Futbol Çılgınlığı ve Korkunç Durumlar

  • Konuyu başlatan kurtuluş
  • Başlangıç tarihi
kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Her geçen gün islamdan uzaklaşıldığı müslümanların bir bir katledildiği,münafıkların her tarafa yayılarak imanları çaldığı,günahların normalleşerek ,müslümanların bölüm bölüm bölündüğü hristiyan ve yahudilerin birleşerek müslümanlara zulmedip güldüğü şu ahir zamada anlatılacak çok şey var fakat vakitde yok.

Hangi korkunç şeyleri anlatalımki hangi konuya girsek müslümanların çoğunun dünya hayatına aldandığı görülüyor.Ne yazıkki şeytan onları aldatmıştır.

Bu halden uyanmak için aklımızı kullanmak lazım.Filmdi ,diziydi.. bir kenara atalım.

Bazı şeyleri düşünelim.

Şimdi futbolu oynamayın veya izlemeyin zaten demiyeceğim.Bize ne kazandırıp ne kaybettirdiklerine bakalım.


Futbol 90 dk bir oyun spordur.Spor kısmını oyuncular yapıyor.Bize oyun tarafı kalıyor.Yani sadece izliyoruz.1 buçuk saat izleniyor bir maç.

Takım tutan biri maçları kaçımayıp hayatı boyunca izlediğini düşünürsek zamanının ne kadarını izleyerek geçirdi?

Takım tutan biri elbette takımının yenmesini ister.Bu yenme isteği nefstendir aslında.Hep birinci olsun,hiç yenilmesin.Maç bitincede vakit harcamaya devam eder.Şöyle yapsaydı şöyle olurdu.Kaleci tutsaydı yenilmezdik...gibi olmuşla olacağa çare yok.Olanı zaten konuşsanda değişmeyecek.

Konumuz neydi futbol ne kadar önemli senin için.Kimisi için okadar önemli ki gol olsun diye sesi kısılacak derece bağıyor,kimisi hiç dua etmez gol olsun diye hatim indirir.Kimiside ilginç tezahüratlar yaparlar.Kimler yazar bilmiyorum fakat bunlar söylenir.Söylüyorsunda anlamını anlamıyorsun.

Tezahürat
Bağırıp çağırarak, alkışlayıp tempo tutarak yapılan gösteri.

Bir şov ,bir eğlence,hoplayıp zıplama... peki bunlar nefsimizin hoşuna gidiyor mu evet.Namaza gelince yorgunum maça gittik ya veya zikire gelince sesim kısıldı maça gittik ya.

Birazcık düşünelim.Gol olunca hayatın kurtuldumu,takımın yenince dünyalar senin mi oldu,maça gidip gelmekle hacımı oldun,bağırığ çağırarak zikir mi yaptın?

İşte burası önemli bunları yapman ahiretine bir fayda sağlamadığı gibi dünyadaki zamanını boşa harcadın.Allahın rızasını maç ile kazanamacağın gibi cebindeki paranı eğlenceye harcadın.

Tezahürata bir daha gelelim.

Canım feda olsun sana...
Ölsemde Vazgeçmem senden...
Alemde teksin...
kalbimizde bir aşk...

Gibi sözler.Keşke Allaha canını feda etselerdi.Keşke Allaha yönelip ölsede vazgeçmeseydi.Keşke Alemlerin Rabbi olan Allahın tek olduğunu bilseydi,keşke en büyük aşkın Allah aşkı olduğunu bilselerdi.
Elbette daha kötü tezeharatlar vardır.Elbette bunlar bilerek yazılıyor.Sanmayın ki bunlar tesadüf.

Hayır takımları ilahlaştırmaya çalışıyorlar.Müslümanlar şirke düşsün istiyorlar.Nerde eğlence orada şeytan yok mu?Müslümanları uyutuyorlar.İbadetden alı konulduğunun farkında olmayıp düşünmedende bu tezahüratları okuyorlar.

Hayır ahiretde sana maça gidip gitmediğin sorulmayacak.Sana namaz kıldın mı kılmadın mı onlar sorucak.

Allahın sevgisini bırakıp dünya sevgisiyle dünyaya dalan müslümanlar.Allah akıl fikir versin sizlere.

Cehri(açık) zikir yapan tarikatlarla alay ediyorlar.Onlar Allah aşkı ile yanıyor.Zikirden tat alıyor.Rabblerine tüm haliyle yöneliyorlar.Danslarda hoplayıp zıplamaları,maçlarda hoplayıp zıplamaları onlara nefsleri güzel gösteriyor.Şeytanda süslüyor.Dalga geçilecek duruma düşen zikir ehli değil ne yaptığını bilmez sizlersiniz.

