Sitede yazan kardeşlerime sesleniyorum Allah razı olsun yazmak zormudur.

kalpteniman

KF Ailesinden
Özel Üye
Muhterem kardeşlerim hepimiz h.z Allahın rızasına muhtacız ve bu yazıları bu umutla yazıyor
Allah razı olsun yazısını yazmanızı dileniyoruz.

Sizden madde talep etmiyoruz tek bir olan H.z. Allah razı olsun yazmanızı dileniyoruz.
Siz imanlı kardeşlerimiz ise nedense bu hayırlı işte cimrilik yapıyorsunuz hem kendinizi hem bizleri
h.z. Allahın rahmetinden mahrum ediyorsunuz.

Neden sizde mahrum oluyorsunuz biliyormusunuz?
Bir kul din kardeşi için ne isterse kendine aynısı ikram edilir.
Yani sen bir kardeşine Allah .c.c senden razı olsun dersen h.z Allah c.c senden de razı olur.

Şunu duymuşsunuzdur, bir kul bir din kardeşi için ne isterse, ister şer ister hayır. Kendisine de aynısı verilir.
Beddua kendine döner deriz ya hep aynı kaynaktır.

Bu siteye yazmaya başladığımdan beri kurtuluş kardeşimiz ve birkaç kardeşimizden başka diğer
kardeşlerin gıkı çıkmıyor.
Olsun ne yapalım biz yazıyoruz H.Z Allah razı olsun diyoruz O da bizden razı ise bu bize yeter.

Elhamdülillâh
Allah razı olsun diyenden de Allah razı olsun demeyenden de Allah c.c Razı olsun inşaAllah.

Kalpteniman.

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Allah razı olsun kat kat hocam.Gani gani Allah razı olsun.Mekanınız cennet olsun inşallah.İyiki varsınız elhamdülillah ben şahsen yazılarınızı zevkle okuyor ve iyice anlamaya çalışıyorum.Zaten boş işleri Elhamdülillah bıraktım.Bu güzel ilimlerden biraz olsun faydalanmak istiyoruz.Allahın yardımıyla.

Nefs ve şeytan bu yazıyı size menfaat olarak algılatıyor.

Hocamızın Allaha şükür zaten Allah razı olsun dememize ihtiyacı yok o bizi düşünüyor.Bize güzel nasihatte bulunuyor.

Allahın rızasını isteyenler,arayanlar Allah razı olsun demeyi dilinden düşürmüyor.Elhamdülillah Allahın rızası bizim için herşeyden üstündür.Bir kuldan Allah celle celalühü razı olursa yerde ve gökte ne varsa ondan razı olur.

ma'vera

Emektar
Özel Üye
İnsanların "Allah razı olsun" demeleri çok mu önemli hocam?Hak razı olduktan sonra halk razı olmasa ne olur?
İstenildikten sonra verilen şeyin de şahsım adına ehemmiyeti hiçtir.Yapılan hizmetlerden sadece maddi değil,manevi beklentiler de ihlası bozar.
Ayrıca illâ da yazmaya gerek yoktur.Yüce Allah,gizli yada aşikar her şeyi hakkıyla bilir.Biz bilmesek de olur.
Allah razı olsun....

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
bir vakit istişare forumunda da demiştim:

"Amelinizde rıza-yı İlâhî olmalı.
Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok. Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok. O razı olduktan ve kabul ettikten sonra, isterse ve hikmeti iktiza ederse, sizler istemek talebinde olmadığınız halde, halklara da kabul ettirir, onları da razı eder. Onun için, bu hizmette, doğrudan doğruya, yalnız Cenâb-ı Hakkın rızasını esas maksat yapmak gerektir."

Hocam üyelerin çoğu forumu aktif kullanmayı bilmiyor, zamanla öğreniyor, yaptığınız çalışmaları biz hakkıyla değerlendiremesek de muhakkak ecri verilir, Allah emeği geçen herkesden razı olsun inşaAllah.

Aşk'ı Menzil

Kıdemli Üye
Kademeli
Allah Razı olsun inşallah.
Aslında Biraz Gerçek üzere konuşmakta fayda vardır. İnsanlarımızın kitap okuma alışkanlıkları neredeyse çok az olduğu halde , bu ilmi eksikliği şu anda facebook'ta doldurduğunu zanneden müslümanların vay haline ki gerçektende çok üzülüyorum. İslami forumlar eskiden çok güzel idi açılan konulara cevaplar verilir insanlar bilmediklerini sorar vaziyette idiler. Şimdi face çıktı , twitter çıktı olay bitti. bir alimin velinin sözünü paylaşmak ile aldığı beğeniden kendisini mutlu hisseden kardeşlerin durumu bu forumda açılan konulara bakmadan veyahut içeriği okuyup analiz etmeden Allah razı olsun demelerine benzer.

