Varmıyor dilim, şimdi hicran içindeyim!

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Anlatmıyor günler, aylar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Servi boylu ağaçlar, düşen hazin yapraklar, kanatsız kuşlar, bitap bırakan yalnızlıklar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllar sinemi ne kadar acımasızca dağlar, sanki içimde kalbimi buğulayan bir yangın var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne vakit açaçaktır ruhumun hüzün bahçesinde bir ilkbahar, aşk neden esiniyle halime bakar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Çıkıyorum dağlara, yamaçlara [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sessizce bakıyorum umut içinde aranan sürur içinde ki kuşlara, rüzgar atıyor bir nara[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heyhat ki aklım avara, ucsuz bucaksız umman ruhuma temaşa ediyor çok uzak nazarıyla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey saki neden anlamazsın meram-ı halimi, katip yazmıyor ki içimde dinmeyen hasret şadını[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne sahilin sessizliğinde umut var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hicranın sahnesinde ruhum için bir deva var, ne akıl sır ermeyen meyanın vecdinde ar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde kaldı günyüzü görmeyen o niyazlar, bahtım için bekleyen firkatler, şu ab-ı hayatlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her zaman mı kalbimi mest edecek yakarışlar duyulmayan sessiz çığlıklar ve akan bu yaşlar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ner söylesen çare değil, yeiste ki sancılar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çekilen bunca acılar, eleme gark olan sukut içinde ki vicdanlar, rahmete ram olur ulvi aşklar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl niye var, edep ruhun yetisinden bahşedilen en nadide bir ar, iraden vazgeçmek için var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa nefes almak, nefsi telakkilerde yol bulmak kul için bekleyen nar, aşk idrak içinde bahar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklın ve izanın için aşkı öğrenmelisin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hanhi minval üzre ulviyet kazandığını nefeslenmelisin, tensellikten ariliğini bilmelisin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk, hak ve hakikatın didarında nazdır, gayret ve cefanın bazıdır, ruhun aklet neye hazırdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Fikredermisin mühlet niye emanet-i bahttır nefesin zerresinde nefs bekleyen kimin nazarıdır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

toprak

Deneyimli Üye
Kademeli
Ayriligin dolastigi sessiz yolcusu
Yasamayi isteyen bir hatirayim
Rihtimlara yanasmis sessiz gemilerin
Ilik esintisi arasinda dolasan
Limanlarin en yalniz isigi gibiyim
Ilik bir yaz gününün
Karlarla donanmis bir gülü gibiyim

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Çok teşekkürler ediyorum efendim...
Sağlık ve afiyet temennilerimi muhakkak ki eklerim...
Kalbinizde sürur ve şevk hiç eksilmesin diyerek niyaz eğlerim efendim...