Oynan loto,totolara girmeyeceğim.Evet bu işlere müslüman bulaştırıldı .Kumara bulaştırıldı faize buşlaştırıldı.Belki birileri uyanır diye yazıyoruz zaten olan olmuş imanlar gitmiştir.Belki kurtulan olur kim bilir?Allah kurtarsın duyursun inşaAllah.

Zamanın gitti fimlerle maçlarla,ömür bitti.Zaman kalmadı.Gel tevbe et yönel Rabbine.

Eğer ki bu aşk ve sevgiyi takımına veriyorda Rabbini unutuyorsan sen büyük bir sapıklık içindesin.Eğerki maçları izliyorda bir buçuk saat bir maça ayırıyorsan ve namaza vakit ayırmıyorsan bilki nefs ve şeytan seni kandırmış onları arkadaş edinmişsin.

Dünyaya sadece gez,iç,ye,eğlen...diye gelmedin.Elbettedeki yaptılarından sorumlusun.

Sana çok sorular sorulacak.Bilki Rabbin hiçbir şeyi unutmaz.Bilki Rabbin hesap sorucu olarak yeter.

Sen Allaha yönelip bağlanmadın dünyaya bağlandın.Nefsinin istediklerini verdin.Onu kuvvetlerdirip ipin ucunu kaçırdın.Ne oldu şimdi helakın eşiğindesin gel tevbe et.Ruhun ölmeden Rabbine yönel günahlarından pişmanlık duy ağla.

Geçen zamanına ağla.İşlediğin günahlara ağla.Kalbini boş sevgilerle doldurduğun için ağla.Nefsini bilmediğin Rabbini bilmediğin için ağla.Nefsine zulmettiğin için ağla.Ellerinle işlediklerin için akılını ,sana verilen nimetleri Allah için kullanmadığın için ağla.

Allahın sevgisini kazanamadığın cehenneme layık olduğun için ağla.Şeytanı dost edindiğin için ağla.Kalabalığa uyup helak olduğun için ağla.İman nimeti verildiği halde islamı yaşamadığın için ağla.Cennete gitmek elinde iken bu fırsatları kullanamadığın için ağla.Hayır yerine şer işlediğin için ağla.

Neden ağlayamadımı bilmemekle birlikte gerçekten ağlamak isterdim.Allah bizleri rızası için gözlerimizden yaşlar akıtsın.Katı kalplerimizi yumuşatsın.Rahmet ve merhametiyle cennetine alsın amin.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
İslamdan uzaklaşmamak gerek.
Saatlerce futbol hakkında konuşulmaktadır.Ayrıca futbol sitelerine binlerce mesaj yazılmaktadır.

Bununyerine bir islami konuda mesaj yazılsa,bir islami konu okunsa öğrenilse dünyadada ahiretdede faydası olucak.
Peki futbolun neye faydası olucak?

Takımları ezberleniyor,oyuncular ezberleniyor,Tezahüratlar ezberleniyor peki bir duaya gelince neden ezbelenilmiyor.

Nereye gidiyoruz herkezin bu soruyu sorması lazım.Ölüceğiz toprak olucağız fakat bu son değil.Sonsuz ahiret hayatı bizi bekliyor.Kabir hayatı bizi bekliyor.İnsanların çoğu kabirde anlıyor fakat artık iş işten geçti.Kabirdekilerin seslerini duyabilseydiniz kıldımız 2 rekat namazın faydasını görüyoruz dediğini duyardınız.

Kabire ne götürceksin?
Hayırlı amellerini veya kötü amellerini,günahlarını götüreceksin.Hangisi ağır basacak?

Dünyaya daldı isen hadi artık uyan.Dünya geçici ahiret kalıcıdır.

Ölünce uyanacaksın fakat geç kalmış olucaksın.Ölünce aslında ölmediğini anlayacaksın.Asıl yaşam ahiret yaşamıdır.Kabir,mahşer,hesap,sırat köprüsü... işte bunları tefekkür et.

Allah hesap sorucu olarak yeter.Öyle bir Allah ki herşeyi bilir.Hiçbir şeyi unutmaz.Gizlice işlediğin günahlar,hatta içinden geçirdiğin şeylerden bile Allah seni hesaba çekebilir.

Allahı bil .Allahtan kork.Artık ahiret için hazırlan.Şüphesiz kıyamet günü çetin bir gündür.

Allah sonumuzu hayır etsin.Rahmet ve merhametiyle cümlemizi bağışlayıp selametle cennetine alsın inşaAllah amin.
 

kalpteniman

kalpteniman

KF Ailesinden
Özel Üye
HZ Allah c.c razı olsun cümlemizi ölmeden evvel uyanan kullarından eylesin inşaALLAH.
 

Üst