İslami forum'ların en büyük eksiği yalnız kalmış olmalarıdır. aynı şeyi diyeceğim belki ama facebook ilme ve zaman'a çok büyük bir darbe vurmuştur.

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Bu konuda incelikler var.
Müslüman boş ileri bırakır bu bukadar basittir.Bir kumar programı 600 milyon indirirken bir dini program sadece binlerdedir.

Nefs,şeytan,birçok fitne bu işlerden yakanızı kurtulamamanızı sağlacaktır.
Zaten birçok konu açtım televizonu bırakmalısınız diye ne bir destek ne bir hareket var.Sağol evet bende bırakıyorum diyen yok.Örtünme sorunu ile ilgili birçok yazı yazmama ve sorarsanız cevaplarım Allahın izniyle dedim soran yok.
Hocamızın yazıları bile okunmuyor okusa bile birçoğu anlamıyor.Bu böyledir kafanızı filmle oyunla eğlenceyle doldurunca anlamazsınız. Kalpler kapkara olmuş tevbe istifar etmeyince paslanmış.Boş işleri bırakmayınca,gözünü haramdan sakınmayınca ,nefsinize savaş açmayınca bir yere varmazsınız.Bu hal böyle devam etmek istiyorsanız zaten seçim sizin dünyayı seçip ahireti bırakmanız anlamına gelir.

Nerde bölünme,ırkçılık,intikam,nefret,kin,öfke,isyan,protesto,siyaset tartışmaları... varsa gençler orada.Herkez orada.Televizondan ,filmden,oyundan alışmışlar şiddete bağımlı olmuşlar.Tartışmaya alışmışlar ben haklıym sen haksızsın demeye alışmışlar.Kendini üstün görmeye alışmışlar.Kibirle insanın varacağı yer ancak cehennem olur.

Bu birazda vijdanla alakalı yeni yılda hertürlü pisliği yaptılar .Bu sitede birçok kutlamayın,içki içmeyin ,harama bakmayın,zina etmeyin... denildi.Uyan kim?Nasihat alan değil dinleyen bile çok az.Nefsiyle savaşanda az.

Herkez hata yapar günah işleyebilir fakat bu kalplerde karalık ve katılaşmaya imanın azaldıkça azalmasına neden olur.Bu cahilliktendende kaynaklı.İslamı araştırmayanlar okumayanlar hakikatleri göremez.Nefsle mücadeleye giremez korkar.

Bu konuya baktımızda gerçekten dua istemek için mi yazılmış?Biz bu sitede konuşmuyoruz,dertleşmiyoruz,birbirimize dua etmiyoruz bunlarda meydana çıkmıyor mu bu konuyla?Bir islami konu açıldığında onu bilgimizle desteklemiyoruz.Bir müslümana duanız neyse sizede aynısı veriliyor.Herkezin duasının dereceside etkiside imanına göre değişir.

Niyeti göremiyorsunuz kişisel görüşüm.
Diğer anlamdada düşünürsek biz Allahın rızasını arayan dilencileriz.

Münzevi

KF Ailesinden
Özel Üye
İnsanların "Allah razı olsun" demeleri çok mu önemli hocam?Hak razı olduktan sonra halk razı olmasa ne olur?
İstenildikten sonra verilen şeyin de şahsım adına ehemmiyeti hiçtir.Yapılan hizmetlerden sadece maddi değil,manevi beklentiler de ihlası bozar.
Ayrıca illâ da yazmaya gerek yoktur.Yüce Allah,gizli yada aşikar her şeyi hakkıyla bilir.Biz bilmesek de olur.
Allah razı olsun....

