Çözüldü Düşenin dostu olmaz ile ilgili kompozisyon kısa

  • Konuyu başlatan Ödevci
  • Başlangıç tarihi
Ödevci

Ödevci

Kıdemli Üye
Üye
Düşenin Dostu Olmaz derler doğru mu? Neden olmaz. Bu genel olmayan bir ifade midir yoksa genelde böyle midir? Düşenin dostu olmaz denince aklınıza neler geliyor. Bu konu hakkın kısa bir kompozisyon örneği yazar mısınız?
 

okuryazar

okuryazar

Çalışkan Üye
Düşersen Gerçek Dostun Olmayanlar Seni Bırakır

İnsan kelimesi arapça kökenli bir kelime olan nisyan kelimesinden türetilmiştir. Nisyan ise unutmak demektir. Yani insanın kökü nisyandan alındığı için sürekli unutmaya müpteladır.

Toplum içerisinde ise bu unutma konusu daha vehim neticeleri verecek boyutlara ulaşmaktadır. Gelişen teknoloji ve ilerleyen zamanla birlikte 21. yüzyıl insanları çok daha fazla rahat yaşamak istemekte ve diğer insanları kendine göre daha az düşünmekte insani duygularını kaybetmektedir. Hal böyle iken birbirini sever gözüken ve yıllarca dost gibi yaşayan insanların başına kötü bir olay geldiğinde etrafında onu sever gözüken insanlar ondan bir menfaat elde edemeyeceklerini düşünerek ondan uzaklaşmaktadırlar.

İşte bu tecrübelerini yine atalarımız düşenin dostu olmaz diyerek bizlere anlatmışlardır. Burada bizim yapmamız gereken asıl insani görev ise başlarına kötü bir olay gelen arkadaşlarımızı unutmamak onlara yardımcı olmaktır. Gerçek insanlar ve dostlar birbirlerini bırakmazlar.
 

E

Emine özdemir

Ziyaretçi
düşenin dostu olmaz atasözü hakkında uzunca arama yapmama rağmen burdaki kadar güzel kompozisyon bulamamıştım çok güzel bir kompozisyon
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst