5 aylıkken Umreye, 3,5 yaşında Hacca gitti

  • Konuyu başlatan Aydın Bulut
  • Başlangıç tarihi
A

Aydın Bulut

Yeni Üye
Üye
Kutsal topraklara anne ve babasıyla gelen Rizeli Ömer Faruk Cengiz, Kabe'de hacı adaylarının ilgi odağı oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla Trabzon'dan 5. Kafile ile Mekke'ye gelen Mehmet Sadık Cengiz (42) ile Keziban Cengiz (39) çifti, 3,5 yaşındaki oğulları Ömer Faruk'u da yanlarında getirdi.

Kabe'de oğlu ile birlikte bulunmanın mutluluğunu yaşayan baba Cengiz, 6 yıl önce hacca gitmek için başvurduklarını ve bu yıl kurada isimlerinin çıktığını belirterek, yaklaşık 3 yıl önce de eşi ve 3 çocuğuyla birlikte umreye geldiklerini anlattı.
Umre sırasında en küçük çocuğu Ömer Faruk'un henüz 5 aylık olduğunu ifade eden Cengiz, "3,5 yaşına geldiğinde" tekrar mukaddes topraklara kavuşmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Küçük Ömer Faruk ise üzerindeki hac kıyafeti ile dünyanın dört bir yanından Kabe'ye gelen hacı adaylarının sevgisini kazandı. Bir çok hacı adayı Ömer Faruk ile fotoğraf çektirirken, kimileri oğlu ile birlikte hacca gelen baba Cengiz'i kutladı.
Ailesiyle birlikte Kabe'de dua etmeye geldiğini söyleyen Ömer Faruk, öğrendiği namaz surelerini okudu.
Kaynak: AA

Umre turlarından Hilal Turizm 2013 umre fiyatlarını ve 2013 umre turlarını çok yakında açıklayacaktır. Umre fiyatlarını web sitesinden takip edebilir ve umre’ye gitmek için online rezervasyon yapabilirsiniz.
 

out of whack

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Maaşallah Barekallah.
 

Üst