Eli öpülesi insansın.
Noktasından virgülüne katılıyorum.
Eyvallah..

ma'vera

Emektar
Özel Üye
Kurtuluş kardeşim,sizi bilemem ama,bizler, kendi adıma, münferid yaşayan kimseler değiliz.Kimin hangi şartlar altında ve hangi görüşteki insanlarla hayatı paylaştığını bilemezsiniz."Destek görmedim "derken nasıl bir destekten söz ettiğinizi anladığımı sanmıyorum.Ne yapalım yani,sokağa mı dökülelim,televizyonu 5. kattan atıp parçalanırken kayıt edip siteye,ya da youtube'a mı koyalım.Yerel televizyonları çağırıp şov mu yapalım? Örtünme sorununu, zorluğunu,sıkıntılarını her şeye rağmen örtünen kadar kim bilebilir?Siz teorideki kısmını elbette çok iyi biliyor olabilirsiniz,ama ne kadar bilirseniz bilin,sizin malumatınız ancak ve ancak, en fazla aynelyakin ve ilmel yakin olarak kalır.Pratikteki ,hayata geçirmedeki zorlukları ancak yaşayan hakkalyakin bilir.Kimin kafasının neyle dolu olduğunu da Allah bilir.Okumadığımızı,anlamadığımızı nereden biliyorsunuz?Herkes siz gibi tribünlere oynamaktan hoşlanmıyor olabilir.Belki okuyorum,anlıyorum,beğeniyorum ama nasihat tarzı bana hitap etmiyordur.Kalbimizin de sizin tabirinizle "kapkara "olduğunu sanmıyorum Allah'ın izniyle.Öyle olsaydı eğer,karşımdaki insanların da kalplerinin kapkara olduğunu düşünür ve öyle bir zanda bulunurdum.Bizim mesleğimiz ve meşrebimiz icabınca (aksi görünmediği sürece) herkes din kardeşini "veli" bilmelidir ve de öyle biliriz....

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
ma'vera kardeşim ben genel olarak konuştum genellikle konuşmalarım geneldir.Nasihat amaçlıdır.Nefsle günah batağına düşerseniz kalp kararır kendimden biliyorum.Desteğide genel olarak yazdım.Elbette tam olarak örtünmeyi kavrayamam çünkü erkeğim.Sorusu olanlarada yinede ilmim ölçüsünde Allahın izniyle yardım ederim.Zaten bu konu hakkında birçok bilgi topladım bazı şeylerde yapıyorum.Mesala örtünmek isteyen bir kardeşimiz çekiniyor yazmıyor konuya onların yazmasını istiyorum destek bu.Televizon konusunda mesala arkadaşlar bende bıraktım evet olumlu etkileri var deyip yazılabilir.Hocamız gelsin baksın konuya yanlışda değerlendirebilirim zaten sizde dediniz insan hata yapar orayada yazdım kişisel görüşüm diye.

kalpteniman

KF Ailesinden
Özel Üye
Kardeşlerim ikiniz de iyi niyetinizle konuşuyor h.z Allahın emirlerini savunuyorsunuz
İkinize de hak vememek mümkün değil.
Bir haksızlık gördüğümüz Zaman elimizle, olmazsa dilimizle. olmazsa buğuzumuzla
hareket edeceğiz sonra da H.z Allaha havale edeceğiz .
Biz insan olarak kimseye Hidayet veremeyiz.
Hidayeti ise herşeyin tek sahibi olan h.z Allah c.c verir durum bundan ibaret.
Sakın birbirinizi incitmeyin Salâmı Aleyküm.

ma'vera

Emektar
Özel Üye
Bu konuda incelikler var.
Müslüman boş ileri bırakır bu bukadar basittir.Bir kumar programı 600 milyon indirirken bir dini program sadece binlerdedir.

Nefs,şeytan,birçok fitne bu işlerden yakanızı kurtulamamanızı sağlacaktır.
Zaten birçok konu açtım televizonu bırakmalısınız diye ne bir destek ne bir hareket var.Sağol evet bende bırakıyorum diyen yok.Örtünme sorunu ile ilgili birçok yazı yazmama ve sorarsanız cevaplarım Allahın izniyle dedim soran yok.
Hocamızın yazıları bile okunmuyor okusa bile birçoğu anlamıyor.Bu böyledir kafanızı filmle oyunla eğlenceyle doldurunca anlamazsınız. Kalpler kapkara olmuş tevbe istifar etmeyince paslanmış.Boş işleri bırakmayınca,gözünü haramdan sakınmayınca ,nefsinize savaş açmayınca bir yere varmazsınız.Bu hal böyle devam etmek istiyorsanız zaten seçim sizin dünyayı seçip ahireti bırakmanız anlamına gelir.

