Bilgisayar nasıl bozulur

Nurun Ala Nur

Düzenleyici
Moderator
#1
Bilgisayarınızı, direkt güneş ışığı alabilecek bir yerde kullanın. Yakınlarda kalorifer veya benzeri bir ısıtma cihazı da bulunursa iyi olur. Ortamın nemli olması, olaya ayrı bir anlam katacaktır. :spr:

Bilgisayarınız kilitlendiği zaman, ''reset'' tuşuyla filan uğraşmayın. Power tuşuyla kapatın ve birkaç saniye bile geçmeden hemen açın. :işte bu:

Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir. :gülümse:

Bilgisayar masanızı sabitlemeyin. Böylece her tuşa bastığınızda sallanan bilgisayar, size ''interaktif'' bir his verecektir. :işte bu:

Bilgisayarınızın kasasını, havalandırma delikleri kapanacak şekilde bir duvara yaslayın. Böylece işlemcinizin soğuması için gereken hava dolaşımını ve ısı kaybını önleyebilir, bilgisayarınızla ''sıcak'' ilişkiler kurabilirsiniz. :spr:

Bilgisayar monitörünüzde sabit bir görüntüyü saatlerce tutun. Böylece, monitörünüzün fosfor tabakasında oluşacak zedelenme sonucu, monitorünüz kapalı iken bile o görüntünün siluetini görebilirsiniz. :gülümse:

Bilgisayarınızın fişini topraksız bir prize takın. Aynı prizden diğer elektronik cihazların da güç sağlaması, bilgisayarınıza giden akımda hoş değişiklikler yapacaktır. :işte bu:

Küçük kardesinizin veya çocuğunuzun bilgisayarınızın disket sürücüsüne bozuk para ve benzeri şeyleri sokmasına aldırmayın. Bilgisayarınızın içinde birikecek bozuk paralar, ona tasarruf alışkanlığı, bilgisayar tamircinize de para kazandıracaktır. :süper:

Eğer modem kartı, ses kartı ve benzeri kartları çok sık takip çıkartıyorsanız, her seferinde bilgisayarınızın kasasındaki o vidaları açmak büyük dert haline gelebilir. Hele bir de yildiz tornavidaniz yoksa, bu iş bir eziyet halini alabilir. Bu kadar uğrasacağınıza, birakın bilgisayarınızın kasası sürekli açık kalsın. Annenize de söyleyin, sehpanın tozunu alırken bilgisayarınızın devrelerine de bir el atsın. :gülme:

Tüm bunlari yaptığınız halde, bilgisayarınız hala çalışmakta ısrar ediyorsa, en etkili ve son çare olarak kaldiırıp pencereden atabilirsiniz.
:işte bu::işte bu::işte bu:


 

sahasan

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Forum Administrator
#2

Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir.
:art:

Bunu genelde uyguluyoruz, ama hamdolsun bozulup bozulup düzeliyo.:hihi:
 

KuLL

KF Ailesinden
Özel Üye
#3
:işte bu:Bilgisayar nasıl bozulur

Bilgisayar
Kasasının arkasındakı Voltaj ayarını 200 minimumdan :d 500 max derecesine getirin bunları yaparken Bilgisayarın Yanından uzaklaşın :) Kendim denedim işe yarıyo
 

sahasan

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Forum Administrator
#4
:işte bu:Bilgisayar nasıl bozulur

Bilgisayar
Kasasının arkasındakı Voltaj ayarını 200 minimumdan :d 500 max derecesine getirin bunları yaparken Bilgisayarın Yanından uzaklaşın :) Kendim denedim işe yarıyo
bu konudaki bilgiler sadece mizah amaçlıdır, sonra denedim gerçketen de oldu demeyin Kull gibi :)