Allah Dostlarını İncitenlerin Ergeç Sonları

  • Konuyu başlatan kurtuluş
  • Başlangıç tarihi
kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Herkez diline dikkat etmesi gerekiyor.Bu ince bir çizgidir.Bu çizgiyu görmezde geçersen helak kaçınılmazdır.Nedeni Allah sevdiklerini nasıl sever bunu akıl ve kalp gerçekten alamaz anlayamaz herşeyin üstündedir.Bir kere Allah kulunu koruma alitina hifzihimayesine alirsa o kula bida bişey olmaz.O dilemezse zerre zarar görmez.Ateşde yakmaz.

Allah evliyalarina çok ibtila verir onları çok sever.Çünkü onları ahirete hazırlar onların dereceleri bunlarla yükseltir.Yanlız bu kullar ibtiların nimet oldugunu Allahtan geldigini bilir.Hastalık nimetdir denildiğijde şaşilir.Oysa Allah kullarını hastalıkda dahil birçok ibtila ile kendine çeker.Emin olunuz ki kul dünyaya dalmıştır asla düzeleyim demez.Bunlar nimetdir ahireti hatırlatır pislik nefsin farkına varılıp ibadete yönelir.Sabır ettikçe ecir verilir.

Dünyasıda ahiret ahireti rahmet olan bu kulları anlayamayanlar.Sadece kabirde Allahı hatırlaryacak olanlar elbetteki her anını Allahla geçiren Allah dostlarını anlıyamazlar.

Kibirle onları açaltmaya çalışırlar işte o görmedikleri çizgiyi aştıklarında gerçektends mühlet zaman verilir tevbe etmesi için.O sürede dahada azıtırsa azabı dünyadada verilmeye başlatılır.Hiç yoktan belalar gelmeye başlar.Bunlar nasıl oluyor biz ne yaptık demeye başlar.Öyleki imanıda zayıfsa imanındanda olur...

Onun için dilinize hakim olur bir cümle ile cennete bir cümle ile cehenneme gidilebilir ? Peki kim kurtulur ?Allahin koruduklari Allahin sevdiklerini sevenler kurtulur.

Sevmeyenler ne olur ? Dünya ve ahiret alcaltilmis sekilde cehennemi boylarlar.

Çünkü Allahın yücekttiğini siz kimsiniz ki alçatmaya çalışıyorsunuz ?

"Allah'tan Korkar, Takvâ Sahibi Olursanız Mualliminiz Allah Olur." (Bakara: 282)​

"İlim İkidir. Biri Dilde Olup (ki Bu Zâhirî İlimdir) Allah-u Teâlâ'nın Kulları Üzerine Hüccetidir. Bir de Kalpte Olan (Mârifet İlmi) Vardır. Asıl Gayeye Ulaşmak İçin Faydalı Olan da Budur." (Tirmizî)
Öyle ilim var ki, gizlenmiş mücevherat gibidir. Onu ancak Ârif billâh olanlar bilirler. Bu ilimden konuştukları vakit, Allah'tan gafil olan kimseler anlamazlar.Binâenaleyh Allah-u Teâlâ'nın kendi fazlından ilim ihsan ettiği âlimleri sakın tahkir edip küçük görmeyin. Çünkü Cenâb-ı Hakk onlara o ilmi verirken tahkir etmemişti." (Erbaîn. Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den)

Ayet hadis kuran sünnet ortada.Normal bir kardeşine dahi kibirlenen helakta .Bunlar Allahın sevdiklerine kibirlenip onları hakir görüyorlar.Peki ya onların hakir görüleceği gün onların hali ne olucak?

Nefsinin kölesi olmuş .Nefs mucadelesi bilneyen onun her istedigini yapip ruhunu karartanlar.Allah dostlarini ne bilsin .Peygamberleri dahi devreden cikartmaya çalişanlar haliyle ahir zamanda peygamberlerin vekilleri varisleri evliyalara velilere yöneldiler.

Sizler Allaha savaş aciyorsunuz.Siyah dilleriniz asla ve asla nuru söndüremez.

Şu bir gerçekki kendi gözlemlerimizlede Allah dostlarına hakaret edenlerin mühleti bitince korkunc sekilde cezalandirildiklarini görmekteyiz.
Gözleri kör kulaklari sagir olmayanlar görür duyar.Bu zahiren değil manen kör ve sagir olanlar.

Nice körler görüyoruz hristiyan topraklarindan müslüman oluyor.Allah diledigine hidayet verir.

Hiç kimseyi aşagilamayin kibrin sonuclari agir olur heleki Allahin sevdigi kullara karşi.Er geç dönüşümüz Allahadır.

Bir kulun evliya oldugu nasil bilcez diyorlar hey mübarekler siz eski evliyalara ümmet şahitken kabul etmediniz .Bu konularda cahil kalmayi şectiniz hayatlarını incelemediniz.Şimdi kimi göstersek ancak kibirleriniz sizi alay etmeye sürükler.

Peygamberlerle nasil alay edenler varsa evliyalarlada var.Bu cahillerin helakı yakındır.Çünkü ergec emin olun helak olurlar.
Tevbe istiğfara davet ediyoruz.Onun için yaziyoruz.

Yoksa emin olun ne Allahın ne Allah dostlarının kimseye ihtiyaçları yok.Allah zamanverir tevbe icin o vakit doldumu kurtuluşları yok.

Ahir zamanalimlerinin kibirlerini yazmistik.Günümüzde cahillerde kibirli kendini alim zan ediyorlar.

Biz bunlari kibirlenmek için değil helak olmayın diye yaziyoruz.Her anlari Allahla peki siz oyun film dizi... Eglenceleri biraktinizda nefsinizi yendinizde kendinizin efendisi olup asıl Efendiler efendisi Allaha kul oldunuzda onları aşağiliyorsunuz.

Buna gafillik cahillik körlük sagirlik adilik rezillik hayvanlik ...denir.Çünkü peygamberleri siz mi sectiniz onlar kagitdan zahiri ilimle mi ögrendi? Evliyalarida ayni şekil zahiri alim olmalarini bekliyorlar onlarin ilimlerinden anlamiyor nereden geldigini bilemiyorsunuz.Bu ilimler Allahtan gelir satırlarda yokki okunsun.Evliyalarida yoksa zahiri ilminizle siz mi seçmeye calisiyorsunuz .Bu ne kibirdir.

Zahiri ilimmi bilip batini ilmide bilen evliya cok azdir fakat zahiri alim olup evliya olan yoktur nefsle mucadele etmedikce ilim kibrini yenmedikce içe nüfus etmedikce helakinda helakindadir.

Onlarin ilmi helakidir.Amel etmiyorlar.

Gün gelir kim hakda kim batılda anlasilir.Biraz arastirdiginizda evliyalarin halini halk hic anlamistir zahirde kalan alimlerde anlamamistir .Bu cahillik bundan kaynaklidir.

Tasavvufu yaşamayan tasavuffu bilebilir mi ? Biliyorlar efendim bu zaman böyle zaman.Herşeyi bilirler.

Bu zamanda evliyalar bilmez görünmüz cahil görünmüş aşağilanmiş.Oysa onlar kendilerini helak etti zerre zarar veremezler onlara onlar hak ile hakiki hayatı yaşar dünyaya zevk sefa icin gelmediklerini bilirler.Onlarda ün makam şöhret menfaat arzu bulunmaz...

Şimdi ahir zaman hocalariyla bi kiyaslayiniz.

Sizden Hiçbir Ücret İstemeyenlere Uyun,
Onlar Doğru Yoldadırlar.”

(Yâsin: 21)

Selamı Aleyküm.
 

Üst