Mustafa CİLASUN'un Kendi Kaleminden Şiirler...

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Ruhun ve kalbin iradene tabi zamandır!

[FONT=Georgia, serif]Aşk, an içinde ki farktır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhunun ve kalbinin yabancı olmadığı fırsattır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gayretin ve niyetin himmetinde bekleyen cenahtır, tahkikin andıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tafsili olmayan bir iman ne kadar tutarlıdır, akıl ve idrak söyle kapalı mıdır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsan niye muhatap alınır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yaratandan uzaklaşmak ne kadar dikkatle salınır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Akıl tutulması niçin içinden çıkılamayan bir dramdır, sual etmek şarttır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Senin için bahşedilen ne varsa, istikametin için devadır, ruhunun da hilkatidir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Her gece beden sessizleşir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bin bir alemin penceresinde gezinerek nefeslenir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhun sahrasında umutlar hangi vakti beklemektedir, ihlas niye erktir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Fikretmeye muktedir olmayan bir can hangi idrakle yakarışlar içinde gülecektir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kelamın değeri ihlasladır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklın ve izanın farkıyla dile gelen bir meyandır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tefekkür edilmedikçe elbette ki hezeyandır, ruhun neden bizar kalmakyadır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbin bir ömür şehredilmeye muhtaçtır, fikirsiz akıl nasıl haline deva oladaktır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ar,ruhun ve kalbin sahibinedir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her zerren ancak bu hakikate delalat edecektir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Başka yerde aranmana gerek yok şeytan nefsinin alinde beklemektedir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sakın ihmale alma, nefesin müddetlidir, takatin sukuta erecektir, ruh ölümsüzdür[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Şair sessizce mısralar yazar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönlünün pınarından akan hıçkırıkları aralar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhunun lisanıyla akar, aklının icmaliyle kalbinin sahifelerine bakar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her teşebbüsünde dikkatini yoklar, farkı fark ettiren Rabbine iltica için yanar[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Her ne sebepse duygulandım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Göçüp gitmeden, içimi titreten halin deminde kaldım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her zaman sanki güz mevsiminde yaşadım, hicranın muteberliğine inandım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hüzünle yol aldım, sukut ederek gözyaşlarımı bıraktım,neden hala yazmaktayım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kitap adına olmadı muradım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Zaten okumak adına sıkıtılıdır nesil yakından baktım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tüketim toplumu olduk gayri, nasıl dursun dinmeyen suskun sancılarım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mazisinden bihaber, edepten arileşiyor nefesler, tatminsizleşti artık onca nefisler[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Olurya bir gün rast gelir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Eskimiş kelimeleri merak etmek için vaktini verir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Anlatılan maksat nedir, binlerce yazılmış meramlar söyle kimler içindir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir tebessüm olsun esirgenmemelidir, niyaz etmek için vesileler hasredilmelidir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ağlayan gönül dinlenmelidir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Anlamadan asla hüküm vermek için direnmemelidir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sığ olan hal nasıl bir iklimin dilinden söz edecektir, akıl ve merak bizimdir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Vuslata eriştirmeyen azim hangi ecrin tezahürüdür, fırsatçılık ne kadar zelildir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Dirliğini bilmeyen, kalbini şehretmeyen miyim!

205981_246118442089785_100000748942977_817603_1499613_n.jpg

Hislerim
Hasretinle inlerken
Bıraktığın izlerin gölgesindeyim

Dinmeyen
Esintim ilham pirim
Sinemde tartışılmaz zenginliğim

Hazinem
Tefekkür ziyadem
Hali edep payem tevazuu hanem

Güzelliği
Fark edemediğim nevi
Serdettiğin sevgi yüreğimdir yeri

Zaman
Seninle hazzı kelam
Vuslat yolculuğunda hissedilir an

Beyan
Aşksız kuraklaşır can
Anlam, hakikat içinde gizemi olan

Sensiz
İklimler şefkatsiz
Semada gürleyen gök şimdi fersiz

Yağmur
Hasreti çekilen nur
Toprağın kadrinden seninle durulur

Nesiller
Şefkatten çok azadeler
Dirliği bilmeyen beyhude geçinenler

Teknik
Koymadı kimsede mertlik
Metelik kurşunları sıktıran kahpelik

Söyleyemem
Sana halimi arz edemem
Senin mefkûren, sürur içinde bir dem

Üzemem
Seni soysuzluğa şahit
Edepsizliğe zabit ettiremem çekilirim

Kendimle
Hasretin seninle ülfetine
Sevginin vakfedildiği güzelliğin şevkiyle

Vaktin
Tecellisiyle, azmin
Cehtin, sabrın toprağında olgunlaşmasıyla

Sana
Olan hasretim demim
Ben kendi sessizliğinde yol alan bir âdemim

Hamd
Ederim, hükmü bilirim
Kuvvetin sahibinde ben zavallı bir köleyim

Zikrederim
Fikirlerim niteliksiz bilirim
Ben kalbin vuzuhunda itminan olan zadeyim

Mustafa CİLASUN

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Ruhu nasıl şehredip, kalbi zikredeyim!

