Müslümanım diyen bir kişi Niçin namaz kılmaz istemez ..?

Nurun Ala Nur

Düzenleyici
Moderator
Müslümanım diyen bir kişi Niçin namaz kılmaz istemez ..?

1.Kendimi Henüz Hazır Hissetmiyorum
2.Bir Kaç Defa Denedim Ama Alışacağımı Zannetmediğim İçin Bıraktım
3.Okunacak Duaları Bilmediğimden Kılmıyorum
4.Kılmam Gerektiğine İnanmadığım İçin Kılmıyorum
5.Kalbim Temiz Olduğu İçin Namaz Kılmıyorum
6.Allah'ın Namazımıza İhtiyacı Olmadığı İçin Namaz Kılmıyorum
7.Özgür Olduğum İçin Kılmıyorum
8.Hergün Namaz Kılmaktan Sıkılıyorum
9.Ailemin Baskısına İnat Kılmıyorum
10.Çalışıyorum. İş Yerinde Ortam Müsaid Olmadığı İçin Kılmıyorum
11.Ailemin Namaz Kılmayacaksın Baskısından Dolayı Namaz Kılmıyorum
12.Abdest Almaya Üşeniyorum
13.Zamanım Olmuyor. Vakit Bulamıyorum
14.Abdest Almak Makyajımı Bozduğu İçin Namaz Kılmıyorum
15.Çok Günahkarım Kılacağım Namazların Kabul Olmayacağına İnanıyorum.
16.Kendimi Namaza Veremiyorum. Olmadık Şeyler Aklıma Geliyor. Bu Yüzden Bıraktım
17.Arkadaş Çevremde Namaz Kılan Yok. Onlardan Etkilendim.
18.Bazı Özgürlüklerimin Kısıtlanacağı Düşüncesiyle Kılmıyorum
19.Bir Vakit Kaçırınca Moralim Bozuluyor. Kılacaksan Tam Kılacaksın Diyorum.
20.Namaz Kısmet Meselesi. Allah'tan Bir Uyarı Bir Işık Bekliyorum
21.Küçükken Alıştırmadılar. Şimdi De Zor Geliyor
22.Çocuklarla Uğraşırken Namaz Kaçıyor. Birikiyor. Sonra Da Kılmaya Üşeniyorum...
23.Namaza Başlayıp Tekrardan Bırakacağımdan Korkuyorum
24.Bazı Namaz Kılanların Hatalarını GördüğümdenSoğudum. Kılıp Ta Allah'ı Mı Kandıracağım dedim
25.Gerici Ya Da Yobaz Olarak Anılmaktan Korktuğumdan Namaz Kılmıyorum
26.Namaz Kılıyordum. Fakat Hayatımda Bir Değişiklik Olmayınca Bıraktım.
27.Gencim. Yaşlanınca Namaz Kılmayı Düşünüyorum.
28.Namaz Kılmıyorum Ama Namaz Kılanlardan Daha Dürüstüm.
29.Nefsime Yenik Düştüğüm İçin Namaz Kılmıyorum
30.Namaz Kılmadığımda Cehenneme Mi Gireceğim? Sonunda Cennet Var Ya!

