Şifa deposu balın vesilesi ile sıhhate kavuştum.

kalpteniman

KF Ailesinden
Özel Üye
Muhterem kardeşlerim:

Geçen 2008 temmuz ayı annemi toprağa vermiştik.
Evde en yaşlı ben olduğum için bütün metanetimi topladım ve acımı içime gömerek kardeşlerimi teselli ettim. Hz.Allah gayret verdi o acı dolu günleri kolay geçirdik.
2009 yılı türkiyeye gittik annemin yatağını boş görünce derin üzüntüye kapıldım ve Belki şaşıracaksınız deprasyona girdim.

İçim daralıyor sanki nefesim yetmiyordu dünya zindan olmuş gibi her yer bana dar geliyordu.
Tasavvuf ehli bilir, h.z. Allah kuluna bazen kabz bazen bast anlar yaşatır.
Kabz anları kişiye dünya anlamsız ve sıkıntılı olur ki kuluna Ahireti hatırlatır.
Bazen de bast anları yaşatır içine mutluluk verir.
İşte ben sıkıntı anımda acaba rabbim bana kabz anları mı yaşatıyor diye düşündüm.
Geçer diye bekledim fakat uzun zaman beklememe rağmen geçmedi.
Kalbimde bir arıza mı var veya ciğerlerimde bir hastalık mı var diye doktora çıkıp bütün organlarımı kontrol ettirdim.
h.z. Allahıma sonsuz şükürler olsun hepsi tertemiz çıktı.
Ve doktorlar panik atak teşhisi koydular sakinleştirici ilaçlar verdiler.
Ben ilaçları kullanmıya başladım bir ay geçmesine rağmen sağlığıma kavuşamadım.
Yine derin nefes alma ihtiyacı içime aldığım nefesin yetmemesi gibi duygular devam ediyor geceleri uyumadan sabahı ediyor, sabah olduğu zaman da günüm bitkinlik içinde geçiyordu.
Bir faydası vardı gece ibadetlerim çoğalmıştı uyuyamadığım için kuranı kerim okuyor nafile ibadetler yapıyordum.

H.z. Allaha şifa vermesi için talepte bulunuyordum fakat sıkıntı devam ediyordu.
Nihayet bir gün öğle namazını kıldım namazda canı gönülden yalvardım ve şöyle dedim,
Allahım halim sana malum ne ilaç içtimse sıhhat bulamadım ne olur beni şifaya kavuşturacak ilacımı buldur duam bitti biraz geçmeden uykuya hasret gözlerime uyku geldi ve ben hemen kanepeye uzandım ve uyudum.
Ve rüyamda eşimi elinde bir tabak balı bana uzattığını gördüm ve uyandım.
Hemen kalktım eşime rüyamı anlattım. oda hemen bal kavonozunu getirdi vakit geçirmeden bir kaç kaşık yudumladım anında vucudumda rahatlık nefesimde ferahlık başladı.

Ve birkaç gün sonra eski sıhatime kavuştum. Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

Ayeti kerimede: Karınlarından insanlara şifa olan çeşitli renklerde
bal çıkar. (Nahil 69)

iyice düşünen bir millet için bunda ibret vardır.(Nahil 69)

Hazreti Allah c.c kalp gözüyle görenlerden ibret alanlardan olmamızı nasip etsin.
Amin...
Kalpteniman.