296588_246118515423111_100000748942977_817604_5524095_n.jpg

[FONT=Georgia, serif]Elhak tefekkür etmeliyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İlimsiz ve irfansız nasıl bir izanla yolunda nefeslenmeliyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tahkike erişmedikçe hangi şuurla istikametim için eminlik hissetmeliyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sinemde ikamet eden her taklidi tashih etmek için, azimden asla vazgeçmemeliyim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsan niye sarhoş olur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhundan feragat etmedikçe nahoş tavırların içinde kurur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Edebin lisanını unutur, hoyratça salınmayı marifet sanır, umuttan uzaklaşır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçinde nefeslendiği lahzada sefilliğini pişkinliğe vurur, içi niye ağlayarak bağırır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Akıl tutulması maksatlıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kendinden geçmek isteyen bir can için nasıl naçarlıktır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir sevdanın karasıyla felah mı bulur, mecnunun vecdini neden unutur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Akıl ve idrakin iraden için kurtuluştur, muhakeme etmeyen niçin avare bir kuldur[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Gör yürekte ki derin yarayı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sukut ettiren hicranın sessiz hıçkırıklar yorgunluğunu[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sanki suya hasret korkuyu, aç kalmış nefesin insicamında ki burukluğunu[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar hissedersen, ihsan üzre feda olmaya meyledersen, gönlün ram olduğunu[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kalbin firkatle dağlanır an[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne vakit fark edeceksin, görmeye meyledeksin, düşün bak geçiyor zaman[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Niye çaresizliğinde yüreğinde hissettiğin hicran, fikretmeye aciz midir oku furkan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hüzün sahrasında bizar olmak ne büyük ve elemli vicdan,tahkik için uyan ey insan[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Çocuğun mecali niye azdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yaşlı bir nefes haşyetin ilzamında ruhunda korku yaşamaktadır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Efradı ne işlerle uğraşmaktadır, refikası evlatlarının derdiyle hemhal olmaktadır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İdrak ve irade hangi umudun yolunda itminan olmaktadır, gözyaşları akmaktadır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Niye seçtirdin akla karayı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Fikretmekten yoksun solukların gamını, taam için yarışlarını[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nederler adına salındıklarını, akidesinde ki çok enteresan ve acı veren açmazları[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Oysa geriye ne kalmış, ten nasıl yıpranmış, solukları bilmiyor, ferinden uzaklaşmış[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne hikmetse sigara yakmış[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sanki boşluğun kuçagında zemherinin etkisinde yakarmış[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar ufku kararmış, bir kelam etsen gözyaşları durmayacak kadar ağarmış[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Göçüp giden zaman şimdi kime acıyacak, şahit olan an, irade ve akla bakmayacak[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Aklın ve kalbinle kul ol, nefsinle alma yol!

230505_209652885736341_100000748942977_659413_527686_n.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne köle olmak için bahşedilensin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne de esir olmak için derlenmiş ve müddetini bekleyen nefessin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklın ve iradenle, azim ve muhakemenle seferber olmuş bir akidenin saikisin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhun hilkatinde ki demsin, kalbin inşirah firkatinde ki bedelsin, niyetinle fevksin[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Aklın, ancak ilimle vakara ulaşır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bilgiden ve tercübeden yoksun olan nefes nasıl fikir sahibi olur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan azmi ve niyetiyle istikametin alinde vuzuh bulur, kul olmak için yarışır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yoksa yaşamak nefsin zilletinde yol aldırır, zafiyet içinde sefillik ruhundan sorulur[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İslam, hamaseti asla tasvip etmez[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Asabiyetlerini koruyan nefeslere irfan ve erdemi ram eylemez[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhun rikkati aşktır, kalbin hasreti hakikat sevdasıyla yanmaktır, ar edilmez[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar vecdin varsa, idrakin gönül kapını hala aralamıyorsa hicran şehredilmez[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Namaz, felahın için niye zarurettir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nasıl bir akideyle taat etmek azizdir, ruhuna esin veren hazdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Anlamadan okumak, hala kul olduğunu sanmak, iman ettiklerin için marazdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönlün nasıl bahardır, boran içinde canı çekilen vicdanmıdır, umut şevksiz olmaz[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Gönül erbabı feda olmak için vardır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Çünki kalbinin nazargah olduğunun farkındadır, inşirahtır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nefsinin zilletinden uzaklaşan farktır, Rabbin rızasında dirilmek için yaşayandır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sabır ve kanaatin cenahında ki fırsattır, müddet-i nefesin sahibinde uyanmaktadır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Yalnızca niye Rabbime muhtacım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin sahibine umutlarımla yaslanırım, ona yakınım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Koşulsuz derdimin dermanı, ruhumun irfanı ve azmimin yegane adresi bilirim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ona sığınır ve yalnızca ondan yardım dilerim, nefesimi sahibinden nasıl esirgerim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Hadsizliğimi nefsimden bilirim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İrademin zafiyet içinde rüsfa olmaması adına dua ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tezkiyesi için istikameti, furkan ve afendimin alinden sudur edenle iktifa eylerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Muhabbetsiz şevki hırsım bilirim,şevkatsiz gönüllereden ictinap eyler, nefeslenirim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Gecenin bir vaktinde uyma kalk[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhunu arındırmak için, kalbini şehretmek adına unutma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar itikadında kavisin, idrakin hangi deminde ahdinle birsin, haydi sorgula[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Eza, cefa neden seni bulur, gam ve keder niye umutlarını soldurur, taklit ar mı olur[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bir Sacit Onan vardı hatırlarsan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Belagatı ve serdettiği hicranı, nefesinden akseden nazardı heran[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Vakar sahibi bir insandı, aklın ve irfanın yolundan giden bir ihsan olarak yaşardı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Şimdi şiirler onun sesinden mahrum kaldı, mısraar nasıl duygulanırdı, kul anlardı[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Niye sessizsin, yaprağın ar misalisin!

215739_204533856248244_100000748942977_621879_4874085_n.jpg

[FONT=Georgia, serif]Dönüşü olmayan bir yoldayız[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hangi lahzanın kadrine şahitsek, irademizle anlaşılmalıyız[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbini titreten, içini kemiren, bin hüzünle sancılar zerkeden vaktin sanığıyız[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ancak niyet ve samimiyetimizle hak adına var olmalıyız, kimseyi aldatmamalıyız[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Şayet içinde bir şer varsa, arın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nefsinin esaretinde yol alma,enaniyetinle salınma ağrır karnın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklın ne ye muhtaç, ruhundan südur ediyor vicdan, dinsin artık eza veren sancın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hissiyatın umutlarını soldurmasın,gözlerin mütemadiyen hüznünle buğulanmasın[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsan umuduyla farktır, aşktır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönül neden farkedemediğin sessiz bir ummandır, nasıl bir sırdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Emek olmadan, umut sadece suskun sokakların sakinleri gibi neden sansılıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sünnetullah hakkıyla anlaşılmalıdır, ihsan üzre kalbini hasretmek efdal olan ardır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne vakit düşünsem acı veriyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Haline müdrik olmadığım için, sanki ıstırap nefese zerkediliyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sensiz bir iklimde hasret dinmiyor, ruhum firkate erişmiyor, hüzün filizleniyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nereye gitsem, boynumu büküp umutla beklesem, her ne hikmetse vakit geçmiyor[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Oysa farklı zamanın lisanıydık[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kimi vakit divan edebiyatından, kimi zamanda merhum şairleri anardık[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yazdıkları şiirlerle yol alır,işaret taşları olarak tanımlanır,yadedip duygulanırdık[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Geçen zamanın hicranıyla birçok konuyu zikreder,kimi vakitler hayli hayıflanırdık[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Eskimeye yüz tutmuş mektupları[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hissiyatın fevkalade şadan olan farkını neden gözyaşlarımızla okurduk[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sanki içinde yaşadığımız bir zamandı,lal olan duyguları anlatan andı, yaşardık[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bizi bizden alan,kendi incicamında ki farkı yaşatan sevgiyle ağlatan ardı,kanardık[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Sahafları dolaştım, o vakit andım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Çok beğendiğin kitapları bir bir kokladım, usanmadım vardı,yine aldım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sayfalarında oyalandım, nefesinin müdrik olduğu manada sessizce kalıp ağladım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar içimde yaşıyordun, aklın ve izanın terk etmediği bir zamanda yaşıyordun[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Artık ne hacet kaldı anlatmaya[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Suskun kabirlerin toprağında durulmaya, ibretin nazarında solmaya[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sadakatin ve himmetin dinmeyen serinliğinde, bir tebessümle ağlayıp, kanmaya[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Seni üzmemek adına susmalıyım, dinmeyen sancımı, içimde sessizce yaşatmalıyım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Her ezan okunduğunda ağlamalıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Davet eden Rabbime sığınıp, teskin olmak için umutla yakarmalıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her yaptığım secde de, gönlümün hazin sayfalarını teklifsizce sahibe aramalıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İlmine müdrik olmadığım halden kurtulmak için, kalbimi inşirahı için ağlamalıyım[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Nerdeyim, hangi vaktin nefesindeyim!

