Cuma Duaları ve Mesajları 2015

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
2015 yılına yaklaştığımız bu günlerde cuma gününün önemi ile ilgili birkaç hatırlatmalarda bulunmak istiyorum. Cuma günün müslümanların önemli günlerindedir ve bu günde herkes camiye gelerek cuma namazı kılar. Bu gün herkesin bir araya gelerek yaptığı ibadet o günün değerini yükselterek bayram sevincine neden olur.

Günlerin en itibarlısı cuma günüdür. Tarih boyunca güzel şeylerin hep cuma günü meydana geldiği bilinmektedir. Bu günde Hz. Adem yaratılarak cennete konmuş ve cennetten çıkarılmıştır. Hadiste de belirtildiği üzere kıyamet cuma günü kopacaktır. Cuma günlerinde yapılan ibadetlere en az 2 kat daha çok sevap yazılır. Cuma günü günah işlemezseniz diğer günler de daha selametli geçer. Cuma gününde hayvanlar selam olsun size bugün cuma'dır der. Cuma günü defnedilen bir kişi kabir azabından korunur.

Eğer cuma namazı üzerinize farz ise; işinizi ve alışverişi bırakarak derhal namaza gitmelisiniz. Bu üzerinize farz olan bir görevdir. Cumayı özürsüz kılmamak haramdır. Haftanın diğer günlerinde büyük günah işlemediğiniz müddetçe, o hafta kılmış olduğunuz 5 vakit namaz ve cuma namazı günahlarınıza kefaret olacaktır.

Bütün bunlardan dolayı cuma gecesini mutlaka değerlendirelim.

Cuma günü sosyal medyada bir çok kişi mesaj yazarak birbirlerine hatırlatma yapıyor. Bu konumuzda da sizlere Cuma mesajları'nı ekleyerek katkıda bulunacağız.

-----------------------

"Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu sizin için daha hayırlıdır. (Cum'a 62/9)

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. cumanız mübarek olsun.

Allah'ım; bizleri rahmetinin o engin lütfunla bağışla, bize merhamet et... Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma... Hayırlı Cumalar…

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Hayırlı Cumalar

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz... Gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, hayırlı Cumalar...

Cuma mesajları
 

Son düzenleme:
out of whack

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Mübarek Cuma bayramımızın resmi tatil olabileceği ve olması gerektiği konuşulurken 2015 yılının cuma günü mesaj ve cuma duaları konusu çok daha fazla anlam ihtiva ediyor.
 

Similar threads


Üst