Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Yurtdışında ölen bir mümin, orada görevli olan bir polis şehit olur mu?

Konusu 'DiNi SORULAR ve CEVAPLAR' forumundadır ve KF_Admin tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. KF_Admin

  KF_Admin Administrator Forum Administrator

  Mesajlar:
  290
  Beğenileri:
  100
  Ödül Puanları:
  17
  Soru
  Yurtdışında (mesela Almanya’da) polis mesleğini yapan bir mümin eğer ölürse şehit olur mu? Gurbetteki mümin kardeşlerimizi de korumak ve haklarını savunmak için böyle bir mesleği Almanya’da öğrenmek istiyorum. Ama önce sormak istedim acaba dinimize göre bu uygun mudur?

  Cevabımız

  Değerli Kardeşimiz;


  Ameller niyetlere göredir. Eğer yurt dışında kalan bir kişi, Müslüman kardeşlerinin hak-hukukunu savunmak, onları zulümlerden korumak, genel olarak insanları haksızlığa uğramaktan muhafaza etmek, İslam’a ve insanlığa hizmet etmek üzere böyle bir göreve talip olursa, bu amacı güzel bir görev olur. Halis bir niyetle bu işini yapan kimse mükâfatını alacaktır.

  Temiz insanlar/samimi Müslümanlar için gurbet bile manevi şehitlik kazandırabilir. Bütün mesele Allah’ın rızasını kazanmak için hareket etmektir. Konuşurken, koşarken, işlerken, dururken , susarken, hatta uyurken (sözgelimi uyuyup dinç kalkarak kulluk yapmak arzusuyla uyumak) bile Allah’ın rızasını esas aldığı takdirde, bütün işleri üstün bir sevap meyvelerini mahsulat verecektir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör
   
  Sponsorlu bağlantılar

Sayfayı Paylaş