Helallik İsteyen Siyasetçiler..!

SETR

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Merhaba Dostlar,
Malumunuz yakın zamanda ismi lazım değil bazı siyasetçiler çıkıp helallik istedileklerini söylediler. Peki ama neden şimdi? Ne değişti de bu konjektöre gelmek zorunda kaldılar ya da bu aklı hangi okyanus ötesinden aldılar..? İnsan düşünmeden edemiyor, bütün icraatleri din ve diyanetin aleyhine olan ve ilk fırsatta yine aynı naneleri en üst perdeden yiyecek olanlar nasıl oldu da şimdi böyle bir üslup ile karşımıza çıkıverdiler... Bu sahnenin bir ilerisini görmek sizin gibi ileri görüşlüler için zor olmasa gerek, birkaç giydirmeden karşı mahalleli zorlamavari bir tarzda haklarını helal ettiklerini söyleyecek ve bu malum şahış ve zihniyet artık bizim dinle dindarlarla bir sorunumuz yok barıştık deyip oldu bittiye getirecek. Akılları sıra tabi hee yerseniz, neyse çokça boş kelam ettik, bakalım hakikat noktasında kim kime hakkını helal edebiliyor, buyrun mizanlı birkaç söz üstad bediüzzaman dan dinleyelim, kusurumuzu affedin çenemiz düştü ama sinirden...

"Fert mütekellim-i vahde olsa, müsamahası ve fedakârlığı amel-i salihtir; mütekellim-i maalgayr olsa hıyanettir, amel-i tâlihtir. Bir şahıs kendi namına hazm-ı nefis eder, tefahur edemez; millet namına tefahur eder, hazm-ı nefis edemez." (Mektubat, RNK)

"Hem âlîcenabane afvetmek ise, yalnız kendine karşı cinayetini afvedebilir. Kendi hakkından vazgeçse hakkı var; yoksa başkaların hukukunu çiğneyen cânilere afuvkârane bakmağa hakkı yoktur, zulme şerik olur." (Kastamonu RNK)
 
Üst