Namaza Davet Bizler toplumları iman etmeye davet etmemiz gerekirken

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
NAMAZA DAVET

( Alıntı)

“Bir de öyle bir belanın (gelmesin)den sakının ki o içinizden sadece zalimlere erişmekle kalmaz(Hepsini perişan eder) Biliniz kiAllah’ın azabı şiddetlidir” Enfal:25

Ey Yüce Varlık Olan Mukaddes İnsan!
Hepimiz Müslüman’ız ve Allah’a iman eden kullarız Yaratılışımızın gayesi ’ın halifesi olmak ve onun dinini yaymaktır Bizler toplumları iman etmeye davet etmemiz gerekirken daha biz namaz bile kılmıyoruz Herkes dininin görevlisidir “Rusya’da doğan islamı duymamışlarsa ne olacak?” tartışmalarını bırakalım Türkiye’de oturup da günde beş vakit Allah’ın ezanını kulaklarımız duymuyorsa kendimize bakalım önce İnsanları yanmaktan kurtarmak için hep birlikte seferber olalım Biri eline benzin alsa da üzerine döküp kendini yakacağını söylese hepimiz koşmayız mı? Polise ve itfaiyeye haber vermeyiz mi? Namaz kılmayan insanın yolu ateşe doğru gidiyor Hemen durdurmamız acımamız geremiyor mu? Aman benim evladım sabah uykusundan uyanmasın aman çocuğun dersleri var aman rahatsız etmeyeyim demeyin Onlara merhamet edin Keşke sabah uykusu bozulsaydı da cehennem ateşine yanmasaydı yavrularımız
Komşumuza haber verelim Yarın bizden davacı olmasınlar “Yav Mehmet Efendi o kadar yanımdan geçip gidiyordun da bir gün beni namaza çağırmadın” demesin Gerekirse birbirimize her vakit söyleyelim Namazsızlık yolunun sonu ateşe gidiyor Namaz akıllı buluğ çağına ermiş her Müslüman’a farzdır Vallahi kıyamet gününde imandan sonra ilk sorulacağımız bir görevdir Namaz kılmamak dünya ve ahirette azaba sebep olur Onlar Sakar cehennemine girecekler diyor Rabbimiz Ve girerken suçlulara soracaklar: Size ne oldu? Onlarda: Biz namaz kılmıyorduk diyecekler Peygamberimiz (sav): “ kullarına farz kıldığı beş vakit namazı küçümsemeden hakkını vererek eksiksiz olarak kılan kimseyi Allah Teala cennetine sokmaya söz vermiştir” buyurmuştur
Yahu ben hiç hayatımda kılmadım ve camiye gitmedim şimdi gitsem nasıl olurdiyenler var içimizdeCami eğitim yuvasıdır Bu işin ayıbı olmaz Namaz camide cemaatle kılınır zaten En fazla birkaç gün içinde eğitimli ve uygulamalı bir şekilde öğrenirsiniz İşyerinde oturup çeklerin senetlerin alacakların vereceklerin ödenmediğini düşündükçe canınız sıkılır Bu durumdan kurtulmak için ezan saatinden 10 dakika önce abdestinizi alın ve camiye gidip orada huzuru yaşayın İşyerinde ya da evdeki sıkıntıyı ve stresi üzerinizden atın Yarın başlayayım değil Hemen abdestini al ve önümüzdeki namaz vakti için hazırlan Başlayınca komşularından alay edenler bile olacaktır Sakın onlara aldırmaNamaz kılanlarla alay edenler iblisin elemanlarıdır Kimse o duruma düşüp de şeytana askerlik yapmasın

Eğer yetişirseniz bu namaz vaktinde camide olun Çünkü tam bilemiyoruz Belki de gitmeden ecel gelebilir Dünyanın işinin ve alışverişinin bittiği ne görülmüş nede duyulmuştur Çalışmalarımız ve para kazanmalarımız rabbimizin rızasını kazanmak için olsun Onun rızasına engel oluyorsa yaptığımız o iş hayırlı bir iş değildir.

Her şey bizim için yaratılmış Aslında yaratılışımız bile çok pahalıdır Dünyada en pahalı şey insandırBüyük servetler harcansa bile elde edilemez Sadece gözümüz küçük bir et parçası ama bir yedeğini dünyanın bütün servetlerini harcasan tonlarca et parçasını bir araya getirsen yapamazsın Yaptığı işi isehiçbir kamera yada bilgisayar yapamazçok pahalıdır Kalpte öyle böbrekler elkol ayak hepsi öyle Protezleri var ama aynı işi yapamıyorlar Allah’ımız nimetlerini fakir zengin ayırt etmeden herkese vermiş Saymakla bitiremeyiz onun nimetlerini Rabbim bedava olarak vermiş bunların hepsini Bizde hiç olmazsa şu gözümüzü yüzümüzü alnımızı günde 5 vakit yere koysak ne olur yaniBu kadar nankör olmamalı insan Hele bu nankörlük yarata karşı olursa ne bu dünyada ne de ahirette hayır beklemeliyiz Mahşer günü en küçük bir sevaba dahi ihtiyacımız olacak Anneden babandan arkadaşından isteyeceksin Ama onlarda aynı derttedir Hayır bizde muhtacız diyecekler Peki bugün eldeki fırsatı neden kaçırıyoruz?
Başımıza gelen musibetler ve belalar bu yüzdendir Namazımızı terk ettiğimiz içindir Ölümler çoğaldı çok genç yaşlara indi Akşam beraber olduğumuz arkadaşımız sabah duyuyorsunuz ki kalp krizinden gitmiş Ya da Allah için harcamaya korktuğu milyarlarını hastaneye vermiş Bir bakıyorsun kaza geçirmiş Daha sabah beraberdiniz Efendim bu kazadır demeyin Bir yumak olmuş arabanın içinden burnu kanamadan çıkan nice insanlar var Ailelerimizde kavgalar bitmiyor Evlatlarımız babalarına karşı geliyorlar 24 saatin her gün yarım saatini Rabbimize çok görmeyelim Rabbimiz bize “’ı unutanlar gibi olmayınız” diyor Allah’ı unutmamanın yolu namazdan geçer.

Ne ailede huzur var Ne çocuklarımız istediğimiz gibi Her gün kapkaçlardolandırıcılıklar sahtekârlıklar Kendi elimizle ektiğimizi biçiyoruz.