana kana onu görürdün...
 
Üst