Seviyoruz Seni “ey Sevgili”

• Konuyu başlatan AhDe_VeFaLi
  • Başlangıç tarihi
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
SEVİYORUZ SENİ “EY SEVGİLİ”

gul_440.jpg

( 21. asırdan sevgiliye mektup)

Mehmet Çelik

Sen, Sen ki bize tüm kırgınlıkların ve düşmanlıkların kol gezdiği bir millete inat, “kardeşlerim” diye hitap ettin Sevgili.. Biz ise Senin kardeşliğine layık olamasak da seviyoruz Seni. Seviyoruz bir gül gibi..

Seviyoruz, Senin bizi sevdiğin gibi

Hira'ya çıkar gibi seviyoruz..Uhud'da savaşır gibi seviyoruz Seni Ey Sevgili! Seni görmeden seviyoruz.. Sen dememiş miydin ki, “öyle bir nesil gelecek ki o nesil kardeşlerimdir. Onlar beni görmeden sevecek”. Seviyoruz, görmeden. Vuslatını seviyoruz, özleminde yanıp tutuşurken. Kainatta bir Gül tanıdık Sevgili... Bir gül, solmayan ebedi kalan. Biz o Gülün aşkına tutulmuşuz. Yanar da yüreciğimiz aşkınla, tutuşur elbet. Vuslat dayanılmaz olur bir gün Sevgili. Vuslat dayanılmaz. Sevgini sevgisizlik şehrinde barındırırız biz; avuçlarımızda kor ateşler tutar gibi. Yıkıntılar arasından Senin sevgini yudumlarız, şehadet şerbeti gibi...

Ey Sevgili! Sevdamızın aşkına acı bize.. Acı bize ve şefaatinden mahrum etme bizi. Etme ki (zira) bizler Senin ümmetiniz... Doğar doğmaz secdeye gidip, “ümmeti ümmeti” dediğin ve ömrün boyunca gecelerce “ümmetim ümmetim” diye Mevla'ya yakardığın ümmetiniz ...

Cennet kapıları açılıp, “Gir ya Muhammet” denildiğinde “giremem ben, ta ki ümmetim gelmezse, ümmetim yanımda olmazsa” dediğin ümmetiniz ... Bütün insanların birbirinden kaçıştığı o günde, “kızım Fatıma ,Oğlum İbrahim Sana feda olsun. İlla ümmeti, illa ümmeti dediğin o biçare ümmetiniz...

Seviyoruz Seni Sevgili! Hicret eder gibi seviyoruz biz Seni. Sümeyyeler gibi sevemesek de, Bilaller gibi göğsümüzde taşlar yeşertemesek de seviyoruz Seni Sevgili. Uhud'da Sana ok isabet etmesin diye önünde duvar olan sahaben gibi olamasak da, Seni onlar gibi sevemesek de aynı sevdayla Seni sevdik; aynı sevdayla güllere Senin kokunu verdiği için hayran olduk; aynı sevdayla güllere bakınca kendimizden
geçtik.. Hep aynı sevdayla yaşadık Sevgili, Seni göremesek de Gül Efendim, Seni görme umuduyla yaşadık... Hep içimizdeydin Sen Sevgili. Hiç çıkmadın ki...

Bu sevda hiç yüreklerimizden çıkmadı. Onun içindir ki, güle Senin kokun verildiği için aşık olduk.

Sevginin uğramadığı düşler ülkemizde seviyoruz Seni, karanlıklarda aydınlığını görerek seviyoruz ,seviyoruz Sevgili... Bizler Seni göremedik Ey
Sevgili! Senin sünnetini bildik ve Senin sünnetinde bulduk Seni Sevgili.

Güllerde bulduk... Bize bıraktıklarında bulduk Seni ve Senin o yüce sevdanı.

Seviyoruz Seni Sevgili! Senin bizi sevdiğin gibi... Allah'ın resulü olduğun halde, gecelerce ağlayıp secdelerden kalkmadığın , “ümmetim” diye gözyaşı akıttığın sevdayla seviyoruz Seni Sevgili.

Ey sevgili! Bizler, aşk limanında yitiğini arayan sevdalılar gibi seviyoruz Seni. Seviyoruz, düşler ülkesinin çıkmaz sokaklarında, avuçlarımızdaki yüreklerimizle ve düşlerimizi bir zümrüdü ankanın kanatlarına veriyoruz. Ötelerdeki Sevgiliye ulaştırması için

Ey sevgili! Ey güzeller güzeli! Ey Gül Efendim!

Selam olsun Sana,

Selam olsun geceye ve aya,

Selam olsun gecenin karanlığına,

Selam olsun geceyi kuşatana,

Selam olsun ömrünce “ümmetim ümmetim “diye gözyaşı akıtan Resule...

Ey Sevgili! Biz Seni seviyoruz ve hep seveceğiz, ta ki bu dünyadan göç müjdesi gelene kadar. Gelene kadar o kutlu müjde, sevdalı gözlerle bakacağız her gül görüşümüzde... O sevdayla bekleyeceğiz o günü Sevgili... Yolculuk sürecek Sevgili... Nefes alıp verdiğimiz sürece, söyleyecek sözümüz hep olacak ..

