Doğal afetler insanların yaşamını nasıl etkiler?

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Doğal afetler insanların yaşamını nasıl etkiler?
 

O

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Doğal afetler insan yaşamını genelde kötü etkiler. Adı üstünde afet zarar veren yıkıcı olaylardır, ayrıca yine adı üstünde doğal dendiği için ne zaman, nerede nasıl gerçekleşeceği bilinmeyen yıkıcı olaylardır. Doğal afetler yüzyıllardır dünyadaki insanların yaşamlarındaki büyük değişikliklere sebep olmuştur.

Örneğin yakın zamanda görülen depremler, tusunamiler, yanardağ patlamaları ve sel baskınları binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve binlercesinin de evsiz kalmasına ve maddi zarara uğramasına sebep olmuştur. Ancak unutulmaması gereken nokta hiçbirşey başıboş değildir, dünyamızın ve bizim başımıza gelen olaylar ile ilgili gerekli önlemleri almalı ve üzerinde derin derin düşünmeliyiz.
 

sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Doğal afetler sonucunda insanlar evlerini kaybedebilir. Yakınlarını da kaybedebilir. bunu kısaca can ve mal kaybı olarak nitelendirebiliriz.

Afet sonrasında toplumda çalışan sayısı azaldığı için ekonomik bakımdan o toplumda gerileme meydana gelir.
 

Y

yyyyyyy

Ziyaretçi
insanlar evlerini kaybedebilir,evleri yıkılabilir
bazı insanlar can veya mal kaybı yaşanabilir.
bazı insanların üzerinde bile etki bırakır.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Münzevi

Münzevi

KF Ailesinden
Özel Üye
Dogal efetler insanlarin yasamlarini olumsuz etkileyebilir.Sonuclari kotu oldugunden mal kaybinn yaninda birde can kayiplari yasanirsa sonuclari cok daha kotu olabilir.
 

İ

İsimsiz üye

Ziyaretçi
Doğal afetler insanların yaşamını nasıl etkiler?
Doğal afetlerin insanlar ve toplumlar üzerindeki etkisi tam anlamıyla bir yıkıcı ve travma şeklinde olmaktadır. Doğal afetler insanların hayatlarını çok olumsuz etkilemektedir. Doğal afet, yıkıcı etkisi vardır ve nerede ne zaman gerçekleşeceği de kestirilemez. Tarih boyunca doğal afetler insanların yaşam biçimlerini değiştirmişlerdir.

Örneğin yakın zamanda görülen depremler, tusunamiler, yanardağ patlamaları ve sel baskınları binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve binlercesinin de evsiz kalmasına vever, ne
 

G

guest

Ziyaretçi
nsanlar evlerni canlarını kaybedebilir.bazı depremlerde tam 130 binkişi öldüğü bile görüldü..
 

Üst