[FONT=Georgia, serif]Suskundu sular[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Geçmez olmuştu vuran lahzalar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçimi titreten furkandan südur eden lafızlar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Dinmiyordu akan yaşlar, lal oluyordu sessiz vicdanlar[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Söz etmemeliydim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kendimde miydim, bunu bilmeliydim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nasıl bir ahalin içinde esir olduğumu öğrenmeliydim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhumun özgürlüğü için, nefsime aman vermemeliydim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Aşkla dirilmeliydim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hoyratça geçen zamanın ibretindeydim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Neden böyle bir avareliği kalbimde hisseden zadeydim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hangi desiselerin hengamesinde ki renktim, naçiz bir nefestim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Sanki üstüme geliyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nereye kaçsam ve hatta aransam bekliyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bin bir korku perdesi yüreğimde bitiyor, kim ne istiyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yaratan belli, yaratılan nasıl bir cürümün dengi hiç bilinmiyor[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Nasıl teslim olsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bin hüzünle serdedilen lisanın halini anlasam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ana dilin vicdanıyla bakınsam, talan edilenleri bıraksam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ati için yanmasam, mazinin miskin sayfalarında uyuyup kalsam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Haydi bir ses ver[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gelmiyecek artık, ruhum dirliğinden haber[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbim niçin bizar, hüzün her zaman içimdedir ey yar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Zemherinin ibreti neden sinemi dağlar, suskun kalmak içimde ar[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Artık çekiliyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Dalgasız denizlerin, suskun gönüllerin halinden[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İltica etmek istiyorum, ruhumun vecdi ve kalbimin kederimden[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir ömür yumağını aşktan bihaber olarak bitirdim, eriyen bir nefestim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Nefsim ne kadar hürse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhum ve kalbim o nispette mahkumdur bilirim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklım ve izanım inşirahtan demek ki çok uzakmış hükmederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Keyfiyetimin ne kadar dingin olduğunu söyle kime hangi yüzle söylerim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Edepsizliğe veririm[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sefilliğimi elhak aşikar eylerim, sessizleşirim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhumun ve vicdanımın ne kadar bedbin olduğunu ayan ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İrade adına zafiyetlerimi pişkinliğime veririm, haşyetin ülfetini beklerim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ey Rabbim derim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sensin sahibim ve yegane malikim neylerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gaflet ve delaletimle ne kadar sefil olduğumu şimdi itiraf ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hüküm senindir bilirim, mağfiretin için umut beslerim, çünkü ben seninim[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Hicranı içinde yaşatma,şevkle yaşa!

[FONT=Georgia, serif]Kimi zaman düşünüyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Değerli dostların yaptıkları yorumları okuyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar içli ve samimi olduklarına bakıyorum, sonra cevaplıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Elhak kimsenin hakkı geçmesin istiyorum, vakit elverdikçe dikkat ediyorum[/FONT]

“[FONT=Georgia, serif]Diyor ki bir dost nefes[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yorumlarınızdan çok istifade ediyorum, alıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sanki bizzat ben yazıyorum, kalbi hissedişlerime bakıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Suskun bırakan hicranı, mısralarınızda buluyorum ve öyle ağlıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bazen nasıl vakit geçmiş hiç anlamıyorum, okumak için hiç usanmıyorum”[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Rabbime hamdederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Halimin sefilliğini elbette ki sislere teslim ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yoksa edebi hangi hakla terennüm ederim, yazmaya cüret eylerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin sahibiyle yol almak için, ruhumun hicran damlalarını serdederim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Göçüp gitmeden isterim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Fikrim ve zikrim hangi istikamettedir ayan ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her emeğin bir karşılığı var, niyaza muhatap olmak için kal eylerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar biliyorsam, telakkilerimi yeniliyorsam, eskilerde yaşamayı dilerim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Dinlediğim bestelerin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhundan tebarüz eden ve böyle fikreden nefeslerin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbinin lisanı olmayı dileyen cehtlerin, bin hüzün içinde ki ecir halinin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Varlığına meftunum derim, aklın ve idrakin şevkiyle nazar etmeyi şiar edinirim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kim ne söylemiş bilmem[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Rivayetler için vaktimi gerekçesiz olarak tüketmem[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kimin neyi, varmış asla bir hesabına girmem, rekabet adına düş kurmam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Lahzanın her halinde ki teslimiyeti ve ruhumdan tebarüz eden vecdi nefeslenirim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Zikretmeden amel olmaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Taatin efdal olanı taklit içinde mahkum bırakılamaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklın ve merakın ne anlama geldiği hususiyeti asla ihmale alınamaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ecelin vakti için niyaza sarınılmaz, her halin bir ibreti olduğu gam ile yaşanmaz[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İçine bir keder zerketme[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar bilgisizsen ancak o kadar eminsindir, unutma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nereye kaçarsan kaç, hangi yolun mecrasındasın ama tahkik etmekten kaçınma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tercihlerini idrakin ve aklın ikmaliyle yapmanın lehine olduğunu her fırsatta anla[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ömür boyu çocuk değilsin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ehliyet sahibi olmak adına, vaktin lisanında ki bedelsin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mükellefiyetinin farkında oldukça değerlisin, ruhunun sahibinden heberlimisin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbinin ne kadar vecd içinde aşkın halinde çoşacağını ancak ihsanla, geciktirme[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Keşke can-ıgönülden sevmeye erişsem!

