Yeni Edevlet Soyağaçlarını Yayımladı

  • Konuyu başlatan okuryazar
  • Başlangıç tarihi
okuryazar

okuryazar

Çalışkan Üye
selamunaleykum
Çoğunuz duymuşsunuzdurda duymayanlar için burada yazalım edevlet sistemi üzerinden Nufüs işlemleri altından Alt ve Üst Soy Ağacı bölümünden 1800 lü yıllardan itibaren gelen soy ağaçlarını yayımladığını duyurdu. Tabi yoğun ilgiden sistem şuan hizmet veremez durumda ancak düzeldiği zaman görmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama
 

O

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
vealeykümselam
evet açılış dolayısıyla kapalıyız tabelası gibi oldu, bir türlü açılmıyor, neyse açılırsa kımsetse görürüz.
 

KaraHilal

KaraHilal

Çalışkan Üye
sistemi geçici olarak pasife çekmişler \:eek:

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:
08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2017 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır. Saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.
 

okuryazar

okuryazar

Çalışkan Üye
edevlet girişinde çalışmaların devam ettiği yazılı soy ağacıyla ilgili ancak ben şuan login olup içeri girebildim ve 1 dakika sonra mesaj geldi hazır olduğunu dair ve çok olmasa da 110 yıl kadar bir geçmişi görebildim.
 

Üst