Çocuklarla sınav üzerinden iletişim kurmayın

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Rehberlik uzmanı Ahmet Han Deveci, çocuklarla olan iletişimin sınav üzerinden yapılmamasını istedi. Deveci, çocuklar arasında rekabet oluşturulmasının yanlış olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde faaliyet gösteren Özel Sandıklı İlköğretim Okulu ve Kocatepe Dershanesi 'Okul Başarısında Ailenin Rolü' konulu eğitim semineri düzenledi. Zafer Koleji rehberlik uzmanı Ahmet Han Deveci tarafından sunulan eğitim semineri veliler tarafından ilgiyle takip edildi.
Çocuklarla olan iletişimin sınav üzerinden yapılmamasını öneren Deveci, diğer çocuklar arasında da rekabet duygularının kızıştırılmasının doğru olmadığını kaydetti.
Deveci, şunları söyledi: "Anne-baba olarak hem kendinizi hem çocuğunuzu anlamaya çalışın ve eksiklerinizi tamamlamaya gayret edin. Çocuğunuzun olumlu yönlerini görmeyi de ihmal etmeyin. Paylaşımcı bir iletişimle çocuğunuz eksiklerini tamamlamaya daha istekli olacaktır. Anne-babanın yoğun meşguliyetler içinde zamanını iyi yönetememesi ve çocuğunu birebir dinlemeyi ihmal etmesi bu fırsatı kaçırmasına yol açar. Çocuğun dikkat dağınıklığı olabilir. Bu, kısmen veya tamamen tedavi edilebilecek bir problemdir. Çocuğun gelişimsel ve zekâ ile ilgili problemlerini anne-babaların çoğu erken yaşlarda fark eder. Dikkat dağınıklığı ise nispeten daha zor anlaşılır ve tam olarak bir uzman tarafından tespit edilebilir. "
Özel Sandıklı İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Ilkın ise eğitimde aile ve çevrenin çok önemli olduğunu, velileri eğitimde kendilerine yardımcı olmaları konusunda bilgilendirmek istediklerini aktardı.
Samanyolu Haber
 

Üst