edc4b9ef.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ruhumun lisanından[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin hicranından, mihnet ettiğim firkatin ahından[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sürç-i lisan ettiren gamından, içimi titreten efkarımdan ve ah u zarından[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Azat olmayı başarsam, gönlümün şehrettiği kadar sinede hasretini hiç yaşamasam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsan gönül ehli olmalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kapalı kalan sayfaları aralanmalı, samimiyetle anılmalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hiçbir zaman aldatan olmamalı, ne kadar iradi olursa o nispette adanmalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aşkın vecdinden südur eden hicranıyla yanmasa, her halükarda teslime adanmalı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Akıl elhak terbiyeye muhtaç[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhun asla tekebbür etmez, zira hilkatiyle yol alan bir taç[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İraden ne ye muhtaç, her tercihin atine kapı aralayan ve nefsini bekleyen maç[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ey saki bakma melül melül,susmak gerekiyor idrakin sadrından gelen nasıl bir aşk[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Hiç bir emek zayi olmaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Niyet nasıl telakki ederse, o maksadına yabancı kalmaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Niyaz, ne kadar kalbin firkatiyse, aklın ve izanın lahzasında ki fark ise yanılmaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan, akıbetini nizam eden nefestir, kaza ve kaderi umutları içinde ki bir fedrettir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Rabbim, ehliyet vermiş[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İraden senindir demiş, aklın ve idrakin istikametin içindir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Neden meşkuk bir hal var zihninde, kalbin bizarlaşan nezninde, anılan kederinle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Niçin anlamak istemezsin,yaşayan Kuran olmak içim emek vermezsin ve çekinirsin[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Gece ne zaman uyansan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ağzın acı, dilin kurudur, gözlerin hangi hedefin meylindedir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Zihnin neden bir şaşkınlığın içindedir, müddet-i nefes ne vakit hissedilecektir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Düşünmek niçin kifayet etmeyen mertebedir, tefekkür etmek için neler gereklidir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Evladın ateşlendiği zaman[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Eşinin tansiyonu ahengini bozduğu an, merak içindesindir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Teşasın her vecdi senin suskun haline tebarüz eden resmin hazin manzumesidir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kapın çalınmadan, henüz an dolmadan, aklın ve idrakin solmadan tahkik etmelisin[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Mecnunun halinde değilsin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Divanenin meramını kattiyen bilemezsin,aslı merak etmeyensin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Delinin serdettiği kelamı dinler misin, içini yakan ne varsa halinde hisseder misin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aç kalan çobanın meramından hiç bahsetmeyen zadesin, ancak kendini düşünensin[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Lakin, yine de hakkını vermeyen[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Muğlak bir halin içinde debelenen, kaygılarıyla demlenensin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nereye gitsen, sahte kakkahalarını ulu orta sarfetsen neye yarayacak hedersin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İstikametinden habersiz bir nefesin zehabında kalmış, zavallı bir cesetin tarifisin[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Sualiniz karşısında kayıtsız kalamadım!

ee7399e6.jpg

"Eşler, birbirine herşeyi haber vermeli mi!"

İnsan,
kimi zaman nazdır

Kimi vakit
hicranla yol alandır

Anlaşılmak üzre
kaygı taşıyan bir nazardır,

Asabiyeti
olan insicamdır

Hak ve hukuk

zaman zaman
ihmal edilen hezeyandır,

Sadakat
ancak vecdin inhisarıdır

Kul,

köleliğe kapı
aralamayan vicdandır,

Akideiyle
var olan imtihandır,
vesvese

ve şüphe elhak bühtandır

İnsan
zafiyetleri olan bir candır,

bazen
samimiyetinden
hata yapan heyecandır,
marazlık

anlaşılınca hinlik taşıyandır

Her nefese
ve dahi nikah altında
hüküm bulan vesilelere

Dikat etmek
ve haddi aşmamak,
evla olan

bir nazardır ve ihsandır

Lakin,
insan hata ve ecriyle
kimi zaman yanılan serencamdır,

Bu bakımdan sınırlı,
sorumlu halinde kalmak

ehliyet için baki olan şiardır

Samimiyeti

ihlal eden,
kalbe

zafiyet zerkeden,

ruhu ve aklı
meşğul eden
hezeyanlardan kaçınmak

Aslolan
bir vakıadır,
hususiyet vecdin ihlasıdır

Tarafıma

sorulan sual karşısında
kayıtsız kalmak istemedim,

halimin
fakirliği nezninde
kal eylemeye gayret ettim,
yaşımın vuzuhundan seslendim.

Müteşekkirim,
böyle bir gayretin
ve merakın lahzasında

bulunmanız sebebiyle efendim...

Mustafa CİLASUN

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Ne yazdımsa ağladı,sabır dağladı!

0_c7327_70e282e0_orig.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne vakit sessiz ve yalnız kalsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçimi burkan hicranın gamıyla, sükunet içinde ansam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sinemde yaşattığın firkatin sızısıyla uyansam, gözyaşlarına kansam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Umudun mesruriyetiyle yeniden anmaya başlasam, bin hüzün halini bıraksam[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]Oysa herşey aşikardı, yaşanmıştı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yüreğimde ki burukluk bir an olsun durmadı, yaşattı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar hasretin varsa, içimden çıkmayan en latif bir meyansa ağlattı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her halin hazan sayfalarında bıraktı, bedbin ve boynu bükük bir halde bıraktı[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]Sana söyleyecek bir sözüm yok[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönlünden uzaklaştığım her lahza sanki saplanan ok[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hiç dinlemedin, hüküm vermek için niye acele ettin, halin dilini beklemek yok[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bu kadar mı kolaydı, söküp atma mı amaçtı, suskun bırakmak söyle kime yaradı[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]Yazdığım anların arasındaydım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Çevirdikçe bilsen nasıl bir hüzün yaşadım, yakardım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hissiyatım dağlandı, ne akıl ve ne de izan kaldı, sanki ömür dinmeyen hicrandı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Şimdi geriye ne kaldı, yaşattığın burukluk söyle sana ne kazandırdı,şevkin mi arttı[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]En son yazdığın name içimde kaldı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her satırında yüreğime batan sanki bir mızrak vardı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bu kadar kızgınlık ve asabiyet sanki sana yaradı, kimbilir beliki kalbin rahatladı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Biçare kalmak elhak halimde birbaşkaydı,susmayan kalemim şükürler olsun kaldı[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]Göçüp giden zaman neler anlattı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Onca okuduğum kitapları yazan ediplerin sızıları vardı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Şairler ne kadar yaralıydı, yazılan her mısrada dinmeyen bir ah u zar akardı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yalnızlık içinde ömür tüketen kanaatlardı, fikirleriyle yaşayan birebir zanlılardı[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]Manzum bir eser var yanımda[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sanki benim halimi serdeten meyanda, yıllar sonra[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan olmak, kul olmak adına bir hesabın vecdiyle nihayete ermek için olunca[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Beklentiler bir başka çıkıyor karşıma, hüv-el baki lafzı açıkça duruyor karşımda[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]Kıymetli dostlar talep ederler[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yaptığım çalışmaların, örnek kişilere münhasır olmasını dilerler[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Naat yazmamı beklerler, arif ve veli kullardan bahsetmemi hasretle dilerler[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Lakin ne kadar sığ bir gönlün sahibi olduğumu bilmezler, nasibide sual eylemezler[/FONT]​