Ey sevgili!Biz seni Leylası için dağları aşan Mecnun gibi sevemesek de,

Ferhat gibi delemesek de dağları Ey

Sevgili , biz Seni aşk ile sevdik, bildik ki aşk Sendedir. Biz güllere aşık olduk sen yokken. Biliyorduk ki gül senden almıştı kokusunu ve Senin
vuslatını, Senin kokunu o güllerde bulduk Sevgili. Biz gülü gül diye sevmedik Sevgili. Biz gülde bulduk Senin aşkını, vuslatını... Kokunu güllere verene şükrettik ve gülü sevdik Sevgili.

Bizler düşler ülkesinden sesleniyoruz Sana Sevgili, düşler ülkesinin çıkmaz sokaklarından sesleniyoruz ve sevgini yeşertiyoruz bu sokaklarda... Sensiz Senin sevdanla

Seviyoruz Seni Sevgili, derbeder yüreklerimizle seviyoruz... Biçare olmuş yüreklerle seviyoruz... Çölleşmiş kalplerimizle seviyoruz Seni Sevgili ..
Yeşertemediğimiz sevdamızla, sevdanla seviyoruz ...

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Bülbülün gülü sevdiği gibi... Biz de, Senin bülbülün olmak istiyoruz Sevgili, ebedi aşkı bulmak için...

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Yıpranmış vakitlerde yıpranmayan tek gül olduğun için...

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Seviyoruz Seni...

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Çöl sıcağındaki bir kevser şelalesi gibi...

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Göz yaşlarımızla suladığımız güllerle seviyoruz

Seni...

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Sana aşık, Sana meftun olan aciz yüreklerimizle seviyoruz...

Seviyoruz Seni Ey Sevgili!

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Seni gündüzleri ruhumuzu aydınlatan güneş gibi, geceleri yolumuzu bulduran ay gibi seviyoruz... Seni kainatı yaratan Allah için seviyoruz... Duy bizi Ey Sevgili! Duy bizi, duy bizi...

Ey Sevgili! Bizler dudaklarımızda Senin sevdanı terennüm ediyoruz.

Vuslatını haykırıyoruz on sekiz bin aleme...

Ey sevgili! Kabul et bu mektubumuzu ve şefaat et bize.. Biz aciz ümmetine, sevgine muhtaç olan ümmetine acı ve şefaat et Ey Sevgili! Ey Sevgili!

Sanadır salavatlarımız Şefaat et Ey Sevgili! Şefaat et , şefaat et bizlere...

Ey sevgili, biz Seni Musab gibi sevemesek de , biz Seni Filistin gibi sevdik, Sabra gibi Şatilla gibi sevdik. Kudüs gibi sevdalandık Sana..

Bağrımızda ateş yaktık kor olduk Sevgili...

Ey Sevgili! Biz, Seni ölümü sevdiğimiz gibi sevdik .. Ölümü sevdik, çünkü biliyoruz ki vuslatımızı ölümle dindireceğiz... Sana ve Sahibimize olan
özlemimiz, içimizdeki özlemimiz o dem dinecek Hep dudaklarımız şu dizeleri tekrarladı durdu Sevgili: “Ölüm yad edilmeye değer bil gül” derdik. “Öyle bir gül ki kokladığımızda Sevgiliyi bulduran ve koklayanı o sevdaya doğru uçuran, sevgiliye ulaştıran” ... Biz ölümü sevmiştik
bu dizelerde bu sözlerde...

Ey sevgili! Biz Senin yanında Asr-ı Saadet dönemini yaşayamasak da, yaşar gibi sevdik Seni ve Seni seveni, Senin sevdiğini, Senin sevdanı Ya Rasülallah!

Selam olsun sana Ey Kainatın Gül Efendisi! Senin Sevdanla yaşayamasak da, Senin o yüce sevdan, içimizde... Bizi beklediğin Kevser ırmağının başında ,Senin sevdana yaraşır bir şekilde umman-ı bekada buluşmak umuduyla…

Seviyoruz Seni Ey Sevgili! Tüm kalbimizle ve tüm zerreciklerimizle…

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
Seviyoruz Seni Sevgili, derbeder yüreklerimizle seviyoruz... Biçare olmuş yüreklerle seviyoruz... Çölleşmiş kalplerimizle seviyoruz Seni Sevgili ..
Yeşertemediğimiz sevdamızla, sevdanla seviyoruz ...

:33439::33439::33439::33439:
çok güzel bir yazıydı ALLAHU teala razı olsun

Zeynebül-Kübra

KF Ailesinden
Özel Üye
Ablaaaaammm emeğine sağlık yaaa.Gerçekten çokkk güzel Allah razı olsun...Okurken keşke biran önce ölsem de O'na kavuşsam dedim ama cennete gitmek kolay mı.Daha çok yol gitmem lazım..Rabbim yardımcımız olsun..