Umutla beklerken, aşkı mı ihmal ediyorum!

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye

[FONT=Palatino Linotype, serif]Vaktin lal olan halini ne kadar anlıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi hevesler için yanıyor, dur durak bilmeden ve felahı dilemeden koşuyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden gözyaşların, kalpte oluşan burukluğun,ötelere uzanan aşkı hiç sormuyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hakikat ne demek, adalet ki niye muazzam bir ahenk,hukuku bilmek ah kaçıyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sual etmeyi mi bilmiyorum, niye merak etmiyuorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nedenlerde mi kayboluyorum, yoksa umulmadık dert sökün eder mi, bilmiyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kader lahzasında neler bekliyor, umutlar ne vakit aşk ile yeşeriyor düşünüyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yol biter mi, vuslat ruha mücerret mi, firkat kalp için muazzam keder mi diyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden bir hüzün var bu kalbimde, hicran ise nefesimde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Muahakkak ki sabır ve kanaat aklın ve idrakin meftun bırakan sevda bendinde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen haydi diyorum, sürur için muhabbet besliyorum, niyetleniyorum gayretimle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki umman sakiniyim, hazanlaşan mevsim gibiyim, niye tefekkürü sevmekteyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kar yağıyor sezsizce, ne kadar zarif bir lisan-ı hal ile[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalpler şehre muhtaç olan bir paye ise, o zaman ruh hangi hasretin firkat vecdinde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Derinden gelen ve hiç rahatsızlık vermeyen bir ses silkin artık diyor, kendi halinde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimse sahipsiz değil, aşk lütfedilen bir ikramdır, ruhun için ramdır, azmin dilinde[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hırs geçit verir, ne kin suhulet için nefesi ülvileştirir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İhlas ve ihsan, gönlünü hasretmenin nedemek olduğunu ancak o idrakinle öğretir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl geçit verir, kalbin sürür içinde şevkine erişir, vahdet elhak yakındır, aşk denir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi yakarışlar, tahkike erişmeyen sızlanışlar, nederlere göre ağıtlarda gam verir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​