[FONT=Georgia, serif]Elbette haklılıklarına inanırım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ve fakat şair ve yazar değilim nasıl bir halin dilinden yazarım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalıbının insanı olan nefeslerden sakınırım, ruhumdan neşet edenle yazarım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mazur görülmeyi, onca yazanların içinde lisan-ı fakirliğime verilmesine umarım[/FONT]​

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Gidiyor bahar,sinemde dinmiyor nar!
0_c7321_dda58eb_orig.jpg

[FONT=Georgia, serif]İçimi acıtıyor düşen yaprak[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Solduran fark, ruhuma sesleniyor sukut ettiren merak[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin fakirliği aşikar ey yarab, gönül kapıl açılmayacak mı ey Hakk[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mağfiret eyle, rahmetini esirgeme, kurak kalbim nazargahındır ne olur terk etme[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Hangi süreyi aşkla okusam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçimi titreten ayetlerin firkatiyle dağlansam ve yansam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Dinmeyen gözyaşlarımı bilmem ki nasıl tutsam, titreyerek sana yakınlaşsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Varlığımı adasam, irademi bahşeden sensin, hakikatiyle aşkın için hiç durmasam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ecrin halinden kadre olsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar nefesim kalmışsa bir divane misali aşkla ansam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mecnunun lisanında ki firkatle yaşasam, vecdinin hasretiyle sende buluşsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bilmediklerimle oyalanmasam, halin deminde ki bir insan olarak zikrine kansam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Neden taatler kalbimi ağlatmaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kıldığım namazlar faniliğin dilinden sanki hiç anlamaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhum figan içinde sancılar sinemde dirlik bırakmaz, nefsim ar ile barışmaz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tezkiyesine müdrik olamadığım izanım, yanlışlar adına kalbine sahibine bırakmaz[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Hergün güneş umutla doğuyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Umman ne kadar sukunetli, sanki sabrın kadrine erişmiş bir veli susuyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Rüzgar ne söylüyor, hangi lisanın vecdinden südur ediyor, insan ne kadar biliyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklın terbiyeye muhtaç olduğu kadar hükmediyor, ruhlar adeta silikleşmiş oluyor[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ey aziz nefes dilimden anlar mısın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yıpranmış kelimelerle kal eylediğime dikkatli bir şekilde bakar mısın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbin her lahzasında neden firkat yaşanır hiç anlar mısın, aşkın alini anar mısın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kainatta meydana gelen ne varsa kayıtsız kalmak adına hala edebinle yaşar mısın[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsan, sanki çıldırıyor ne yapıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tevdi edilen en harika ehliyeti nasıl harap ederek kendinde geçiyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Niçin bu halin nefesi olmak için emek veriliyor, düşünmek bu kadar mı zor geliyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tercihler ne kadar da aklın ve idraki ariliğinden kanaat ediliyor,hiç sual edilmiyor[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ölmek kim için kurtuluştur söyle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Katleden, zülmuyle darp eyleyen, kendinden geçen midir böyle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hani akletmek vardı, ilim ve irfan bu manada ruhuna deva sunan bir kanaattı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Neden bu hakikatle unutuldu,sevgi ve muhabbet gönüllerde kurutuldu, neye yaradı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bin hüzün zerkeden resim basıldı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan ancak bu kadar edepsiz ve pişkin olur, hiç arlanmadan yayınlardı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Özgürlük adına çığırtkanlık yapanlar hangi gönülleri kazandı, desiseler durmadı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Menfat için nasıl kuyular kazıldı, içinden çıkılmaz hengameler kimleri elan aldattı[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Mizan, ruhumda haşyet-i aşkı yaşatan!

