Nedeyim, kalbi inşirah için niyaz edeyim!

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye

[FONT=Palatino Linotype, serif]Al al olmuştu yanakları[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçimi delercesine bakıyor, derin bir temaşa ile nefes nefese birşeyler arıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gökkuşağına benzer renkler bezenmiş, bakımlı olmayı fevkalade önemsemiş konuşuyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir şaşkınlık içindeydim, dönüp bir arkamı kontrol ettim, yanılmıyordum niye susuyordum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden cezbeden olmak istiyorsun[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zihnimi tarumar ediyorsun, nefsin hergeleliğini mi bilmiyorsun, neden süzülüyorsun[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nazarlarınla içie nüfus ediyorsun, derd-i gamımı hiç bilmiyorsun, neden kalbi aldatıyorsun[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Taraneleri önemsiyorsun, keyfiyet için aranıyorsun hala sen kim olduğunu mu bilmiyorsun[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bak güzelim, nefes müklettir o bir edeptir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklın ve idrakin için tanzim edilmiş en nadide bir ülviyettir, vaslat için fevktir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Salınırken kimseyi rahatsız etme, gözlerinin içine girer gibi nefesinle hucum etme elemdir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasip telakkisi kul içindir, sabır, kanaat sadakati berekettir, keyfiyet aşk-ı ulviyette sefilliktir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Belki masumsun, suallerde nefeslenmiyorsun[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Muhakemeyi ihmal ediyorsun, anlık zevk için neden ruhunu ve ecrini heba ediyorsun[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nisa edep halinde gül-i nihaldir, kafey-i barlar için değildir, sual et lafazanlık kim içindir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Manaya hasret kalmış kahkahalar niye fakirliktir, mefkuresi olmayan gönüller hayli sefildir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Şayet akl-ı selimlik kıtsa asla sen aranma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Güvenmek için nefesleri kontrol etmeyi marifet sanma, nefis uyumaz kimseyi aldatma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her erkeği adam yerine koyma, sadakate ram olmadan anlamadan sırlarını kimseye aktarma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Keşkeler ve nedamet için asla bir kapıyı aralama, emin olmak için idrakini hiçbir an unutma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​