Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Ne Yapar?

 1. *Mujaahed* KF Ailesinden Özel Üye

  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Ne Yapar? Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Görevleri Amacı Nedir? Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Hakkında Bilgi?
   
 2. Sponsorlu bağlantılar
 3. *Mujaahed* KF Ailesinden Özel Üye

  Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)
  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu; çocukların, yaşlıların, ailelerin, kadınların ve engelli vatandaşların hizmetine koşmak için devletimiz tarafından oluşturulmuş bir kurumdur.

  Kimsesiz veya bakıma muhtaç olan çocuklara bakmak devletlerin görevidir. Evlat edinme, koruyucu aile, sevgi evleri, aileye dönüş, çocuklar için yapılan çalışmalardır. Korunması gerekli çocuklar için yuvalar açar, onların eğitimini sağlar ve onları yaşama kazandırır. Sokakta yaşayan ve çalıştırılan çocukların sorunlarına çözüm bulmak için uğraşır.
   
 4. tşk ederimmm çok yardımcı oldunuz
   
 5. Osmanlı Devleti zamanında temeli atılan, o zamanlarda bir devlet kurumu olmayıp bir dernek olan kurumdur. Günümüzde devletin bir kurumudur ve 1980 yılından beri böyledir. Herhangi bir bakanlığa bağlı olmayıp doğrudan Başbakanlığa bağlıdır. Amacı ülkemizdeki yoksul ve korunmaya muhtaç durumda olan çocuklara ve ailelere destek vermektir. Bu destek kültürel, sosyal destek biçiminde de olabilir maddi ve manevi şekilde de… Ayrıca söz konusu çocukların ve ailelerin sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını da bu kurum karşılamaktadır. Amacı ülkemizdeki yoksul ve korunmaya muhtaç durumda olan çocuklara ve ailelere destek vermektir. Bu destek kültürel, sosyal destek biçiminde de olabilir maddi ve manevi şekilde de… Ayrıca söz konusu çocukların ve ailelerin sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını da bu kurum karşılamaktadır.
   
 6. Arkadaşlar çok güzel olmuş ayrıca çok sağ olun siz olmasanız ödevimi yapamayacaktım. :) :) :))))))))))))))))))
   
 7. yasin doğan Guest

  herşey bizim için Allah devlete miletemize zeval vermesin
   
 8. melloşiko Guest

  çok tşk ederim ödewimi bu sayfaya bakarak yaptım :D
   
 9. çok güzel çok yardımcı oldunuz thenk you
   
 10. iloş Guest

  Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz eksik olmayın :D .
   

Sayfayı Paylaş