e40a9227.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne zaman Kur'an okusam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sürelerin kimliklerini şehretmek için tefekküre dalsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbi kuraklığımla bilmem ki vakıaların serencamını nasıl yaşasam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her lahzasında ürpertiyle uyansam, yıllara sari duyarsızlığımdan kurtulsam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kimin ihmali varsa, ansam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Beslenmem için gayret gösteren kim olursa şöyle baksam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhumun ne kadar aç kaldığını sukut ederek anlatmayı ah bir başarsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin feryadını arza bıraksam, dinmeyen sancılar yaşatan figanımla ağlasam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Her ayetin alinde olmalıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhuma ihsan bahşeden Rabbimin nazarına kanmalıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Efendimin hilminde ve vecdinde, nefesin kalanıyla hicran ile durulmalıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hüznün rahlesinde kalmalıyım, idrake seslenen ne varsa onunla ayıklanmalıyım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Neden insan beşer kalmak ister[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Edebin ve ilmin ruha südur eden meylinden ictinap eder[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nefsin hengamesinde söyle, hangi hakikatin icmalini kalbiyle ve şevkle dinler[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sonra umudunu nasıl sinesinde besler, nefsi lekelerini söyle hangi yüzle ifade eyler[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ehl-i beytin vecdi yoktur içimde[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yaşayan furkan olmak, nasıl kalbime yakın olur derdiyle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aktif iyi olmak, marazlara karşı hiç ses çıkartmadan günü kurtarmak halinde[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bin bir hüzün var sinemde, tesbihatım elvemiyor birmem niye, tahkik etmek kimde[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Grup grup asabiyetler nerede[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan, kul olmak için niyetin hangi haliyle hemdem ederse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Taklide konu olan taatinden vazgeçmezse, sadece borcumdan kurtuldum derse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her rengi içinde barındıran takke ve libasıyla sokaklarda gezerse,aşkı hiç bilmezse[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne zaman bir mevta görünse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sukun halinden söz edenler, ne halde olduklarını bir bilse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tefekkür etmek için bin hüzünle boyun bükse, dirilişin safhalarını kime söylese[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Dile gelen hikayelerin hakikatle ilinsisi ne kadar hakla alakası var yakınen bilinse[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Nüzul eden ayetler hissedilse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Keyfiyet içinde bulunmanın derdi biran olsun terk edilse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Göçmenin her lahzası ruhun ve kalbin inhisarından nazar edilip nefeslenirse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gözyaşların hakkı verilse, sinenin muhtaç olduğu vicdan hakikatle bir bütünleşse[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne kadar yakının var dersen[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçimde dinmeyen fırtınaları şayet merak edip beklersen[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönül neye muhtaç, aşk hangi vakitte ruhunun ve aklının sadrında olacak taç[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan, ilmin ve ihsanın vuzuhunda nazar etmeye, nefsinden arileşmeye neden aç[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Gönlün kurak, aklın adepsiz nasıl fark!
[FONT=Georgia, serif]
6440c1a8.jpg
[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnanırdım insana[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aldatmaz diye bir kanaatim olunca[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Maksadını aşan niyetler acı veren sahrada anlaşılınca[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçim titriyor nasılsa, keder başlıyor hiçbir muradım olmasa da[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Niye ihtiyaç duyar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yaren dediği halde yarı yolda koyar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]En yakınlarımın bilmem ki fırsatçılığı ne zaman başlar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Düşünmek dahi bağrımı yakar, nefsin densizliği ancak aştan korkar[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Beşer kalmak acıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Anlamaya muktedir nefesin kahrıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Devası ancak muhakeme ettiği nispette kalbine ilaçtır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Şehrettiği ölçüde farktır, ihsan üzre yaşarsa o vakit ibret-i nazardır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Nisa, suskun kalmamalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Haddini ve hududunu hiçe sayan olmamalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kattiyen pişkinliğe vurup, edepten arileşip yaşamamalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbinin nazargah olduğunun farkında olup, aşk-ı hakikate kanmalı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Adam, akil nefes olmalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Asabiyetten ve hınçtan elbette ki arınmalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nefsini itibara almamalı, hükümran olmaya adanmamalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gözyaşları her zaman firkatin şadına akmalı ve onun aşkına yanmalı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Güçün nispetinde ensin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar tevazuu adına hesaba girersen arsın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hizmet ehli olmak için neden ictinap edersin, bir nefes-i müddetsin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İyiliğin kadar mutebersin, niyetin samimiyeti kadar dikkate alınansın[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Emanetine hor bakma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sakın bağarıp,çağırmak için etrafa bakınma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her bir vesilede hınçınla soluma, muhabbet ve sevgi edeptir unutma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Poyraza mazur kalan nebatata bir bak, nasıl kırılmış dalları, içinde yok umut[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Tebessüm masrafsız[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hal ehli olmak riyasız olmalı sakın unutma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Takiye için nefesini şekliyete bürüyüp, avuntular içinde bulunma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Takdir-i ilahi anın, yaşadığın zamanın, ruhundan tebarüz eden hicranı anla[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Gülü sakın kopartma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Dikeninden ürküpte, halinde maraz var sanma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Şayet bir tuhaflık varsa illa ki nefsinde, aklın ve izanın sahibiyle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İradeni nasıl kullanırsan bahtınla mukavelendir unutma, umuttan uzaklaşma[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Nisa, ruhun ve kalbin lahzasında ferdir!

