Kuranı Kerim Dinle,Oku ,Takip Et

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
114 Süre tamamlanmıştır. Kelime eksikleri varsa lütfen bildirin. Kontrol ettim ama gözden kaçmış olabilir.
Quick Time 7 Eklentisi gereklidir

Quick Time 7 Eklentisi

Dikkat sürelere basınca direk okumaya başlar.
Sırf okumak isteyenler hoparlörü kapasınlar.​

Moderatörün son düzenlenenleri:

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Bir sitede kötü bir yorum yapıldı bana diyeceğim geneldir kimse üzerine alınmasın.
Site sahibi veya yönetici bu başlığı okusunlar.
Hatim sitesine girip.
Allah Rızası İçin Yapılmıştır .Menfaat İçin Yaptığımı Düşünlere hakkım Helal Değildir.(Konuyu iyice okuyun)
Eğer bir menfaat varsa veya haksızsam bu konuyu veya tüm dini programlarımıda silebilirsiniz.

asya_kurt

◄ كُن فَيَكُونُ ►
Özel Üye
menfaat için yapıldığını düşünenlerde bir sorun var zaten Rabbim ıslah etsin ne diyelim.

:tşk:

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Teşekkür ederim Allah razı olsun.
Baya üzdüler beni bugün.
Bende açıklama yapmayı uygun gördüm.
Her yerde ya hatim dinleme olur yada hatim okuma olur ben ikisini bir araya getirdim ve nerede inmiş anlamı nedir kaç ayettirdir tek tek uğraşarak ayarladım.
İnsan ne kadarda olsa kendini tutamıyor ama o siteye bile üsteki mesajı yazdım kimse gücenmesin diye.

asya_kurt

◄ كُن فَيَكُونُ ►
Özel Üye
İnsan ne kadarda ''Rabbim biliyor gerisi boş'' desede haksızlığa göz yummak elbette zor bence açıklama yapmanız doğru bir davranış olmuş.

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Teşekkür ederim Allah razı olsun.
Baya üzdüler beni bugün.
Bende açıklama yapmayı uygun gördüm.
Her yerde ya hatim dinleme olur yada hatim okuma olur ben ikisini bir araya getirdim ve nerede inmiş anlamı nedir kaç ayettirdir tek tek uğraşarak ayarladım.
İnsan ne kadarda olsa kendini tutamıyor ama o siteye bile üsteki mesajı yazdım kimse gücenmesin diye.

kurt26 insanlara faydalı olmak adına bir işi üstlendiğin zaman eleştiri almaya hatta iftiralara maruz kalmaya başladıysan bil ki artık çalışmaların dikkat çekmeye başlamış demektir ;)
sen niyetini halis tutup yalnız Allah rızasını esas maksat yapıyorsan ki biz öyle olduğunu düşünüyoruz gerisinin ne söylediğinin çok da önemi yok.
Bak Bediüzzaman Said Nursi Hz lerinin bu konu ile alakalı aşağıdaki sözleri çok manidardır

Bismillahirrahmanirrahim

Amelinizde rıza-yı İlâhî olmalı. Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok. Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok. O razı olduktan ve kabul ettikten sonra, isterse ve hikmeti iktiza ederse, sizler istemek talebinde olmadığınız halde, halklara da kabul ettirir, onları da razı eder.
Onun için, bu hizmette, doğrudan doğruya, yalnız Cenâb-ı Hakkın rızasını esas maksat yapmak gerektir. (Lem'alar, İhlas Risalesi)

Ey kardeşlerim! Mühim ve büyük bir umur-u hayriyenin çok muzır mânileri olur. Şeytanlar o hizmetin hâdimleriyle çok uğraşır. Bu mânilere ve bu şeytanlara karşı ihlâs kuvvetine dayanmak gerektir. İhlâsı kıracak esbabdan yılandan, akrepten çekindiğiniz gibi çekininiz...

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
sahasan kardeşim Allah razı olsun.
Hayır Allahtandır.
İnşallah daha iyi çalışmalar yapacaklar çıkacaktır.

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Blog sitelerim kapatıldı niye bende bilmiyorum.
Buradanda takip edebilirsiniz.Orjinal arapça ekliyorum nasip olursa bitireceğim.
Her yerde var denilebilir fakat ben fazileti-arapça-arapça okunuşu-türkçe meal aynı yere getirdim.Böylece daha faydalı oldu.
Sürelerde otomatik okunmakta nasip olursa programınıda yapacağım inşallah.

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Örneğin Fatiha süresine tıklandığında tüm bilgiler aynı sayfaya eklenmiştir.(Arapça-Arapça Okunuşu- Türkçe Meal)
114 süre bu şekilde tamamen tamamlanmıştır.
Süre Hakkında Bilgiler
Kuranı Kerim Arapça
Kuranı Kerim Arapça Okunuşu
Kuranı Kerim Türkçe Meal (Elmalılı Hamdi Yazır sadeleştirilmiş hali)