Kuran kursuna gidiyorum aile baskısı gitme diyor

' Yaren

KF Ailesinden
Özel Üye
Selamün Aleyküm

Arkadaşlar benim şöyle bi sorunum var ;
Ben babamı 9 sene önce kaybettim şuan 21 yaşındayım.2 senelik üni.okudum ve bilgisayar programcısıyım.Okul bittikten sonra bikaç yere iş başvurusu yaptım ama olmadı.O sıralarda bi rüya görmüştüm Kuran kursuyla ilgili ve benim için doğru olan Kuran kursu heralde dedim ve Kuran kursuna başladım günde 4-5 saatlik bi eğitim.Ama sürekli benle uğraşıyorlar o kadar okudun ettin çalışmak yerine kuran kursuna gidiyorsun,sanki bilmiyosun Kuranı falan diye içten içe soğutmaya çalışıyorlar bazı şeylerden.ve bu durum beni üzüyor daha deminde bi kadın annemle konuşuyordu bana sen napıyorsun tembel iş bulamadın mı hala falan dedi bende Kuran kursuna gidiyorum halimdende memnunum falan dedim o da bana iş sadece Kuranla bitmiyor ama para lazım falan dedi.Bu durumda beni çok üzdü ağlama noktasına getirdi o yüzden buraya yazıp fikirlerinizi almak istedim sürekli karşılaşıyorum bu durumla ve gerçekten çok üzüyor.

İş hayatına başlasam biliyorum namazı bırakıcam ve ayrı bi süs püs içerisine giricem, pardesüyü çıkartıcam.Kimse bu taraflara bakmıyor.Herkes bi para derdine girmiş gidiyor.Çok bunalıyorum artık.Bi an diyorum belki de haklılar düşüncesine giriyorum.Kafam o kadar çok karışık ki.