4180_doga.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne kadar kederlense[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sinesinde beslediği umutları ayan etmekten çekinse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her vakit boyun büken bir eda ile gönüllerin insicamında ki ülfetse[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mahzundur, mahcuptur, istemeden yanakları kızarır, gözleri niye sessizce yaşarır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Nesiller anlamalıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Zira o rahmetin ve bereketin dile gelen kitabıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Niçin hidsiyatın salkımlarında mütemadiyen mahzur kalır ve dağlanır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Söyleyemediği ne varsa, gözlerinden boşalır, titreyerek anlatmaya adanan nazdır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]O her ailenin adıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Onsuz ne bereket ve ne de şevk hale yakındır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nesillerin muradı olarak her vakit içimizde yaşattığımız elhak niyazımızdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mesrur eden bir nazdır, bazen keder zerkeden melaldir, suskun kaldıkça naçardır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Neden erkek dilenir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hakikat adına ne kadar evla olan bir gerekçedir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Neslin emniyeti için zikredilen ibret midir, hangi teslimiyette ki nedendir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sahibin kim olduğu ayan olan aşk değil midir, tütlü bahaneler niye bitmeyecektir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bir nisa edeple nazdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhunu ve kalbinin insicamıyla şehredilen kandır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçinde dinmeyen bir umut vardır, teslimiyeti kadar zafare ulaşan hardır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bela müsibetten hiç hoşlanmayan candır, sükunet ve derinliği bulunan manadır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Hangi satırı yazsa[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalemin lisanından konuşan bir hicransa ardır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçinde tutuklu kalan bir hülyadır, nefesini nizam eden hüznün adıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her resmin inkişafında bulunan namdır,şefkatin ve hamiyetin sultanı olan candır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]En büyük korkusu[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aldatılmak üzre hazırlığı bulunmayan adaydır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]hayal-i sukut yaşatan her ne varsa ömürlük olan bir başucu kitabıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her ah u zarında gözleri dolan felahtır, sessiz kaldıkça içi dolan buru buhrandır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Rekabeti sever[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hem cinsleri bakımından dikkat kesilen sancıdır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kızken, gelin olur içinde ki korku ayyuka çıklar, kaynana olur, kıskançlık başlar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Görümce olur rekabet adına neler varsa ortaya çıkar, marazlık içinde azabı yaşar[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Gelinini kıskanır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir zamanlar başından geçenleri hemen unutur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ağlunun kafasına girmek için azimle süzülür, her fırsatta oğluna yakınlaşır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Oysa vakit gelmişti, sevenler birbirleri içindi, sırnır ve seviye ihmal edilen nazardı[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Kanmak için sevdim, kandırmayı bilmezdim!
03fc_doga.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne şedit bir nefesim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne de nefsine esir olmuş bir emanetçiyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhun sadrından kelam etmeyi dilerim, ahd-i vefaya amansız kefilim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Varlık adına neyim varsa, hakkın rızası için hasretmeyi kalbim için kabullenirim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne safahat dilerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne keyfiyet için kendinden geçen zadeyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Emr-i bilmağruf için yaşayan bir nefes olarak her şarta muhtacım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yalnızca sahibime el açarım, onunla halleşemek için sevdeye kapanır ve ağlarım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kıyamda dururken[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İftitah tebbirini alırken, nedense titrerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbi fakirliğime itibar ederek, sefilliğime hükmederek dilerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar samimiyet ve ecr-i niyet varsa koşulsuz zikrederim ve inayet beklerim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kul, ancak kalbiyle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bahşedilen akıl nimetiyle, ruhundan südur eden idrakin erkiyle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İradenin ehemmiyetine itibar eden bir müvahhit dirayetiyle teslim olup yanmalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aşkın halinde anlam bulmalı, nefsin tezkiyesinden uzaklaşmamalı, gönül yaşamalı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Korkunun farkıyla[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Edepten asla feragatta bulunmamalı, utanmaya kanmalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hürriyetin her mealinde ruhunu prangalara katiyyen mahkum yapmamalı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Özgürlüğünü ancak kulluğun vecdiyle yaşamalı,efendisinin yolunda aşka ulaşmalı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Varlığa aldanmadan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kareket ve kuvvetin malikine yakın olmayı başarmadan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Okuduğu furkanın şehrini ruhunun ve kalbinin halinde sevdasıyla yaşamadan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nasıl yol alacak,varlığını adayacak, inanmak adına sefilliğin kadrinde anlaşılacak[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Vakıa süresini oku[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Rahman süresinin mealini aşkla şehredecek kimse yok mu[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tevhit süresi olarak nam bulan ihlasın, halinden südur eden hakikat korku mu[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhunun ve kalbin istikametine teveccüh eden nesilller de anlaşılacak mı bu konu[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Aşktan anlamam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sevdasının firkatiyle ruhumu bilmem ki neden yıkayamam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nesli lekelerim aklıma geldikçe gözyaşlarımı hiç durduramam, karşı olamam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yazmayan kalemin suskunluğunda her ne hikmetse nefes alamam, arı anlatamam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Seyyit Kutubu andım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Tevhid mücelasinde ki sabrını ve direnişini nasıl yaşardım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Feda olmaya mı yoksa adydım, şehadet için neden bahaneler arayan uşaktım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hasan El Bennanın vecdini niçin aklım ve ruhumla hiç yaşayamadım, kime kandım[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Sen hiç anmasan ve sadece sessiz kalsanda!
storm7hw4.jpg

Evet
Haklısın teslim ediyorum
Hakkını ve serdettiğin naif nezaketini

Ne kadar
Gayret etsem de başaramam
Halimde ki kalbi fakirliği yeşertemem

Sizdeki
Hususiyetlerden haz alırım
Fakat yalnızca bununla kalır saklanırım

Nefsi
Yozluğumda ki bağnazlığı
Tedavi ederek senin ülfetine yetişemem

Ne vakit
Sensiz kalsam hazanlaşırım
Solgunluğun sahifelerinde mahzunlaşırım

Hastalığında
Sana hiç hissettirmeden
Sabahlara dek gözlerimde akıtmağa hazırım

Meftunum
Halindeki zarifliğe
Mahcubum kendi içselliğimde ki bedeviliğime

Senin
Kalbinin naifliğine
Ötelerin ikliminden serdettiğin hoş hikâyelere

Düşündükçe
Yanındaki fakirliğimi
Sığ düşlerimle hezeyan fikirlerimi çok sıkılırım

Hala bana
Nasıl tahammül ediyorsun
Kalan ömrümün demlerinde şaşkınlığı yaşarım

Demek ki
Nasip buymuş diye alkışlarım
Yegâne sahibe mahcubiyetimle ağlar yakarırım

Yıllara
Sâri çektiğim çileleri
Böylece ziyadesiyle anlamlı bulurum haz alırım

Son namemde
Aşkın baharını çiçekle yaşarım
Renklerinde zarifliği hilkatin muvacehesi sayarım

Seni hak
Etmediğime hayıflansam da
Ummadığım halde kaderin tecellisiyle masunlaşırım

Mustafa CİLASUN

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Hicran ruhumdan ilzam eden bir ar!

4239287md6mq.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ey suskun yar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne vakit kalemi elime alsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sinemin hüznünden akseden serencamı yazsam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yıllara sari hasretin feveraniyle sessizce ağlasam ve yine ansam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İçimi titreten[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönüme hüzün bahşeden[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Dilimi lal edip, gözyaşları ıstıtrap haline getiren[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Isssız sokakların melaliyle sineme sökün eden, lakin ses vermeyen[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Nedenler nerde[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sualsiz hüküm vermek söylermisin kimin haddine[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hak ve hukuk adına duyarlı olmak sanki mechul nefes kadrinde[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hiç üzülmeden,sinenin sahifelerinde bir iz bırakmadan yok oldun niye[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsanım, var acım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçimi burkan her halin lahzasında davacıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hangi yanlışın kurbanıyım, niçin sual edilmez bu hicranım, arım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Solan umutlarım halsiz kaldı, şevkimden bir takat olsun hiç kalmadı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Geceden söz edeyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hüzün zerkeden kederin hangisini söyleyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yazılan şiirlerin dilinden mi sesleneyim, dinmeyecek mi kaderim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ah u zarım kimsenin değil benim, ancak hicranla var olacak vicdanım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Sevmek suç mudur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönül vermek ne kadar hakikatin halinde bulunur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sadakat içinde nefeslenmek ne vakit bir kabahat olur, an burkulur[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Suçsuz ve günahsız bir can, yalnızca sevdiği için mi sukut etmekten sakınır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Akıl ve izan farktır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Düşünmeden amel etmek ne kadar makbuldür[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnşirah nasıl bir kalbin ihtiyacıdır, yalnızca keyfiyet mi aranır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sınırsız iştah bir had mi tanır, her isteğin yerine gelmesi kalpte ar mı bırakır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne söyleyim söyle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yazmayan kalem misali, dertlerim benimle[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Suskun bırakan firkat bilmem ki hangi müjdenin derinliğinde[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Zahir olan ne varsa içinde, batına erişmek haddim değil, evet, yakınen biline[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Dinmiyor bu akşam[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hissiyatım, yıllara sari anılarım ve acım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Adeta yalnızlaaşan bir figanım, rıhtımların hicranıyla yol alırım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hırçın dalgaların sesgisini söyle hangi gönüle anlatırım, niye sessizce ağlarım[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Bahta ne çıkarsa de me,tahkiki önemse!