Nurun Ala Nur

Düzenleyici
Moderator
Cevaplar

1.Kendimi Henüz Hazır Hissetmiyorum ==azrail geldiğinde mi hazır hissedeceksin??
2.Bir Kaç Defa Denedim Ama Alışacağımı Zannetmediğim İçin Bıraktım ==nefsine güzel gelen herşeye anında alışıyorsun ama!!
3.Okunacak Duaları Bilmediğimden Kılmıyorum ==beyninde o kadar lüzumsuz bilgiyi depolamak yerine küçücük bi yer ayırsanda sadece duaları koysan oraya olmaz mı?
4.Kılmam Gerektiğine İnanmadığım İçin Kılmıyorum ==ama ALLAH senin yaşamaman gerketiğini söyleyip canını alıyor mu??
5.Kalbim Temiz Olduğu İçin Namaz Kılmıyorum ==kalbin temizlik ölçüsü nedir peki?? neye dayanarak kalbinin temiz olduğunu iddia ediyorsun??
6.Allah'ın Namazımıza İhtiyacı Olmadığı İçin Namaz Kılmıyorum==zaten ALLAH ın senin günde yarım saatini ayıracağın namaza ihtiyacı yok ki senin kendinin ihtiyacı var o namaza!!
7.Özgür Olduğum İçin Kılmıyorum ==evet doğru özgürsün cehenneme gitmekte de özgürsün kimse seni tutmaz zaten gitme diye!!
8.Hergün Namaz Kılmaktan Sıkılıyorum ==her gün yemek yemekten veya nefes almaktan neden sıkılmıyorsun??
9.Ailemin Baskısına İnat Kılmıyorum ==ailenin baskısına yaptığın inat seni ahirette kurtarır ama sen bunu görmek istemiyorsun belki de??
10.Çalışıyorum. İş Yerinde Ortam Müsaid Olmadığı İçin Kılmıyorum ==eve gittiğinde kılıyor musun peki?? veya çalışmadığın zamanlarda??
11.Ailemin Namaz Kılmayacaksın Baskısından Dolayı Namaz Kılmıyorum ==ailen git şu binadan atla diye baskı yapsa onu da yapacak mısın ?? yoksa işine geldiği için bu bahaneye mi sığınıyorsun sadece??
12.Abdest Almaya Üşeniyorum ==abdestin güzelliğini düşündün mü acaba hiç??merak etme öldüğünde imam abdestini aldırır ÜŞENMEZ!!!
13.Zamanım Olmuyor. Vakit Bulamıyorum==dünyalık herşey için zaman buluyorsun ama!!
14.Abdest Almak Makyajımı Bozduğu İçin Namaz Kılmıyorum==merak etme kara toprağa girdiğinde o makyaja ihtiyacında kalmayacak!! yok yok kara toprağa gerek yok yaşın biraz ilerleyip te yüzün buruştuğunda da ihtiyacın olmayacak!!
15.Çok Günahkarım Kılacağım Namazların Kabul Olmayacağına İnanıyorum. == onun hesabını sen tutamazsın senin görevin sadece kulluk vazifeni yerine getirmek
16.Kendimi Namaza Veremiyorum. Olmadık Şeyler Aklıma Geliyor. Bu Yüzden Bıraktım ==fitne fesat olduğunda ya da şer bi iş olduğunda kendine tümüyle verebiliyorsun ama!!
17.Arkadaş Çevremde Namaz Kılan Yok. Onlardan Etkilendim.==cehennemde yanarken o arkadaş çevrende beraberinde olur takma kafana!!
18.Bazı Özgürlüklerimin Kısıtlanacağı Düşüncesiyle Kılmıyorum ==tam aksine ruhunda o kadar büyük ummanlar denizler açılır ki dünya işleri ruhunu sıktıkça namaza sığınarak bi kapı bulursun kendine dinlenmek huzur bulmak için
19.Bir Vakit Kaçırınca Moralim Bozuluyor. Kılacaksan Tam Kılacaksın Diyorum. ==bu tamamen şeytanın vesvesesi kaçırmamaya gayret edersin daha zevkli olur ibadetin
20.Namaz Kısmet Meselesi. Allah'tan Bir Uyarı Bir Işık Bekliyorum ==fazla bekleme o ışığı belki senin hayat ışığın söner o arada haberin olmaz!!
21.Küçükken Alıştırmadılar. Şimdi De Zor Geliyor ==hiçbir şeyi küçükken alıştırmadılar zaten ama işine geleni hemen benimsedin zamanla!! değil mi??
22.Çocuklarla Uğraşırken Namaz Kaçıyor. Birikiyor. Sonra Da Kılmaya Üşeniyorum... ==basit bahanelere gerek yok ki insanın fikri ne ise zikri de o olur!!
23.Namaza Başlayıp Tekrardan Bırakacağımdan Korkuyorum ==sen bi başla bakalım!! daha başlamadan sonunu düşünmen saçma değil mi??
24.Bazı Namaz Kılanların Hatalarını GördüğümdenSoğudum. Kılıp Ta Allah'ı Mı Kandıracağım dedim ==kılmayaıp ta mı kandıracaksın ALLAH ı??!!
25.Gerici Ya Da Yobaz Olarak Anılmaktan Korktuğumdan Namaz Kılmıyorum ==o zaman ilerici ol be kardeş..cehenneme ateşe gidenlerde de en önde olursun kılanlar geriden gelir sen gönlünü ferah tut yeter!!!
26.Namaz Kılıyordum. Fakat Hayatımda Bir Değişiklik Olmayınca Bıraktım. ==ne gibi bir değişiklik bekliyordun acaba??yazarsan yardımcı olalım !!
27.Gencim. Yaşlanınca Namaz Kılmayı Düşünüyorum.==yaşlanacağının garantisi var mı peki??öyle bir senet mi imzaladın ALLAH ile şu kadar yaşayacağım diye??
28.Namaz Kılmıyorum Ama Namaz Kılanlardan Daha Dürüstüm. ==dürüstlük ile namazın ne alakası var onu da açıklarsan bizde dürüstüz bırakırız belki namazı!!
29.Nefsime Yenik Düştüğüm İçin Namaz Kılmıyorum ==zaten amaç ta o yenildiğimiz nefse tekrar galip gelmek değil midir
30.Namaz Kılmadığımda Cehenneme Mi Gireceğim? Sonunda Cennet Var Ya! == CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM DE LÜZUMSUZ DEĞİL!!!

alıntıdır