varın siz düşünün gerisini

Hicran Yürekli Ammar

Kıdemli Üye
Kademeli
kuran_okuyan_f_l_st_nl__cocuk.jpg

Esselamun aleykum ve rahmetullahi ve bereketuhu

Sevgili kardeşlerim kaleme almış oldugum bu yazı bi resimle başlamıştır

Sevgili okurlar Kur’an-ı Kerim diyorum…
Onlar Kur’an-ı Kerimle büyüdüler ,Kur’an la çıktılar yola ,Kur’an sız bir işe girmediler hayatlarını Kur’an-ı Kerim’e adadılar.
Öncekilerin yani seleflerin yaptıgı gibi Kur’an dediler hadis dediler.
Kur’an-ı Kerim , evet! şu an çocuklarımızın okumadığı ve süsleyip evimizin en güzel köşesine astığımız ,” aman yavrum o Kur’an eline alma abdest al namaz kıl hele sonra alırsın” gibi aldatmacalarla uzaklaştırıldığımız…
ama bilmiyoruz ki ceremesini ensonunda çekeceğimizi…
Kur’an dan uzaklaştık. Müslümanlar olarak artık evlerimizde Kur’an-ı Kerim yerine
aşk ,sevgi , hikaye , dünyevi romanlar boy göstermekte ..
Bizler bu zemini kendi ellerimle attık .Hem kendimizi hem çocuklarımızı gaflet çukurunun içine ittik .Yaptığımızın ne kadar yanlış olduğunu kavraya bilseydik inanın Kur’anı Azimüşanı elimizden düşürmeyiz

Bu gün milletlerin çoğu Kur’andan uzak .Özellikle bu durumun vehameti Müslüman ülkelerde baş göstermekte..
Üzülerek söylemeliyim ki bir zamanlar aman dileyen batı , Kur’andan uzaklaşmamızı fırsat bilip Müslümanların üzerinde oynamadıkları oyun nerdeyse kalmadı diyebiliriz..
Unuttuk ALLAH’ı …Unuttuk Kelamullahı… Unuttuk uyutulduk…
Kur’anı Kerimi unuttugumuz sürece batılı münkirlerin daha bir çok pervasız planına ortak olucaz

Rasulullah s.a.v veda hutbesinde buyurmuş olduğu gibi
“Ey mü'minler!
Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız.
O emanetler, Allah'ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve Peygamberin (a.s.m) sünnetidir.”

Evet kardeşler !! Müslümanlar olarak Kur’ana gösterdiğimiz saygıyı artık sevgimizle de birleştirip tozlu raflardan indirip okuma lutfunda bulunmamız gerekmektedir.
YÜCE YARATICININ Kudretini tasavvur ve ALLAH u tealayı bütün tecelliyatı ve sıfatlarıyla tanımak adına Kur’an-ı Kerime yaklaşıp Onunla hemhal olmalıyız.

Daha yazacak çok şey vardır ve nuktelerim boğazımda düğümlendiginden yazımı bir cümle bitiriyorum

“Cihad unutulunca uyku sardı bedeni .
Aman dileyen batı sayemizde devleşti.
Kur’an dan uzaklaştık işte budur nedeni.
Bizlere irticacı deniyor onlar ise medeni
Varın siz düşünün gerisini”

Allah’ın selamı ve mağfireti hepinizin üzerine olsun .

Kur’an-ı Kerim ışığında varacağımız her sonun aydınlık olması duası ile

(Hicran Yürekli Ammar)

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
emeğine ,yüreğine sağlık kardeşim
gönül sesini bizlerle paylaştığın için MEVLAM razı olsun
evlerimizin kıyamate kadar Kur'an-ı Kerimin Nuru ile aydınlanmasını RABBİMİZDEN niyaz edelim
inşeALLAH

ALLAH razı olsun kardeşim ...
içten hislerini yazınada yansıtman okuyanlarıda senin o anki ruh haline sürüklüyor
tekrar yüreğine sağlık :ççk:

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
“Ey mü'minler!
Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız.
O emanetler, Allah'ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve Peygamberin (a.s.m) sünnetidir.”

Ve aleykümselam Allah razı olsun...