[FONT=Georgia, serif]
63213475_469.jpg
[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsan aklı ve fikriyle farktır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İradesi adına sultandır, ehliyet bakımından nazardır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her ne yaparsa yapsın, iştişare ve tefekürü ihmal ederse endişe vardır[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklı selimlik, ruhu manada derinlik ilmin ve tecrübenin ihmaliyle anlaşılan ardır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Hiç kimse yekpere değildir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Taraf etrafıyla ancak ibretli ferdir,özgüveni bilendir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kuşku ve tedirğinlik her ne kadar istenmese de vazgeçmeyen tesirdir[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bu bakımdan emniyet için kuvvetin ve aklın müşterekliği evla olan bir rehberdir[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Nerde yaşıyorsan iyi tanı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İçinde barındığın sosyal ortamı, ferasat cenahını[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mürebbi ihsanını, arifin beyanını, dervişin nasihatını, ananın duasını[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Babanın mahzun nazarlarında ki ihsan farkını,canından çok sevdiği sevdasını[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bir sokum ekmek verdiğin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her kapıya çıktığında etrafında gördüğün kedinin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sadakatte ki sabrını ve hakkı ihlal edildiği zaman ki tanınmaz halin[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Feryadını iyice oku, yaşatığın şartlar ve reel piyasa varlığında ki sır anahtardır[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bilmediğin ve tanımadığın[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her nefesin muhabbetine kanma, macera arama[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan zafiyetleriyle yol alan candır sakın unutma ve de yakınma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Masumiyet aklın ve izanın nispetinde, akil kimliğin ahenginde ki farktır unutma[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Tercihin her ne olacaksa, anla[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yanan ve yakılan sadece sen bulunmayacaksın baksana[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aşk, halin demidir, vaktin ve ahdin kefilidir, ruhun dilinden söz edenden korkma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ölümden bir an olsun uzaklaşma, yaşadığın ne olursa olsun, fanilik adına unutma[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ümmeti olduğun kimse korkma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Onu sana bahşeden efendinin kitabını anlamadan yaşama[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Furu meselelerle sakın uğraşma, birdat ve hurafeler kalbini kurutur sarkma[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nederlere göre ömrünü vakfedip, keder içinde ah ederek gözyaşı döküpte yakınma[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsan, bir beşer olarak doğar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sünneullah üzre nefesin müddetine doğru yol almaya başlar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ancak ehliyet sahgibi olunca imtihan başlar, verilen akıl ve irade azmine bakar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kimler korku yaşar, bilgiden ve tedbirden uzaklaşan insan gam ile yol alan bir zan[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kayboluşun kapısı aralanırsa[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhun, tenine bizar kalarak sessizce bakıp hayıflanırsa[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Akılın felaha ermen için sukuta kapılınca, izanın zafiyetleri başlayınca[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Döktüğün gözyaşları kifayet etmez,ne kadar keşkeye iltifat etsen aslına döndürmez[/FONT]

Mustafa Cilasun

KF Ailesinden
Özel Üye
Yine sessiz, sinem kimsesiz,aşk dilsiz!

[FONT=Georgia, serif]
63213576_474.jpg
[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ruhumu cezbeden ne varsa[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Aklım ve izanım o an tutukluluk yaşasa[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gözlerimden boşalan yaş hiç durmasa, kalbim narıyla dağlansa[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir an olsun nedamet duymam, hicranın meftun bırakan halini sorgulayamam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bir ömür beklerim, ümit ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her kimden kınama gelirse sessizce gülüp geçerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhumun feyzinden, müptela olduğu firkatinden nasıl söz ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Anlaşılmamak en büyük kederim, fikretmeyene aşk-ı hal lisanıyla nazar ederim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne divaneyim ve ne de sazendeyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Elimde tuttuğum kamışa ibretle temaşa ederim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbim inşiraha malik olmadıkça, gönül kapım açılmadıkça ürkerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Haşyetin kuşatan lahzalarında mahsur kalmış bir dilenci gibiyim, umut ederim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Yazamam nedense halin kelamından[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Furkanın içimi burkan sancılarından,damladan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İzanım korkar oldu, yitik nefeslerin perişan ve avere soluklarından[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yolsuz kalan canlardan, yaşamak adına kıvrananlardan, nedensiz kuşkulardan[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Elimi uzatsam, endişe fırsat vermiyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönlümü açsam, pişkinliğin binbir hali karşıma çıkıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalbi ve ruhunun farkında olan insan için niçin varlığından kuşkulanılıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bin hüzünle korkular zerkediliyor,desiseler perdeleniyor,ruh sanki deşifre ediliyor[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Sevda adına ne kaldıysa uzaklaşılıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Muhabbetin bahanesi üretiliyor, vakit öldürmek için geziliyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Müddet-inefes niçin hakikati kadar önemsenmiyor, onca tahsilden ne bekleniyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nesil keyfitetin tutsağı olmuş,bin bir bahaneler sanki bekleyen zavallı bir sanıkmış[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Artık anneme anlatamam, susarım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Babamın gözlerine bakamam gözlerimi kapatır, ağlarım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne vakit kapristana gitsem, huv-el baki olan için gönlümü döksem kanarım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sessiz hıçkırıklarımı kimseye anlatamam utanırım,akidem adına naçar kalamam[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Ne hikmetse hiç sevgilim diyemedim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Belki çok çekingen bir nefes olduğum için ifade edemedim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Gönlümü okuyan bir yarin hasretiyle mi ömrümü tükettim ve öyle bekledim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Neden kanaatin feyziyle iktifa etmeyi yeğlemedim, hissiyata hor bakan birimiydim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bir deniz ülkesini nedense diliyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalan nefesimi iklimlerin senasında bırakmayı istiyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sevdadan yana kim olursa olsun, aşkın letafetiyle ruhu arındırsın bekliyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne hikmetse hülyalardan vazgeçmiyorum,ufkumun sığ yamaçlarında serinliyorum[/FONT]