Nerde bölünme,ırkçılık,intikam,nefret,kin,öfke,isyan,protesto,siyaset tartışmaları... varsa gençler orada.Herkez orada.Televizondan ,filmden,oyundan alışmışlar şiddete bağımlı olmuşlar.Tartışmaya alışmışlar ben haklıym sen haksızsın demeye alışmışlar.Kendini üstün görmeye alışmışlar.Kibirle insanın varacağı yer ancak cehennem olur.

Bu birazda vijdanla alakalı yeni yılda hertürlü pisliği yaptılar .Bu sitede birçok kutlamayın,içki içmeyin ,harama bakmayın,zina etmeyin... denildi.Uyan kim?Nasihat alan değil dinleyen bile çok az.Nefsiyle savaşanda az.

Herkez hata yapar günah işleyebilir fakat bu kalplerde karalık ve katılaşmaya imanın azaldıkça azalmasına neden olur.Bu cahilliktendende kaynaklı.İslamı araştırmayanlar okumayanlar hakikatleri göremez.Nefsle mücadeleye giremez korkar.

Bu konuya baktımızda gerçekten dua istemek için mi yazılmış?Biz bu sitede konuşmuyoruz,dertleşmiyoruz,birbirimize dua etmiyoruz bunlarda meydana çıkmıyor mu bu konuyla?Bir islami konu açıldığında onu bilgimizle desteklemiyoruz.Bir müslümana duanız neyse sizede aynısı veriliyor.Herkezin duasının dereceside etkiside imanına göre değişir.

Niyeti göremiyorsunuz kişisel görüşüm.
Diğer anlamdada düşünürsek biz Allahın rızasını arayan dilencileriz.

(.....Madem hakikat budur; insan kendi vazifesini yapıp Cenâb-ı Hakkın vazifesine karışmamalı.

Meşhurdur ki, bir zaman İslâm kahramanlarından ve Cengiz’in ordusunu müteaddit defa mağlûp eden Celâleddin-i Harzemşah harbe giderken, vüzerâsı ve etbâı ona demişler:

“Sen muzaffer olacaksın. Cenâb-ı Hak seni galip edecek.”

O demiş: “Ben Allah’ın emriyle, cihad yolunda hareket etmeye vazifedarım.Cenâb-ı Hakkın vazifesine karışmam. Muzaffer etmek veya mağlûp etmek Onun vazifesidir.”

İşte o zat bu sırr-ı teslimiyeti anlamasıyla, harika bir surette çok defa muzaffer olmuştur.

Evet, insanın elindeki cüz-ü ihtiyarî ile işledikleri ef’allerinde, Cenâb-ı Hakka ait netâici düşünmemek gerektir. Meselâ, kardeşlerimizden bir kısım zatlar, halkların Risale-i Nur’a iltihakları şevklerini ziyadeleştiriyor, gayrete getiriyor. Dinlemedikleri vakit, zayıfların kuvve-i mâneviyeleri kırılıyor, şevkleri bir derece sönüyor. Halbuki,üstad-ı mutlak, muktedâ-yı küll, rehber-i ekmel olan Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm,
blank.gif
1 وَماَ عَلَى الرَّسُولِ اِلاَّ الْبَلاَغُ olan ferman-ı İlâhîyi kendine rehber-i mutlak ederek, insanların çekilmesiyle ve dinlememesiyle daha ziyade sa’y ü gayret ve ciddiyetle tebliğ etmiş. Çünkü

اِنَّكَ لاَ تَهْدِى مَنْ اَحْبَبْتَ وَلٰكِنَّ اللهَ يَهْدِى مَنْ يَشَاۤءُ
blank.gif
2

sırrıyla anlamış ki, insanlara dinlettirmek ve hidayet vermek, Cenâb-ı Hakkın vazifesidir; Cenâb-ı Hakkın vazifesine karışmazdı.

Öyleyse, işte ey kardeşlerim! Siz de, size ait olmayan vazifeye harekâtınızı bina etmekle karışmayınız ve Hâlıkınıza karşı tecrübe vaziyetini almayınız. Lem.)

Dipnot-1
“Peygambere düşen, ancak tebliğ etmekten ibarettir.” Nur Sûresi, 24:54.
Dipnot-2
“Sen sevdiğin kimseyi hidayete erdiremezsin. Ancak Allah dilediğine hidayet verir.” Kasas Sûresi, 28:56.